Tichí ľudia/Samotári

Príspevok v téme: Tichí ľudia/Samotári
KoralínaK

Vždy som bola taká tichšia, hanblivá, radšej niekoho počúvam ako rozprávam a mám problém zapojiť sa do rozhovoru. Hlavne pri ľuďoch, ktorých nepoznám alebo ktorí mi veľmi nesedia. Neviem ani nič vybaviť, niekam zatelefonovať, opýtať sa...keď už fakt musím, tak to urobím, ale radšej to prenechávam iným. Aj v škole sa cítim dosť hlúpo, keď som stále ticho. S niektorými spolužiakmi si fakt nemám čo povedať, lebo oni kecajú len o diskotékach a alkohole. Mňa také veci nebavia, radšej si doma prečítam dobrú knihu alebo pozriem film. Vlastne som rada sama, nevadí mi to až tak veľmi, ale niekedy mi chýbajú ľudia, s ktorými by som sa mohla porozprávať aj o hlbších témach. V škole ma majú celkom radi, aj keď asi len preto, že sa s nikým nehádam, neohováram a každému pomôžem. Nie až tak extrémne tichá, normálne sa bavím so spolužiakmi, len sa pritom cítim nesvoja a nervózna. Keď som s niekým koho nepoznám tak je to ťažšie. Pokiaľ je to len jeden človek, tak v pohode, ale baviť sa s úplne neznámou skupinkou je moja nočná mora. Aj keď asi to závisí aj od tých ľudí.

Čo s tým? Veľa energie vynakladám na to, aby som nebola stále ticho, snažím sa zapájať do rozhovorov, prídem ku skupinke spolužiačok a počúvam ich, pôjdem aj na kofolu alebo na kávu. Len sa pri tom necítim dobre, lebo s tými ľuďmi si nemám čo povedať...

Možno trochu zamotané, ale neviem čo s tým. Nájde sa niekto podobný, kto je radšej sám ako v spoločnosti? Inak mám 19.

dionee

Vola sa presne Sociální fobie-Jak překonat nadměrný stud.:)
Takze Coelhe /zle som to pisala/
Aby si si urobil predstavu o tom peknom co pise mrkni sem - sk.wikiquote.org
On v podstate pise take pribehy .. www.martinus.sk
Myslim ze su to pekne knihy aj ako darcek by urcite kazdeho potesili.
Niekomu sa moze zdat ze pise na krestansky sposob.. Ale vsetci si z nej urcite zoberu velmi hlboke myslienky,naplni ich pokojom , cistotou, mudrostou...
Ako prvu by som urcite odporucila Alchymistu

max2

dionee, kinha sa vola socialni fobie? Ake oblasti mas na mysli? zaujima ma to, tak ak s tym nemas problem to tu pisat, napis.
O com je coele? este som od neho asi nic necital. Snivat je krasne a hlavne dolezite. Ale ja som prestal pred viac nez troma rokmi snivat.
Ja som nikdy nechcel byt politikom, to len nejaka vestica mi povedala.

dionee

max2 tak to urcite. Knihy v tychto smeroch velmi vela pomahaju.
No vidiiis tak to som nie presne pochopila, ale ja som sa nie k tomu vyjadrila:D
No tak ako politik im to musis ukazat a hlavne sebavedomo, treba omrknut tu knihu aka je. Ja som ju este nevidela v knihkupectve.
Mne takto pomaha Coele. Dobre sa mi ho cita. A pekne sa pri tom sniva.
Ja zacnem trenovat od Praska Sociální fobie
Potrebovala by som pomo v urcitych oblastiach , ktore vomne zostali este od dectva asi.

max2

Dionee, myslel som to tak, ze ci ta politicka kariera nezacina knihou, kt. si mi poradila: Jak prekonat strach z vystupovania na verejnosti- od Muller Marie France - politik musi vediet vystupovat na verejnosti, takze myslel som to takto, ale len zo srandy. Co chces cvicit? Zacat treba, aspon s nejakymi drobnostami a pomaly, ale ide o to zacat. Ale tebe to nemusim hovorit, ty to vies, lebo si mudra. No a k tym kniham, zatial mi ziadna nepomohla urobit nejaku vyraznu zmenu zo dna na den, alebo nejaky obrovsky posun vpred, ale pomohli mi, ked som mal zle obdobia, tieto obdobia preklenut. Keby som vela necital, nerozumel by som tomu, co sa vo mne deje a vela veci by som znasal asi este horsie. Takze v tomto smere mi urcite trochu pomohli. A tebe?

dionee

max2 no a ako? Tebe knihy nieco dali?
Skusal si to podla nich?
Ja skusim a uvidim ci to nejake ovocie prinesie. Tiez mam podobny problem, mam viac knih podla ktorych mam cvicit a malo casu.Cize som sa este naplno nepustila do ziadnej
Ale uz sa pustim do toho naostro. Inak to nikam nedotiahnem.

max2

Dionee :) neviem ich presne nazvy, ale jedna je urcena na zvysenie sebavedomia a druha sa myslim vola: "Pomoc v zoufalstvi a bezmoci" a tu druhu by mali mat v kniznici vsetci, co sem pisu, ze nevedia nieco prekonat, je tam vela konkretnych pribehov a na ku kazdemu podrobny navod na jeho prekonanie. Ale vacsinou aj tak treba cvokara k tym vseliakym porucham, ale cvokari by asi mali podla toho postupovat a chodit sa skolit k praskovi. Tu knizku zatial necham tak, aj ked ti verim,ze je super a to z dvoch dovodov: 1. mam v kniznici este kvantum dobrych knihm ktore maju prednost a este som ich nemal otvorene
2. su teraz pre mna dolezitejsie veci ako vediet vystupovat na verejnosti (brrrrr), ale raz mi jedna vestica povedala, ze sa budem angazovat v politike, tak neviem, ci to zrovna takto nezacina :D

mariaXB

Ahojte!Ja mam presne tento isty problem.teda,ja to uz za problem nepovazujem.nech si kazdy hovori co chce.aj ja som sa dlho snazila zmenit,ale neslo to,bolo este horsie.a tak uz kaslem na to vyhovarat sa,ze preco nejdem niekam,preco som ticho a tak.jednoducho preto,lebo ma nebavi tam a tam ist a preto,lebo k danej teme nemam co povedat.nastastie som uz vo veku,ked si taketo spravanie mozem dovolit.znie to strasne,ale ked som mala mozno tak 18 rokov,tak uz vtedy som si priala,aby som mala aspon tolko,co mam teraz.(26)nech uz mozem povedat,ze na diskoteky som stara atd.na druhej strane-v 16tich rokoch som sa vysantila,aj som po diskotekach behala,aj som sa parkrat riadne nachlastala a tak.vari to nestaci?no a teraz moje rovesnicky co este stale takto santia,sa mi zdaju skor tak trochu trapne.nastastie ich nieje vela,lebo vacsina sa uz usadili,maju dieta a tak.ja tam este niesom,ja som proste ten zlaty stred.:-)))tak kaslite na to,miesto kadejakych psychokniziek,ktore Vam v tomto maju pomoct si citajte nieco uzitocnejsie.len bacha,cim budete mudrejsi,tym sa tahsie zaradite do spolocnosti.nehovoriac o tom,ze ako tazko si najdete nejakeho partnera,hlavne chlapa nejakeho mudrejsieho.:-DD (to bol tak trochu vtip)

dionee

max2 myslim ze mame rovnaky.Pekne si to tam napisal
A pocul si o knihe: Jak prekonat strach z vystupovania na verejnosti- od Muller Marie France.Je to dalsia prirucka, ak si nepocul mohol by si to skusit. Cas sa musi najst.Ktore knihy mas od Praska? Aj ja mam dve:) zatial
A na to slovicku "mudra" odpoviem takto
"Som velka silou , ktorej moc spociva z bezmocnosti,
velka mudrostou, ktorej tajomstvom je hlupost,
Velka nadejou, ktorej podobou je blaznostvo,
velka laskou, ktora je nenavistou k .......

theoleander

Myslím si,že tam si budeš mat čo povedat, ked pojdeš na to cez svoje zaujmy.

Tvoje záujmy je Tvoje ja tvoja povaha,to si Ty a presne tam by si mohla nájst kamoškov k Tebe blízkych,tam sa budeš citit dobre,tam sa budes vediet realizovat, budeš mat pocit že si ohodnotená, že ty ako osoba si cenný tvor.Tam nájdeš ludí ktorý sa budú ztotožnovat s Tvojimi názormi, záujmami, lebo si budete podobný.