Solarium

simka77777

turbo solarium ma aj silnejsie trubice, tym padom treba zo zaciatku chodit len na par minut a postupne zvysovat, aby si sa nespiekla/nespiekol

MUDr

som lekárka a tak sa domnievam že k vášmu problému by som mohla dať prinajmensom doverihodnejsi komentar. samozrejme solarium nieje zdraviu prospešné, v podstate ide o aplikaciu UV ziarenia, ktore je same o sebe velmi skodlive a moze sposobovat rakovinu. trebe vsak vziat do uvahy v akom mnozstve sa budeme vystavovat uv radiácii. samozrajme sa daju aj v tejto veci urobit komprisy. namiesto starych tzv.trubicových solarii uprednostnite nové, vysokotlakove. mnozstvo preniknuteho ziarenia taktiez obmedzite kvalitnym opalovacim kremom. tiez by som odporucila nezanedbal regeneraciu pokozky po samotnom opalovani. subjektivne by som odporucila aplikaciu gelu, resp.mlieka po opalovani s obsahom Aloe vera, ktora ma regeneracne a antioxydacne ucinky na pokozku. taktiez vhodne su pripravky s obsahom bisabolu. popri opalovani nezabudat na prijem vitaminu C a beta karotenu, nezanedbat ochranu očí!

bledula

Tak bola som v sobotu na 6 minut v turbe a dnes 8 minut v turbe a pohodicka..vobec ani nie som cervena ani nic...tam je este aj super turbo ale ze vraj to je uz velmi silne a chodi sa tam maximalne na 8 minut..uvidim mozno skusim ist tam v stredu alebo v stvrtok..

sign

skus sa opýtat tety v solarku jake je silne atak..ale radila by som ti najskor to normalne a postupne zvyšovať...moja kamaratka išla do normalneho na 5 min a hned sa spalila (ale ona ma bledu pokožku je ten 1.typ a ma svetle vlasy)

bledula

No ja mam velmi bledu pokozku ale nie som ten typ co sa hned na slnku spali a nemam ani svetle vlasy..skor si myslim ze som bleda preto lebo v lete velmi nechodim na slnko..vadia mi horucavy a tak..aa mam trochu malo zeleza lebo nejem mäso..no nijako to fyzicky nepocitujem..Tak ja uvidim ze ako ma bude chytat..staci mi ak budem vidiet ze uz nie som bleda ale mam normalnu farbu..je mi jasne ze zo mna nebude cernoska :D

sign

bledula ma pravdu,keby každy teraz rozmyšlal čo mu ma škodiť tak by sme nemohli ani vychadzať z domu,pomaly nič nejesť. tiež si myslím že tých par krat jej neuškodi. aj fajčenie je škodlive a napriek tomu ludia fajčia,su alkoholici a droguju a dobre vedia že im to skodí.

bledula: horšia sprava je že asi par krat ti nepomože,teda neviem aku maáš pokožku,ale assi dosť bledu. ja som v solarku bola par krat,(neprehanam to!!!) tiež som bola odporcom solarii,potom som tam šla tak 2-3x na jar. kamaratky hovorili že to je videť ale zase ja mam celkovo dobru farbu pokožky nie velmi bledu ani tmavu

bledula

lenze solarka maju aj pozitivne ucinky narozdiel od cigariet...tie nemaju ziadne...a prave aj v tom je ta ironia..ze clovek co cely zivot fajci cigarety nemusi dostat rakovinu pluc a clovek co si v zivote nezapalil ju dostane..ak by kazdy zmyslal tak ze co vsetko je skodlive a sposobuje rakovinu tak by si ludia nic neuzili...pomaly nic nejedli..a neustale sa strachovali ze co im moze skodit...ja nemienim teraz chodit cely rok do solarka..len sem-tam aby som aspon mala normalnu farbu!!!Lebo nie je nic horsie ako ked sa kazdy na vas pozera...pyta sa ci neberiete drogy a tak podobne...

sade8

solarka su skodlive, len sa o tom nehovori, ma vyjst aj zakon, aby bolo tak ako na cigaretach napisane ze moze sposobit rakovinu