Roaccutane test

Príspevok v téme: Roaccutane test
Poncarello

Zdravím!...Všimol som si,že veľa ľudí trpiacich AKNÉ sa bojí absolvovať liečbu ROAVVUTANE-om...
Ja akurát začínam,takže som sa rozhodol,že tu budem postupne písať celý priebeh liečby,aby mali ostatní podrobní prehľad o tom, čo ich viac-menej čaká.
Je pravda, že každý na lieky reaguje inak,ale väčšina známych vedľajších účinkov sa objaví takmer u každého...
Mám 14r. a už takmer rok bojujem s akné...
Na začiatok mi kožná predpísala Zineryt.Myslím,že týmto liekom začína väčšina lekárov.No objavili sa nežiadúce reakcie ako sčervenanie kože a extrámna suchosť.
Prešiel som teda na Skinoren.Ten bol celkom OK,ale každé nanesenie t.j. každé ráno a každý večer som zažíval neznesiteľné svrbenie,akoby vás pichal niekto ihlami...Celkom to pomohlo,ale potom to už účinok nemalo žiadny...Prejavy mi to pomerne zmiernilo a viac-menej vymizli,tak mi kožná predpísala Duac gél.Ten nemal žiadny účinok,a tak po ňom nasledoval tuším Eryfluid...Okrem mastnej a smrdlavej kože takisto nič:D...Ďalej som mal Differine gél,ten nemal vobec žiadny učinok,tak mi kožná predpísala Eclaran 10.Tento mi pleť veľmi vysušoval a sčervenávala mi z neho pleť.Chcel som si ísť pre iný krém,no kožná mala v tom čase dovolenku a ja som vedel,že po prerušení liečby Eclaranom sa akné zhorší...Naordinoval som si teda sám Isotrexin gel...SMola...Bez efektu...Pred niekolkymi dňami som sa teda vybral ku kožnej s tým,že som vyskúšal všetky lokálne antibiotiká so všetkými liečivami,takže posledné východisko,ktoré vidím je ROACCUTANE...No problema! :D...Predpísala mi ho..najprv mi samozrejme spravila krvné testy,ktoré som mal našťastie all right a predpísala mi najnižšiu dávku Roacc. 10mg,keďže nemám ťažkú formu aknú,prevažne papulopustulóznu...Dávkovanie mám 3x1 tbl. denne...Spolu s receptom mi dala balzam na pery,keďže jeden NIE z vedľajších účinkov, ale jeden zo sprevádzujúcich javov liečby je suchosť pier,oluúpovanie...
Prvú dávku som si dal včera a pokračujem...Zatiaľ nemôžem povedať nič.Žiadne vedľajšie účinky...
Viditeĺné výsledke je možné pozorovať až po niečo vyše 2 mesiacoch...Do tejto doby sa akné vo väčšine prípadov zhorší,keďže Roaccutane uzatvára mazové žlazy...Všetok maz sa tým pádom vyplaví na povrch,čoho dôsledkom sú komedá...
No efekt,ktorý sa dostaví to vykompenzuje...
Ak by ste mali akékoĺvek otázky,stačí napísať:)
Za gramatické chyby a preklepy sa ospravedlňujem,ale píšem rýchlo,takže sa mi pletú prsty a sem-tam mi nejaké písmeno ujde...
O ďalších príznakoch budem informovať,veď somlen začal s liečbou...
:)

Bronislava

Lili roacutanne sa beri podla toho ako ti to doktorka urci ale co ja viem 4-8 msiacov moja kamaratka to brala pol roka a ja na nho nastupujem od sepembra lebo na leto sa chcem opalovat a pocas liecby nemozes na slnko ....

lili11

ahojte :)podla mna to dost nezalezi od stravy.. v podstate uz nic nejem .. schudla som minimalne 6 kilo a tvar ma vyrazkovu tak ci tak :/ ludia fakt vam pomaha ten roaccutane a ako dlho sa to musi brat?

tpch

Povazujem RNG za fanatika nepristupneho inym nazorom, takze jeho prispevky uz radsej necitam, lepsie urobis, ked ho budes ignorovat. Kazdy ma moznost volby a sam pride na to, ci mu pomoze nejake koloidne striebro, alebo Roaccutane...

Bronislava

Priklanam sa k peter 25 !!! strava mozno pomoze ale uplne nevyriesi problem akne ja uz rok sa snazim nejest dokopy nic tazke davam si pozor na kazde susto ktore zjem!!!!!!!!!!!! prehresok si dovolim mozno raz za mesiac ....a keby bola zmena stravy takym zazrakom ta by sa nepredpisoval na kazdom rhu roacutanne ale kazdy by sa drzal tohto !!! ja som sa drzala a co mam z toho ....

peter25

Ak mas krstne meno a priezvisko RNG, tak naozaj niesi anonym. Clovek v tvojom veku by mal vazit slova, nazyvat ludi tak ako si nazyval tu ludi, ty mudrc.

RNG

Peter, ty si este zrejme nic nevybudoval dost dolezite v zivote, a nemas zrejme co stratit.
A tu si anonym, na tomto fore.
Ale je nie som anonym ako ty, a mam za sebou kus vykonanej uzitocnej prace v zivote, tj mam svoje tazko zasluzene renome a samozrejme ze som na vysledky svojej prace citlivy.To je jedine, co po mne raz zostane.
Tym samozrejme nemyslim len toto postranne pole alternativy, moja hlavna cinnost je v uplne inom.

Myslim, ze by ti prospelo sa naucit trochu ucty k starsim ludom. kedysi to bolo samozrejem, ved ti boli nositelom vedomosti a skusenosti, a mladi sa od nichj mali co naucit.
Dnes je ale kultura ina, trend je pochovat starych ako neuzitocnych, zaostalych. Jedneho dna aj ty budes stary a vypomsti sa ti to.
A tymto na tejto teme uz naozaj koncim, "komu nie je rady, tomu nie je pomoci"

peter25

RNG, clovek by cakal, ze clovek v tvojom veku, ktory uvadzas nebude az taky citlivy na sam seba, pripadne netusim, ako ta mozu rozladit utoky 30 rocneho cloveka :) Ja som prehajdakal tisice korun na rozne zinky, seleny a pod*kazdy, kto mal v ri.. dieru mal pre mna riesenie*, prebudoval komplet jedalnicek, prestal som jest prakticky vsetko co som jedaval, a hadaj co...ziaden ucinok. A podotykam, ze isotretinoin nepovazujem za ultimativne riesenie, lebo ani svaty nevie, co vsetko sposobuje, ale na to, na co je urceny, funguje velmi dobre, a vacsine ludi sa akne nikdy nevratilo. Ak ti pride tato reakcia ako ostra*nebodaj defenzivna* tak mi je luto. A inak, cele detstvo tlacia ludi taranicami o zdravych ucinkoch mliecnych produktov a zrazu je mlieko zle???

RNG

Peter, ja nie som ziadny liecitel,nikoho neliecim, len dlhsie studujem metody alternativnych lekarov a prostriedky ktore na to pouzivaju.takze obvinovat ma, ze mi "pacienti zgeginaju" je nemiestna surovost od teba. Ja len radim v sulade s tymi lekasrmi, co to pouzivaju nahrady chemickych patentovasnych liekov s tazkymi postrannymi ucinkami potravinovymi doplnkami so ziadnymi skodlivymi postrannymi ucinkami. A to si rozhodne nemyslim, ze je zla cinnost, kedze organizovana medicina to nerobi, na skodu pacientov.
Ja osobne som s tymto smerom zacal po patdesiatke, dovtedy som sa spoliehal mna lekarov klasickej organizovanej mediciny, az som sa ocitol v stave, kde mi nevedeli pomoct. tak som sa obratil na takych, co mali iny pristup k lieceniu.A drzim sa toho vyse 16 rokov a som na tom zdravotne ovela lepsie.
Mozno aj tebe treba pockat aspon 20 rokov, kym prides na tie iste myslienky.

Inac, ked sa ti nepaci, co pisem, nemusis to citat. Nepisem to len pre teba osobne, ale na informovanie krajanov vseobecne o tom, co sa na Slovensku velmi slabo-ak vobec objavuje.

peter25

Ako som spominal, mliecne vyrobky jem pomenej, mlieka, masla vobec, raz za dva tyzdne spravim nejake cestoviny so smotanou, urcite sa tym nenadajam dennodenne.

- mira

Nespomenul si mliečne výrobky, sladkosti, zeleninu - jedávaš ju ? a čo vlastne ješ ? Maslo zahlieňuje tak ako všetky nasýtené tuky a mliečne výrobky.
Ako hovoril RNG, akné je vylučovací proces. telo sa zbavuje prebytočných tukov a hlienov, ktoré mu prekážajú v činnosti. vylučuje ich cez kožu. Toto vylučovanie je očista, ktorej by sme nemali brániť. Ak ju zastavíme, nánosy zostanú v tele a stanú sa zdrojom pre vznik utvarov ako cysty a pod, potenciálnou potravou pre mikroorganizmy, zápalov atď.