Syn sa iba fláka...

Príspevok v téme: Syn sa iba fláka...
Ivana3984

s Manželom mám jedného syna. Má 20 rokov, nikde nepracuje, po nociach sa fláka s kamarátmi. Bývame v rodinnom dome. Doma ani v záhrade nič nepomoze. Spí do 12--tej
ide von príde o tretej ráno a zase to iste. Nepomozu vyhrazky ani dobre slovo.!
Ja sa už 5 rokov liečim na depky s Citalecom je to z mojej strany lepšie v tom, že nemávam stavy uzkosti. Preto sa co najmenej rozculujem. S manzelom podnikame tam mame starosti dost... Manžel tiez vo výchove rezignoval. Boli časy ked nam mizli peniaze, teraz nie lebo su popzamykané. Nie je syn zlý človek, len sa dostal do zlej partie. Hoci jeho kamoši pracujú. Ako mu mam vysvetlit, že my mu chceme len dobre aby sa zaradil do života a nebol z neho povalač???!!!!

nia555

tu už nič nepomôže len rázny krok moj ujo je presne taký istý od mlada nič nerobii nema pracu pije potom zacal hrat automaty a tak a dne smá už 36 rokov a je naotm stále rovnako aj ked sa zdá že je natom lepsie zase sklzne k tomu istemu . Asi pred 8 rokmi mal frajerku ktora bola rozumna kvoli nej prestal pit zacal robit a bol normalny potom sa rozisli a zase to iste tak dajte pozor aby aj vas syn tak nedopadol... ale pocuvajte on vas vobec ,vase vyhrazky neberie vazne lebo vie ze by ste ho nevyhodili ze ma kde spatat ma co jest am este aj navarene tak jemu je fajne naco by robil.... taze treba razne zakrocit

Pierre_SP

A odkial berie peniaze?ked nepracuje nemoze ich odniekal mat?..zaco pottom sa flaka?nic mu nedavaj,je to hajzlik teda stal sa s neho hajzlik...povedz mu ze nedostane ani haliera nech si zhana robotu boha mu vyjebaneho ....bud na nho tvrda ..zasluzi si to

Evča

Ahoj,držím palce,myslím ,že je veľmi dobré ,že syn ide do sveta,niekedy zmena prostredia veľmi pomôže pochopiť mladým o čo prišli ,ked´ odišli z domu,hlavne mu daj najavo ,že je dospelý a časom sa z neho stane samostatná jednotka,ktorá sa bude musieť spoliehať sama na seba,ale na druhej strane je doma niekto kto mu v najhoršom pomôže radou a podobne,ale nikto tu nie je večne .No a vy dvaja tiež máte právo na svoj vlastný život,ešte raz držím palce ,maj sa ,pá

Ivana3984

Ahoj Evička, tak nie som sama na tomto svete, ty sa vieš najlepšie vžit do mojej situácie. Tvoj syn aspon studuje, ten moj je aj na to lenivý. Teraz som mu našla prácu v Rakusku, v piatok ide na konjurz, dufam, že ho zoberú a naučí sa makať, prat,varit atd.Ty mas aspon podporu u manzela, tan moj uz rezignoval a prenho syn ako keby ani nebol. Velmi ho sklamal, ved aj mna, ale mne to nedá. On sa s Ním ani nerozpráva. Dik za príspevok pa.

Evča

Až ma zamrazilo keď som čítala tuto tému.Ivana to ako keby som písala ja ,dokonca syn tiež hral hokej.On síce študuje,ale obdobie medzi semestrami sú kruté:mami ,oco dajte nejaké peniaze a podobne ,tiež má blbú partiu,ale nedá sa len na to vyhovárať,možno je to ako som čítala v nejakej reakcii aj o tej komunikácii,ale ja sa pýtam :Kto komunikoval s nami?Nikto,moju mamu nezaujímalo či máme hotové úlohy,lebo to považovala za samozrejmosť ,že si budeme plniť svoje povinnosti tak ako ona,tak kde sa stala chyba? Keď naša generácia to vedela a táto nie?Ke´d sa naši synovia tvária ,že sme povinní im zabespečiť luxus a pohodlie bez ich pričinenia?Nám sa podarilo tento rok aspoň to,že sme synovi odmietli dávať peniaze a celý čas medzi štúdiom pracoval manuálne,no bohužiaľ všetko čo zarobil aj minul.Hrôza,za 4 mesiace asi 60 tisíc ,je mi z toho zle,neviem ako to bude ďalej ,ale dohodli sme sa ,že dáme synovi do školy na mesiac určitú sumu a neupustíme od nej ,proste nech si chlapec poradí,no a hlavne malá rada,nikdy nemáme celkom plnú chladničku,tak ako predtým,nech mladý pocíti čo je sem tam niečo nemať/hlavne kečup a sladkosti/

Ivana3984

Vo firme by mohol pracovat, ale on by chcel nerobit a zarobit. Robil tam určitý čas, ale tak tri hodinky a stačí. Mal 100 korun na hodinu. Uz to ani nevladzem písat, pa

ivana4837

Ahoj Ivana,

neviem či som to prehliadla,ale viacerí sa pýtali a aj mňa by to zaujímalo či nemôže pracovať vo vašej rodinnej firme.Aj mne je inak dosť divné,že mu nechýbajú peniaze a neverila by som veľmi tomu,že "kamaráti" mu stále všetko zaplatia...,ak sa dá pokús sa preveriť si tieto veci...s kým sa stýka,čo je to za "kamošov"a podobne.

DRŽÍM PALCE!!!

Unt1tled

Myslím, že je načase, aby syn začal prispievať do domácnosti peniazmi a nie, aby ste ho vy ešte sponzorovala. Neviem ako dlho žije z toho, ze má "dobrých kamošov", ale mne osobne sa to nepozdáva a zaváňa mi to niečím ilegálnym.

Ivana3984

Všetkým Vám pekne ďakujem za názory a odpovede. O ňom by sa dalo ešte veľa písať.
Začala som tvrdšie, musel si upratať v izbe šaty, nechcelo sa mu, že mu je zle a pod. Trvala som na tom tak to urobil. Čo sa týka peňazí, na to ste sa pýtali, tak tie mu už nedávam asi mesiac, predtým keď si na niečo pýtal tak dostal, ale to boli malé položky 1-5 € 2x týždenne. Keď sa ho pýtam za čo je vonku, keď sa fláka, tak mi povie, že má dobrých kamošov.Možno je to aj tým, že sú preto jeho kamoši viac ako rodičia. Inak k ludom je slušný ma rad zvierata, šport robil 9 rokov- hral hokej. Potom si našiel frajerku, ktorú to nebavilo a bolo po športe. teraz tak pribral, že už ani nemože hrat. Ani nechce. Ešte raz ďakujem všetkým!!!!!

Sasenkaa

Hmmm no ja si nemyslim,ze je to len o vychove..mlademu cloveku moze byt poskytnuta sebelepsia vychova,rodicia sa mu mozu venovat ako najviac vedia a ist mu za vzor ,komunikovat ..ale nikde neni napisane,ze taky clovek kt.bude vsetko toto poskytnute vzdy vie co je pre neho spravne ,ze sa nenecha ovplyvnit svojimi rovesnikmi a kamaratmi.Ved puberta je typicka tym,ze je to obdobie vzdoru voci autoritam a mlady clovek sa chce prave vtedy odputat od rodicov..tak ma svoje vlastne nazory,ktore sa velakrat nezhoduju s nazormi rodicov a oporu hlada prave u svojich kamaratov.
Kazdy si tym presiel ..bez ohladu na to,aka vychova mu bola poskytnuta.
Takze vychova je vec velmi dolezita na nej sa buduje osobost cloveka,ale neni zarukou toho,ze v buducnosti clovek s najlepsou vychovou nebude mat problemy.Nikdy nevieme co zivot prinesie.