virtuálna láska

Príspevok v téme: virtuálna láska
maruska76

Dobrý deň. Viem, že môj problém nemá úzky súvis so zdravím, ale možno s duševným trošku áno, tak poprosím niekoho o vyjadrenie a názor, kto to prežil, alebo prežíva. Zamilovala som sa do virtuálneho priateľa, myslím na neho každú chvilku.Mám 33 rokov a správam sa ako pubertáčka,som vydatá a ten muž mi dáva všetko čo mi u manžela chýba. Je to už dlhá doba čo sme len v písomnom kontakte, no nikdy by som neverila ako to dokáže zapôsobiť, romantika, vášeň, pozornosť,porozumenie, ochota poradiť a to že je tu len pre mňa , to všetko so mnou zamávalo a viem že je to choré, nedokážem si však pomôcť, neviem ako to skončí, ako to môže pokračovať, nepotrebujem byt neverná, iba milovaná inak a to mi virtuálna láska dáva. Prosím má niekto podobnú skúsenosť, alebo som len jedna z mála prihluplých a naivných žien?

cajik

Ja mam taku skusenost. Ano,je to ine, a vies preco? Lebo virtualna realita je VZDY krajsia ako ta skutocna. Lebo pri chatovani na vas neposobia vonkajsie vplyvy (nejdes s nim realne na kavu,na nakup,nepozeras s nim realne TV), nevidis mimiku a gesta toho cloveka, nepocujes intonaciu jeho hlasu. Jedine co vidis a vnimas su jeho pismenka. Necitis jeho vonu, nevies ako "chuti" jeho pritomnost, ake pocity by v tebe vyvolala. Viem ake zradne su tieto vody, a z viacerych skusenosti ti mozem povedat, ze realita byva casto ina ako to co si clovek predstavoval. A vynimka len potvrdzuje pravidlo..

Viem pochopit co prezivas, ze je to uzasne, ze si neskutocne rozumiete, a ze zbytocne by ti tu niekto radil ukoncit to,ked sama nechces.
Nepoznam tvoje manzelstvo,ani tvoju situaciu. Preco ti dava viac,ako vlastny manzel? Rozpravala si sa s manzelom, co ti vadi, chyba, snazila si sa to napravit?