Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

karioll

po zdravotnej stranke ju treba zavodnit,nakolko ako skoro vsetci vieme,alkohol dahydruje.aj ked to bol velky napor na organizmus,pokial je zdrava,bude to bez nasledkov.flavobion na co?ved to je blbost.
po stranke vasho vztahu,nejak by som to neriesil,urcite si to zapamata na cely zivot.deti nevedia pit,preto taky vysledok

Tyriss

Neboj stalo sa to aj mne (teda az na pomocenie..) mne bolo len zle a tie klasicke suchoty som riesila s flasou pri posteli...no to vies..vypijes par a zda sa ti ze nic sa nedeje a vstanes zo stolicky a udrie to do hlavy a clovek sa hned zvezie..myslim ze to bola pre nu (aj pre teba) poucna skusenost a z tej vlastnej viem ze to prehnane neries..fakt stava sa..nabuduce mozno odhadne viac mieru a bude jej nanajvys zle.Teraz tuna nechcem navadzat nikoho aby pil. V tvojom opise dcery som sa celkom nasla a nemyslim si ze ked tak parkart za leto "vypnem" ze je na tom nieco nenormalne alebo zle..proste sa tym nezaoberam, niekedy nevypijem ani pol roka ani kvapku a niekedy cez leto aj 4x do tyzdna, tak nebud zhrozena lebo urcite ti nevyrasta nejaka alkoholicka.Ona si urcite uvedomi ze radsej sa skontroluje ako by jej malo byt dalsie dva dni zle na umretie..to patri k zivotu podla mna.Skor jej povedz nech ked uz pije tak nech ma mieru a spoznaj kamaratky ci sa na nich da spolahnut keby "nieco"

hujer

jankakkkkk, nepozeraj tolko filmov!!
Inak Zdena, myslim, ze to az prilis riesis...Mozes byt fakt rada, ze mas taku dceru, aku mas, lebo dnesna mladez je taka skazena, ze je zazrak najst cloveka, ktory nepije

Zdena41

Snažím sa byť dobrou mamou, ale toto bola pre mňa nová, nezažitá situácia a veľmi som rozmýšľala ako sa zachovať. Vaše príspevky mi pomohli. Rada som si ich prečítala.

Catherin

Ty kokso, opit sa tak strasne ze sa pomoci a pokaka, to uz je sila. Ale kazdy ma inde hranice. Napr. ja, v puberte som sa tiez viac krat opila, moje telo ked malo dost tak som sa povracala a potom mi bolo uz len strasne zle. Niekto to tak nema a vie sa spit do bezvedomia, alebo ze ma okno alebo toto, ze sa pomoci a pokaka. Mimochodom ja som sa po tom blaznivom obdobi puberty tiez naucila pit s mierou, uz viem kedy mam dost, aby som sa nepovracala a nebolo mi zle ale ani aby sa mi netocila moc hlava. Myslim, ze toto bola ta najlepsia skola zivota pre tvoju dceru, aka existuje! Doteraz slusne dievca, nielenze sa strasne spije ale este aj pomoci pokadi pred kamaratkami a asi aj chlapcami, to je taka hanba.... a v jej veku este horsie (to dievcata prezivaju). Ale myslim, ze ty si skvela matka, obdivujem ta. Mas skvelu vychovu a to, ze si na nu nekricala teraz bolo tiez dobre, lebo mlada uz je potrestana viac nez dost i tak. Teraz citi, ze v tebe nestratila oporu.

Deeee

Zdenka prepac, ze som sem pisala o inych veciach.
Myslim si, ze si spravila pre dceru len to najlepsie....moze byt rada, e ma taku skvelu starostlivu a milujucu mamu....drzim vam palce a aj ja si myslim, ze dcerka sa poucila a bude si davat pozor, lebo uz vie, ze jej staci aj malo

Zdena41

Pečeň bude v poriadku i keď bol to pre ňu riadny zaberák, no dostala S-adenosylmethionin a neviem či aj Flavobion som jej nedala, lebo po takej opici som do nej potrebovala dostať viac veci a tak už nemám v tom prehľad.

Deeee

oxy, ked sem uz chodis uz rok, tak vies ako sa vyhladava v temach...napis si tam damaxy a skus hladat medzi prispievatelmi.Uvidis, ze tam ma stovky prispevkov, ktore su hodnotne. Ja sem chodim uz tri roky a viem, ze damaxy si zasluzi zltu farbu lebo pomohla uz mnohym ludom. A mam pocit, ze odkedy sem chodim tak je damaxy zlta

evelynočka

ale inac som tu uz citala, ze ako si mohla kocka dobabrat pecen. naozaj to nie je sranda a nebolo by od veci sa trochu zamerat na jej zregenerovanie. sylimarin by jej bodol jedna radost.