kto sa vyzna do pc, sieti atd?

Príspevok v téme: kto sa vyzna do pc, sieti atd?
pls

zaujima ma, ze ked niekto zisti moju ip a siet a zavola do tej siete, ci tej osobe mozu povedat moje osobne udaje. je to divna otazka ale take veci sa deju. niekto si moze vymysliet, ze som urobil toto a toto a zavolaju do siete, aby mu povedali moje udaje a on si ma potom vyhlada. moze sa to stat? teda zo siete to mozu prezradit? nepatri to nahodou pod ochranu osobnych udajov? podla mna by to prezradit len tak hocikomu nemali, podla vas?

AdamKrt

Administrator neni od toho, aby robil policajta. V ramci internych pravidiel moze mat nejake formulky o poskytovani udajov napr. pre spracovanie vo vlastnej firme, ale nemoze s nimi len tak obchodovat, alebo ich kde komu davat. Pretoze ako hovoris, dana osoba si moze vymyslat a tento trik sa nazyva socialne inzinierstvo. Sposob, akym vytiahnut z druheho informacie.

Cize ano, dany administrator moze mat na koniec problem, ale to zavisi, ako sa k tomu postavi vedenie spolocnosti, ake problemy bude mat z toho.

Ak chce viac urobit - skus sa poradit s pravnikom a podat zalobu. Ale predpokladam, ze pravnik do toho pre nedostatok dokazov nebude chciet ani ist. Alebo pojde, bude pytat velke peniaze a vysledok bude velmi neisty.

Toto je totiz dost mlada oblast prava a tazko sa tu nieco dokazuje.

Inak moja rada - neviem, co sa stalo, ale vykasli sa na nejaku virtualnu identitu a neries to. Nema to prakticky vyznam...

Ak neveris, konzultuj to u pravnika.

pls

AdamKrt dakujem za tvoj nazor,cenim si ho.mne to tiez neslo do hlavy ako moze administrator povedat take informacie aj ked je to dakazatelne (na pokeci to robi skoro kazdy),potom ho to moze stat aj miesto,nie?
myslis si,ze ked clovek2 zavola do siete tam mu povedia osobne udaje cloveka1?podla mna by nemali,pretoze ten clovek2 si to moze teoreticky aj vymylet.podla teba clovek1 ma napisat mail do siete a poprosit ich aby neudavali jeho osobne udaje?

AdamKrt

Administrator po takej ziadosti moze ziadatela poslat do haja, lebo na tie informacie nema narok. Cize az ked bude mat rozhodnutie zo sudu.

Druha vec je, ci je ten administrator ovplyvnitelny clovek a necha sa prehovorit.

Moze sa stat, ze ten administrator preveril, ze clovek A sa pripaja s IP1 neustale, clovek B sa pripaja z IP2 neustale a zo zaznamov sa mohol dozvediet, ze naozaj, clovek A sa pripojil z IP1 na konto cloveka B. To je dokazatelne.

Mozno to nechcel riesit oficialne a mohol si povedat, ze nech si to niekto iny poriesi. Vselico je mozne...

Ale to sa potom vystavuje taky administrator riziku, ze ho za to moze niekto postihovat. Dalsia vec je, ze co sa da komu dokazat...

pls

sway dakujem za rady si mily.tak som to pocul,ze clovek2 volal do siete a povedali mu,ze v pondelok mu to povedia (tie osobne udaje-nemali by sa najprv cloveka1 opytat ci s tym suhlasi?).zeby to nechceli hned povedat?zeby si to chceli preverit?zeby to chcu odialit?sudny prikaz nema ten clovek2,len podporu administratora pokecu.myslis,ze sa tim budu zaoberat ked je to pokec?tak im pondelok zavolam,nestaci mail napisat?a poprosim aby neudavali moje osobne udaje nikomu,bude to stacit?nechcem to este viacej pokazit,len chcem mat istotu,ze moje udaje nepovedia.

sway

Ak vies,ze tam uz volal,tak mu ich bud dali alebo nedali.Podozrive to nebude,to mas jedno,mozes zavolat aby si mal dusicku na mieste,len to moc nerozmazavaj..Aj tak si nemyslim,zeby mu to s radostou povedali,ked nemal sudny prikaz.A ak mu ich naozaj dali,zisti si ako je to s tou ochranou osobnych udajov a ked tak zaluj providera za poskytnutie tvojich udajov neopravnenym osobam.Dobre si sa zamotal..

pls

sway a nebude to podozrive volat do siete ked tam uz volal clovek2 aby mu dali udaje cloveka1 a teraz tam vola clovek1 aby ich nikomu nedavali?alebo radsej pre istotu?alebo mam mail napisat?alebo je lepsie ked volam?tam sa to vsetko nahrava raz som tam uz volal.ale to asi v kazdej sieti.tak im napisem,aby mi neuverejnovali osobne udaje nikomu,len s mojim suhlasom,moze tak byt?

sway

hej,ak spravil blbost clovek1,moze zavolat do siete,v prvom rade sa informovat za akych okolnosti poskytuju osobne udaje tretim stranam.Ja sa do zakonu o ochrane osobnych udajov nevyznam.A pripadne poziadat o specialnu ochranu jeho konkretnych udajov napr. z dovodu vyhrazania.
Ver mi,ze ak doslo k zavaznemu na cti utrhaniu a ten ukrivdeny clovek3 to bude mat zaujem riesit,tak tie udaje zisti,ci uz cez znamosti alebo v najhorsom pripade pravnou cestou.Absolutne nerozumiem,preco si niekto mysli,ze ked pise nieco na internet,je to v absolutnej anonymite.Ja si stale myslim,ze na ospravedlnenie nie je neskoro a v prvom rade by to trebalo urovnat s urazenym clovekom!