Roaccutane na akne

Príspevok v téme: Roaccutane na akne
NestastnaPacientka

Ahojte,bral uz niekto z vas Roaccutane po druhy krat?Mam 25r,Ja som ho brala pred 3-4 rokmi,pomohol,mi ale teraz sa mi objavuju zase take iste podkozne vyrazky ako predtym,som z toho zufala,myslela som ze mam do konca zivota pokoj,ale zda sa ze ho budem musiet zase zacat brat,lebo nic ine mi nikdy nepomohlo.HLAVNE ODBORNICI,poradte prosim.Dakujem.

sofija

Ja som pred tyzdnom dobrala roaccutane ,tiez som ho brala uz druhy x ... prvykrat som ho mala cca v 17tich ,brala som ho 8 mesiacov ale uz 4 mesiace po dobrati sa mi to vratilo,aj ked nie az v takej strasnej forme ,ale kozna mi povedala ze hned mi ho zas predpisat nemoze ,tusim vravela ze musi byt rok pauza ,ale to si nie som ista ... teraz som ho brala od januara do teraz ,plet mam ako detska rit a make up pouzivam uz len na zjednotenie ,dufam ze mi to vydrzi uz na dlhsie

Anita47892

Ahojte :-) Takze v skratke vam poviem moju stori , roacuutane som barala prvy krat v 15 , velmi mi to pomohlo .... Nikdy som nemala brutalne akne , ale proste strasna plet ktora vyzerala otrasne.... Po roku sa mi zasa vyrazky vratili tak som ich zacala brat znova , brala som ich znova 4 mesiace, plet nadherna krasna ako babatko vobec som nemusela pouzivat make up... No tato krasna idylka skoncila po 7 mesiacoch... Olallaaa akne sa mi naspat vratilo , teraz som bola u doktorky a ona ze mi aknenormin uz nepredpise... Bola som cela vytocena pretoze sa na seba ani nemozem pozerat do zrkadlo... Tak som si zriesila aknenormin inou cestou..... prvy krat som brala 30mg denne a druhy krat najprv 30 a potom 40mg denne.... Teraz som si poriesila len 20mg na den , myslite ze mi to zaberie aj po 3 krat, som upne zufala.... A viem ze strava a vitaminy a neviem co a neviem co nemaju vobec nic s moju pletou spolocne.... :-) tak drzte palce ... Uz acnenormin beriem teraz 4 den a akne sa zhrosilo cela som vyhadzana , snad to je len koli tomu zaciatku......tak pekny den :-))

RNG

Uvediem sem jednu stranku, ktora napr odporuca prirodny vitamin A, v ovela vacsich davkach, nez dovolia neinformovani lekari vystraseni propagandou proti vitaminu A
www.best-vitamin-supplements-guide.com
Literatura ale oficialne strasi, ako tu napr slopvernska verzia Wikipedie
sk.wikipedia.org
samozrejme bez urcenia, ake hrozne davky sposbili tych niekolko smrti badatelov jediacich pecen ladovych medvedov a tulenov v historii.
Pozri si na prof_anil_aggrawal.tripod.com a tam najdes, ze pecen polarnych medvedov obsahuje v priemewre az 30 000 IU vitaminu A na gram a aoni z toho jedli kila kazdodenne!, Tj poskodenie a smrt nastala az z davok vyse 30 milion IU denne pocas mnohych dni.
Samozrejme hodi sa odporucaju v pripade acni a inych problemov ovela vyssie davky, ako 2500 IU=odporucena denna davka, predssa je to daleko od destatok ci stoviek milionov IU. Najvyssie odporucene som videl 50 000 IU a hoci aj by to po case mohlo teoreticky dospiet k niekolkym milionom, kebu sa to vsetko skladovalo, telo vie spotrebovat, rozlozit a vylucit velku vacsinu z toho, tj nahromadenia vuse 100 milionov pri takejto davke ne nemozne.
Takze strasenie s predavkovanim pri aj mnohonasopvne vyssich davkach, nez odporucena denna davka je bububu proti prirodnym doplnkom, na potlacenie konkurencie patentovanym liekom.
Z casu na cas sa vypustia aj horsie povesti, aj proti vitaminu C, aj E a j inym absolutne dolezitym prirodnym zivinam, samozrejme zalozene na velmi pochybnych vyskumov kupenych vedcov zo zvucnymi menami, aby tomu dali punc pravdivosti.
Tieto spravy rychlo obehnu celym svetom, zatial co desiatky tisicov vyskumov o uzitocnosti prirodnych doplnkov zostavaju pochovane hlboko v specializovanej literature, dostupne len velmi malo trpezlivym ludom, ktori musia stravit stovky hodin ich vyhladavanim.

RNG

Nuz synteticky neprirodzeny isotretinoin v davkach 50 mg presa nijak nemoze byt lepsi ako prirodny vitamin A v tych istych davkach. Ten tak isto potlaci acne, len s ovela menej nasledkami, lebo je to latka prirodzena telu, telo ju vie pouzit, rozlozit aj vylucit.
Len farmacia tlci umele skodlive patentovane chemikalie, a strasi proti ucinnym prirodnym latkam. A lekati zialbohu vedia len to, co im farmaciou kontrolovane zdroje informacii povedia.
Isotretinoin v USA pouzilo vyse 50 milion pacientov kym ho konecne stiahli z volneho trhu, a dnes je uz vyse 100 000 sudnych pripadov pre vazne zdravotne poskodenia, pricom len zlomok poskodenych ludi sa zatial registrovalo
Kto si o tom chce viac precitat najde to na
en.wikipedia.org
alebo
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.webmd.com

19mimi85

caute...beriem roaccutane v kombinacii s curacne, prave doberam druhe balenie, t.j. budem koncit druhy mesiac liecby. mala som problem s neustale sa mastiacou pletou a tym upchavanim porov, mala som krupicku, zapaly, biele hnisy, vrediky, proste asi vsetko...po tychto necelych dvoch mesiacoch mozem povedat, ze celo je hladke ako detska prdelka, aj okolie spanky, pod ocami, taky mam pocit akoby to akne ustupovalo smerom dole :) ....zle je este okolie sanky a krk, nemam kopec malych vyrazok, teraz mam skor na kazdej strane (priblizne na urovni ust) 4-5 zapalovych vyrazok takych vacsich, dufam ze to je len to prvotne zhorsenie, o ktorom sa pise v pribalovom letaku, ale rada by som pocula od ostatnych ako im ustupovalo akne...mne povedala kozna, ze mam si liecbu premysliet, ale v mojom veku uz asi ina moznost nie je ako liecit to takto a ma kopec pacientiek nastavenych na tuto liecbu, dokonca dnes uz aj stastnych mamiciek s krasnou pletou a ak nahodou najdem na nete nejake negativa vo forme toho ze liecbu trebalo opakovat, urcite to nie je chybou lieku ale koznych lekarov ktori nespravne nastavli liecbu (tlmocim slova doktorky)...ma niekto skusenosti aj s nejakymi inymi priznamky ako sucha pokozka, pery? vdaka..vsetkym drzim palce aby im to vyslo, viem co to je mat zly pocit zo zlej pleti :(

Agnes999

Ja som brala aknenormin pred 3 rokmi, velmi mi to pomohlo. Predtym som musela stale brat HAK, aby som to akne mala aspon ake-take. Bez toho som mala strasne mastnu pokozku, rano som si ju odmastila pletovym mliekom a za dve hodiny som bola mastna, jak keby som sa olejom natrela. A to nehovorim kolko akne sa mi spravilo, snad na kazdom centimetri stvorcovom, halvne na urcitych castiach tela. Takto sa zit vazne nedalo. Potom sa to podstatne zlepsilo, neskor mozno zas trocha zhorsilo, no mam obdobia, ked mam akne horsie, potom zas dojde obdobie, ked je to lepsie. V kazdom pripade s tym, co bolo predtym sa to neda porovnat. Rozmyslam tiez, ze si tu kuru zopakujem.

Agnes999

Neboj sa toho, niekedy je Roaccutane nutne brat aj druhy krat. Ale este som nepocula o niekom, komu by to aj po druhom raze trvalo nepomohlo.

peter25

Ja som roaccutane dobral pred dvoma mesiacmi, zacinal som v januari, koncil v priebehu augusta. Ucinok to zacalo mat az po mesiaci, dovtedy mi zcervenela koza, a zacala byt strasne sucha, po mesiaci som chytil normalnu farbu. Co sa tyka stavov z roaccutanu, mal som take blbsie psychicke stavy, kde si to odniesla priatelka, proste som sa nevedel ovladat. To bolo prve tri mesiace a potom to preslo. Teraz mam kozu cistu, samozrejme uz nieje taka sucha, pery uz mam uplne normalne. Akne sa zatial nevratilo, ani na chrbate, kde to bolo najhorsie. Je to sice svinstvo, ale narozdiel od vsetkych zazracnikov, co tu propaguju masielka, bylinky, cajicky a podobne kraviny to naozaj pomohlo. Vsetky tie kuzla som skusal 5 rokov, nejedol maso, mlieko, neprekysloval sa, nerobil to, hento, pouzival prirodne veci, a bez efektu. Toto pomohlo, nemozem povedat, ze to bol prijemny zazitok, ale aspon konecne nevyzeram ako pubertak

lucinelienka

Pridávam sa k vám do diskusie:-) ja som roaccutan brala až trikrát, je to taká forma akné. Zaujímavé na tom je, že nikdy som nemala až takú hroznú formu akné, ako niektorí ludia v čakarni a doktorka mi povedala, že práve ľudom s najhoršou formou sa to vracia minimálne..:) akné sa mi pravidelne zhoršovalo prvýkrat po roku,druhý krát po roku a pol a tretí krát po dvoch rokoch. Aj po treťom raze sa mi akné vrátilo, nikdy však už do takej formy ako ked som začínala, už je to v celku dobre.
Čo sa týka nežiadúcich účinkov, každý ma nato úplne iný vplyv, ja som napríklad nikdy nemala žiadny nežiadúci účinok, okrem samozrejme vysychania pokožky..:!
preto by som poprosila ľudí, čo akné nikdy nemali, aby neodsudzovali túto liečbu, pretože nikdy nebudú rozumieť tomu, ako sa s tým žije:-)