darcek od priatela a nespokojnost?

Príspevok v téme: darcek od priatela a nespokojnost?
bystrica

nie som materialistka, ale pytam sa na vas nazor, chcem v tom mat jasno.
mala som okruhle 20 narodky. priatel je podstatne starsi, prijem ma dobry. darcek mi kupil v hodnote 5,-€ a k tomu kvet zo zahrady. nepotrpim si na darceky, ale pravdupovediac som cakala nieco viac, ked viem ze na to ma. ked pocuvam ze ine dievcata dostavaju aj pocas roka darceky, hoci len malickosti od svojich priatelov tak mam otvorenu sanku. nehovorim o zaplateni kavy, alebo koly, to ej ine, ale ako je to u vas a s vecnymi vecami??
zeny, obdaruvavaju vas vase muznejsie polovicky darcekami aj pocas roka?
muzi, kupujete svojim partnerkam malickosti aj pocas roka?

linajka

ja a moj manzel sme po 30 tke. ja pracujem, som dobre platena. on podnika a dari sa mu dobre. jazdime na kvalitnych drahych autach, byvame v peknom dome, atd..., z materialneho nam nic nechyba. ked som mala 30 rokov moj manzel mi kupil zbierku basni od Rufusa. mala knizocka za par korun. a kvetinky k tomu. velmi ma tym potesil. ked sme sa bavila s mojimi kamaratkami, co som dostala na narodky, tak neveriacky krutili hlavou, ze moj "prachaty" manzel na mne setri. ale to vobec nie je pravda. podla mna nie je dolezita cena, ale uz len to, ze na Teba myslel, ze to kupoval z laskou a v mojom pripade, ze sa mi Rufusove basne pacia. darceky dostavam od manzela aj ked nemam sviatok, no potesi ma aj keby to bol iba kietok zo zahradky:)

happi:-)

niektori chlapi toto absolutne neriesia a medzi nich asi patri ten tvoj. Oni nerozlisuju co kolko stalo, nemaju fantaziu a kupia prvu vec, co im padne do oka. Niekedy ich treba trochu postrcit, zobrat do obchodov a nenapadne povedat, ze to a to sa mi paci, hadam mu zapne a bude vediet, co ti ma kupit

jajka001_

ale Adam, ved uznaj, okruhla 20, ak by ju lubil a nebol by zgrlos, pozval by ju niekam a poriadne by to oslavili. sorry ale pokial nezije z ruk do ust tak podla mna je to pekne faux- pas. a kvet zo zahrady, no to ti moze priniest len tak hocikedy, nie na 20

diving

AdamKrt: ale ved ona nehovori, ze len muz ma davat zene darceky, ved si necital, ona mu darcek kupila a dost drahy. Ja tu kocku chapem, lebo aj mne sa to zda zvlastne, vo vztahu ma byt rovnovaha a to sa tyka aj darcekov. Prinajmensom je to slusnost, oplatit sa niekomu za drahsi dar, darom v podobnej hodnote. Mna to prekvapilo, lebo aspon co ja poznam, tak muzi zeny radi rozmaznavaju a davaju im aj drahsie darceky...

bystrica

nazor chlapa. da sa to povedat aj normalnejsie. preto sa pytam na nazor. je normalne ze niekto ho ma aj opacny.
svojho poznam, buducnost neplanuje este. teda svoju mozno hej, ale spolocnu zatial nie.
nechcem aby bol nas vztah postaveny na peniazoch, len sa pytam ako je to inde.

AdamKrt

bystrica: A dievcatko je nespokojne.... Nepoznas to stare prislovie, ze:

Darovanemu konovi na zuby nehlad ?

Niekto okruhle vyrocia neuznava a niekto neuznava moc dokonca ani narodeniny...
Preco by mal byt muz povinny davat zene darceky ? A zena muzovi nema davat darceky ?

A co ked Ta priatel skusal ? Hovori si, je na peniaze, neni na peniaze, je zlatokopka, neni zlatokopka...

Hodnota daru predsa neni vyjadrena mnozstvom penazi. Ak je niekto milionar, moze rozdavat aj diamanty a taky dar nema cenu, co sa tyka vztahu. Niekto moze mat malo a da nejaku prkotinu a moze to vela znamenat. Alebo ten dar znazornuje nejaky symbol a preto ho vybral. No, ale ked sa niekto diva na to, ze je mu malo co dostal, tak si ani to nezasluzi...
----------
swistica Dnes 15:17 - nehovor. A co ked planuje nieco vazne a len nechce minat na somariny ? Co vies, co ked spori napr. na lepsiu svadbu, dom pre rodinu, alebo na zabezpecenie buducich deti ?

Vztahy, ktore su postavene na peniazoch su na tom ako ked nejaky podsuknovy pobehaj si plati za sluzby istemu typu zeny s najstarsim remeslom na svete...

To vazne nevidia niektore zeny, ze muzi si ich takto kupuju, aby ich mohli vlastnit ? ;-)

bystrica

my antiku nepouzivame, ale aj keby som si ju dala predpisat, neplatil by mi ju. a ako spominal cajik, 50 a 5 € je trosku rozdiel. keby som bola na jeho miesto, bolo by mi trapne, ale ja som mu kupila darcek, a az potom on mne. tak ho mohlo napadnut, ze aha! ona mne za vacsiu, tak aspon nieco jej k tomu dokupim..... aspo normalnu kyticku mi mohol dat... a to ani neprisiel s oblubenym kvetom, ale to je nepodstatne.
vsetci nabehli s mojim oblubenym, on sa chudak priniesol zo zahradky.... neviem preco no. =)

babenka1

no cez dva roky je dosť...ťažko povedať, my si tiež nedávame nejaké drahé darčeky (10-15 euro), sme spolu rok a pol. Inak neviem, či sa to sem hodí napísať, lebo to vlastne nie je darček, ale mne môj priateľ napríklad platí antikoncepciu. Ja som navrhovala, aby sme šli pol na pol, ale on odmietol, on je toho názoru, že ochranu má platiť muž, lebo žena znáša následky. A darčeky pomimo sú drobnosti (ako napríklad ten prívesok), ale skoro stále mi prinesie čokoládu alebo kvet.