ISIC a studenstky listok na vlak - september -plati zlava?

Príspevok v téme: ISIC a studenstky listok na vlak - september -plati zlava?
student-girl

Ako je to vlastne s narokom na zlavu pri kupe cestovneho listka na vlak v septembri? Niekto tvrdi ze od prveho septembra si musim kupovat cely listok, az kym si ISIC nepojdem dat aktivovat (plus dalsia nalepka) a niekto tvrdi ze do konca sept. mi plati normalne. ISIC mam aktivovany do 31.aug. (ako student vs) a nalepku mam september/09...Zajtra cestujem na zapis do skoly- neviem aky mam kupit listok... :(

bambulka23

neviem anco ten isic vymysleli..ze vraj medzinarodna karta, ktora plati vsade...a pritom neplati nikde, este aj porlongacna znamka je no isic :D ...od toho je uz len horsi system MAIS

hellohello

Dnes na zápise na EUBA sme dostávali karty ISIC. nie je mi jasné, kam tie zľavy platia. Či sa tam ráta aj MHD či nie. A keď áno, tak či len v BA alebo aj v TT, kde bývam.

sardinkaaa

ja ked som kupovala listok na vlak do ciech, tak mne zapocitali zlavu z ceny , za ISIC ale len na uzemi SR, cize na SR som sla za polovicny a na CR cely, :)

tekvicka_

normalne to na vlaky do zahranicia neplati aspon do CR nie. ti ktori tam navstevuju vysoku skolu musia mat k tomu cosi vybavene, neviem presne co :D ak chodia do skoly v CR maju cesky isic a musia si vybavovat aby im platil na slovensku. neviem ci nejake tlacivo sa vypisuje alebo je k tomu nejake potvrdenie ale nie je to automaticky.
mne brali isic na linke autobusu do ciech, ale na vlak som musela kupovat cely listok

bambulka23

palti...no na vlaky by malo..ved kamosi chodia stale domov z prahy do presova...takze sa im to asi opalti :)
len ci to palti aj na ten okruhly...to som si nie ista..lebo mam ISIc ale s nalepkou No isic...tak som z toho jelen :D

alzbee

Aha, tak dobre vediet :-)) lebo ja som myslela, ze absolutne neplati zlava na cestovne do zahranicia, pretoze ked som chcela ist do Ciech alebo Madarska (ale vlakom), tak mi vraveli, ze zlava na ISIC mi plati iba po hranice Slovenska.

bambulka23

ale ked naprikald kupujes letenku...tak sa ta tam pyta ci sidrzitelom karty isic...a na student agency to plati urcite..tak do ciech..len neviem, ci aj okruhly plati na tu zlavu

alzbee

bambulka23: pokial dobre viem, tak ISIC ti v zahranici (na cestovanie!) neplati...a predpokladam, ze busom Student agency chces ist do zahranicia...teda aspon ja mam take informacie...