Bez Onanie

Príspevok v téme: Bez Onanie
KamoMako

Nazdar.
Cirkev berie masturbaciu i onanovanie ako hriech.
Som krestan a uz 3 roky som neonanoval. Chcem sa opytat tych co sa do toho vyznaju, ci mi to nemoze neako uskodit.

Tiez prosim menej inteligentnych ludi citajucich tuto stranku, aby neprispievali prispevkami typu: "Si debil, zacni si honit"

Vdaka

jopal

Jo a este k tym 9 tim detom: Plodny vek zeny je od cca 13 rokoch (dajme tomu od manzelstva (20 rokov). Tehotenstvo trva cca rok. Potom dalsie dieta kolko ze to je deti pri takomto sexualnom zivote do 40-45 rokov? Ozaj, ako si to predstavujes pocas tehotnosti? Tam pri sexe o splodenie potomka uz nepojde, takza rocna pauza???

jopal

Mozno som sa nevyjadril jasne. Si jediny krestan (aspon podla reci), ktory sa sprava ako kaze viera a nehlasi sa k nej len preto, ze je to "in". Ale predpokladajme, ze vsetci krestania sa zacnu spravat ako im viera kaze (co je logicke, ked v nieco verim, tak uplne so vsetkym a aj sa podla toho spravam...) A teraz si predstav ten sex a ten pocet deti pri dnesnej lekarskej starostlivosti. A tie "bozie riesenia" som popisal: Potopa, hlad, vojny... Chapes? Boh nic nevyriesi, musi si to vyriesit ludstvo same... Nie je spravne, ked ludstvo nereguluje svoju porodnost (to sme potom ako zvieratka), tak ako nie je spravne urobit nejaky hriech, z ktoreho ma potom knaz ocisti, tak ako nie je spravne v mene boha zabijat neveriacich, ci veriacich v ine nabozenstvo, tak ako nie je spravne upalovat niekoho za jeho nazor, ci nezvycajne schopnosti a mnoho inych lahodok, ktore krestania v mene boha napachali...

KamoMako

jopal- Tych 9 deti je fakt dost.
...potopa, epidemia, hlad, vojny??
To urcite nie. Nikdy nepojdu vsetci mojim vzorom. A keby aj ano(dajme tomu) tak ja verim, ze Boh by to neako vyriesil.
ale tie scenare, ktore si napisal su celkom vtipne.

bingham- uzivam, uzivam

bingham

zachoval si sa ako spravny krestan - presne taku odpoved som ocakaval. Moja otazka smerovala aj k tvojej uvodnej, pretoze fakt by ma zaujimalo z akeho VELKEHO PRESVEDCENIA si sa rozhodol nicit si zdravie - ale je to tvoj zivot tak si ho uzivaj...

jopal

Neuhadol si, KamoMako, praveze tvoj argument beriem ako dostatocny. Pokial si nebudes planovat pocet deti a spolahnes sa v tomto cisle na "boha", potom je to z hladiska tvojej ideologie OK a zase len stupas na cene. Ale z hladiska rozumu to moc nesedi. Si predstav, ze vsetci by isli tvojim vzorom. Co potom? Potopa, epidemia, hlad, vojny...?
P.S. Poznam jedineho podobneho krestana, ktory v podstate pouzil tvoje argumenty. Maju 9 deti, len nemyslim, ze nadalej na nich trva, bo este by kludne dalsich 5 moholi mat... Co na to rodicka? Hmm...

KamoMako

bingham- Z akeho presvedcenia?
napadlo ma uplne vela veci, co by som ti na to odpisal, ale neviem ci to ma velky zmysel. Je to na velmi dlho, z coho vychadza moja viera. Tuto temu som zalozil, lebo som sa chcel zo zauimavosti informovat o par veciach, ktore su uvedene hore... Ak chces mat temu, kde sa budes pytat veriacich ludi na otazky ohladom viery, zalos inu temu. I ked neviem, ci bude suvisiet so zdravim.
Nechcem ta uplne odpisovat, ale uz ma to trochu nebavi...
prepac

KamoMako

qerton22- :D no... nedrnkal...:D
hm, len par milionov... no to ma tiez pobavilo. ale mas pravdu.

malvinka- su kadeaky ludia. Ja by som urcite nikoho nikdy nenutil, aby urobil nieco proti svojej voli. A uz toboz nie moju dceru! To by ma uplne stvalo kebyze poznam tvoju kamaratku. Nutit dceru do niecoho takeho je fakt blbost. Az mi to pride ako situacia z minuleho storocia, kde rodicia dohadovali svadby svojim detom. Kriza proste...
Ale nehadz prosim vsetkych krestanov do jedneho vreca. Kazdy ma svoje svedomie, svoj zivot, svoj osobny vztah s Bohom, svoje priority... Kazdy nech sa riadi podla seba. Ak ty (a to teraz myslim hocikoho, kto toto cita) zijes podla svojho svedomia, tak je vsetko v poriadku a este ta aj uznavam...

Jopal- sex v manzelstve za ucelom splodenia potomka- Ja ked budem mat zenu, tak s nou budem mat sex asi hocikedy. A kolko budeme mat deti, to zalezi len na Bohu... Chvilu som sa zastavil, ci to nevymazem, lebo ta to urcite pohorsi, ze pcham Boha uplne vsade.
existuju ale predsa aj obdobia v tele zeny, kedy dieta nesplodi... Proti tomu nikto nic nema...
Kazdopadne ti na toto uplne dobre asi odpovedat neviem, lebo sa o to zatial nezauimam, ale aj to sa ti asi nepaci...