Beriete si veci osobne??

heaven

Ja si beriem veci osobne, ani nie ze by ma to trapilo, ale premyslam nad tym ci mal pravdu a ci to mam menit alebo nie. Suhlasim ale s luuskou, ludia by mali milovat a vazit si samych seba.

luuska

Ja si rozhodne neberiem nič osobne. Ak niekto niečo o mne povie, či je to dobré alebo zlé, tak to nie je o mne, ale o ňom samom. Hodnotí ma len na základe svojho systému hodnôt a viery. Ale ten nemusí byť pravdivý. Kto vie, odkiaľ má človek také názory, možno ich doňho hustili v detstve a ani nevie, že je to tak. Treba mať úctu k sebe samému a sám sa vedieť ohodnotiť. V dnešnom svete hľadáme pocty a ocenenie od druhých a keď ich nemáme, sme nešťastní. Ale problém je ten, že si často ľudia nevážia samých seba. Vážiť si samých seba, vážiť si svoj život, len preto, že sme to my a nikto iný taký nikdy nebude, tak je to zdravé... Každý z nás je originál. Naozaj si netreba brať nič osobne. Veď často ani nevieme, aká je tá osoba, ktorá daný výrok vyniesla. Možno má ten človek problémy sám so sebou alebo má strach. Dúfam, že som trochu pomohla... :-) Príjemný deň!