Vzťah s vdovcom, ktorý má dieťa

Príspevok v téme: Vzťah s vdovcom, ktorý má dieťa
macocha?

Ahojte, neviem či by som to mala dávať do tohoto fóra, ale chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 25 rokov a rok sa stretávam s jedným mužom (on má 33). Ide o to, že on už bol raz ženatý, jeho manželka umrela pred 6 rokmi (dlhá choroba) a on ostal sám so synčekom - ten mal vtedy 3 roky. Má ho veľmi rád, často o ňom rozpráva. Na rande chodíme tak raz za dva týždne, strávime spolu večer a noc. Ale vídame sa skoro každý deň, lebo pracujeme v susedných budovách, takže chodíme spolu na obed. Keď sme mávali rande, strážila synčeka ho priateľova sestra. A teraz mi môj priateľ povedal, že by bol veľmi rád, aby sme spolu začali žiť, že si so mňou predstavuje budúcnosť a že ja som tá, ktorá ho po smrti manželky znova naučila milovať. Zoznámil ma aj so svojou mamkou, je ku mne veľmi milá. A aby nechodil okolo horúcej kaše, tak už zorganizoval na sobotu spoločnú večeru aj s jeho synom. Ja mám veľký strach ako ma chlapec prijme. Keď jeho maminka zomrela, mal tri roky, možno si ju pamätá, možno nie, neviem. ja vlastne ani neviem, ako sa mám k nemu správať. Mám byť kamarátska? alebo skôr taká materská? Mám mu doniesť nejaký darček, nebude to brať ako podplácanie? A čo sa vlastne páči deväťročným chlapcom? U nás v rodine sú malé deti skoro všetko dievčatká, iba sesternica má synčeka a ten nemá ani rok. Milujem svojho priateľa, ale čo ak sa nebudem jeho synovi páčiť? A jeho sa na tieto veci nechcem pýtať, aby si nemyslel, že som neschopná a že bude zo mňa zlá matka.
Ešte by som chcela povedať, že mne vôbec nevadí, že partner má dieťa, ja som to vedela od začiatku, len teraz mám taký hrozný strach. Asi si myslíte, že som hlúpa, ale fakt mi záleží na tom, aby si ma chlapec obľúbil a boli by sme skutočná rodina.

rada

urcite kamaratska, nechaj to na spontannost a priatel ti urcite v tom pomoze. Mozno bude chlapec odmerany, ale to preto, lebo ta nepozna. A nechci hned aby ti skocil okolo krku. Vsetko ma svoj cas a casom pochopi, ze si celkom mila a dobra priatelka pre jeho otca. Tak sa drz a darcek nejaky kup. Skus sa spytat ake ma zaluby resp. priatela, co take by sa mu pacilo.

jajka001_

skor kamaratska
darcek urcite ano, uz zo slusnosti, nic predrazene, skor zaujimave, originalne
opytaj sa priatela, co by bolo vhodne, ak nevies