Ako komunikujete s partnerom cez internet ?

Príspevok v téme: Ako komunikujete s partnerom cez internet ?
AdamKrt

Ako komunikujete s priatelom, ci partnerom denne cez internet - sukromne ? Co pouzivate ? Nejaku formu chatu, pokecu, ICQ, IRC, email, webmail, postu, rychlu postu, co a cez aky server/sluzbu ?

Poznate nejaky server podobny AZETu, kde su funkcie ako posta - ze sa da pisat pomerne dost textu a rychlo - ak dvaja komunikuju nejak privatne medzi sebou ? Nieco, co je prenositelne z kazdeho pocitaca, cize vhodne ako webova sluzba. Nieco rychle, bez zbytocneho cakania ?

AdamKrt

sway:

ak si pozries Facebook, tak vyuziva protokol HTTP, ten je nesifrovany. To je sice standard pre volne sluzby, ale da sa odchytavat volne a prihlasovacie udaje sa daju odpocuvat. HTTPS pouzivaju tusim len pri zmene nastaveni udajov, ci registracii.

Naviac vyuziva na komunikaciu PHP, ktore byva tiez derave a to sa da zneuzit potom pomerne lahko.

AZET napr. standardne pouziva uz sifrovany HTTPS a u google sa da HTTPS tiez zapnut.

usiko:
Ehm, no Skype je zadarmo. Ale vela administratorov sieti ho nema rado. A preco ? Lebo ma vlastny uzavrety sifrovany format komunikacie, do ktoreho NIKTO nevidi. Naviac neustale meni sposob komunikacie, ine servre, ine porty a NEUSTALE hlada moznost, ako komunikovat vonku.

Skype ma vo svojich podmienkach, ak sa to lepsie cita, ze je zadarmo, ale su tam rozne pravne klucky a on moze vyuzit vase internetove pripojenie a urobit si z vas telefonnu ustrednu, zadarmo. Cize ak ma niekto DATOVO OBMEDZENY PAUSAL, tak Skype mu z neho ubera. Naviac, to co posiela, nemoze niekto vediet, co vlastne robi.

Videl som, co skype robi na sieti, ked mal blokovanu komunikaciu. Komunikoval sposobom typickym pre virusy a cervy. Tam proste si clovek nemoze byt isty, ze velke mnozstvo Skype pocitacov netvori zadne vratka do systemov a nie su zneuzivane napr. na nejake vypocty, alebo ine komercne ucely - napr. zhromazdovanie dat o uzivatelovi atd.
Proste ten program je VYSOKO PODOZRIVY a ludia, co to myslia s bezpecnostou vazne, sa mu vyhybaju, ako sa da...

usiko

jednoznacne SKYPE, ine som nikdy nepouzivala, lebo mi to nevyhovovalo.....staci mi to nainstalovat velmi rychlo vo vsetkych PC kam chodima ked pridem, prihlasim sa, odidem, odhlasim sa........da sa telefonovat zo skype do skype zadarmo.....my sme to s priatelom vyuzivali v zaciatkoch, ked sme byvali kazdy inde......takisto sa chatuje cez skype, mozes iba s jednym clovekom, to je standard, alebo si spravite konverzaciu aj s niekym inym...ale to ti ini musia suhlasit...ale to sa asi vas netyka....

sway

Aha v poriadku,diky za vysvetlenie.Ja som myslela,ze ma blbu ochranu a da sa lahko pozriet,co kto robi bez overenia prihlasovacich udajov.V ramci bezpecnosti pravidelne menim heslo a co sa tyka osobnych udajov,ktore by mohli byt zneuzite - tak tie nenapisem ani do mailu.

AdamKrt

Skusil som ten gmail. Konecne nieco slusnejsie :) Podpora HTTPS, stav ako pri ICQ, formatovanie sprav cez shift+enter. To sa mi paci. :)

Ad facebook - nedavno sa do neho naburali a ukradli mnozstvo prihlasovacich udajov ku kontam, osobne informacie atd.

sway

Ved vacsiu stranku posles cez mail a ano je tam aj formatovanie..a v lavo je panel,kde je chat,cez ktory si mozte pisat blbosti a vidis ,ci je online alebo nie.A mozes z jedneho PC vytvorit aj 10 mailov.Inak mozem sa spytat preco je facebook nebezpecny?ved ten neuklada ani historiu chatu..

AdamKrt

Daju sa posielat cez ten gmail chat aj vacsie, cca cela A4 stranka textu a formatovat odseky ?

Skusam znovu sa registrovat, ale hadze uz chybu. Ktovie, ci to blokuju podla adresy...

AdamKrt

Ten som si skusil zaregistrovat, ale neskusal som este protajsok.

Je tam toho dost, clovek nevie, kam sa ma skor divat a niektore polozky su neprehladne.

Hladam len nieco podobne emailu, ale rychle s tym, ze budem vediet, ze dana osoba je online.

Ten gmail skusim sa este registrovat 2x, aby som si to skusil.