Bolesti, už je to 11 rokov v pravom boku

Príspevok v téme: Bolesti, už je to 11 rokov v pravom boku
Princesska

Pochodila som plno lekarov, chirurgia, gynekologia, urologia, slepé crevo vylucene, cysta ziadna, strasne ma boli v pravom podbrusku v mieste kde je vajecnik, niektore dni su lepsie, niektore horsie, ale stale to boli v case ovulacie si niekedy musim zobrat tabletku proti bolesti, bolesti mam aj mimo ovulacie, zacalo to vsetko ked som mala 16 rokov a narazila som na bobovej drahe + silny namahavy kasel po chripke, tak teraz neviem ci som si tam natrhla nejake vazivo uz navzdy, alebo co, pruh nemam, resp. moze byt nejaky vnutorny pruh? ak ma niekto podobny problem nech napise, lekar i odporuca laparoskopiu, ze jedine tak s ana to príde, ked lekari netusia co to je, pod narkozu s ami velmi nechce, ale je to velmi obmedzujuce

modrooká

no to teda nie som tinka.Písala niečo podobné ona?Vieš rozmýšlam či takuto užívateľku vôbec som už stretla?

Princesska

Baby dik za odpovede, takže nie som sama, už sa citim ako exot s takými cudnými problemami, ja si myslim, ze som si nieco mechanicky porusila natrhla a blbo sa to zrastlo a teraz mi tam pri zlej polohe ci chodeni taha a boli to, som v takoms tave, ze chvilami tu laparku zvazujem velmi-aj ked ako pise jajka ani to nemusi pomoct, slepak to nie je, mam ho ulozeny inde ako zvykne, takze jedine nejake vazivo pri maternici, alebo zeby to crevo no fakt neviem

modrooka - nie si nahodou Tinka? :D

modrooká

aj mna to chytá pár rokov skoro každý rok 3-4krát.V pravom boku dole,som si myslela že to bude slepé črevo.Obvodáka máme chirurga,ten mi povedal,že to nie je slepák,skôr to bude asi pruh,ale len začínajucí čo ani neni vidieť.Poprípade niečo so črevami od jedla.Nafuknuté črevo...Gynekologička stále tvrdí že na pravej strane nemám žiadny gyn.problém.Cystu malu mám na ľavej no tá nemôže na pravu stranu..Zápal nemám.Niekedy bolesť mi vyžaruje až do nohy,po kolená.Skušala som aj diétu ked ma to bolelo.Nepomáhalo.Potom to prestalo.Už fakt neviem čo to má byť.Ze vraj môžu to byť nejaké črevá vzrastené,tým sa nedá nič robiť.Ked su nafuknuté tak bolia.Niekedy to skusim riešiť bylinkovými čajmi.

jajkafr

ahoj princesska
keď toto čítam tak akokeby som čítala s časti svoj vlastný príbeh. Mám 20 a bolesti v pravom podbrušku do 14. Keď som mala 14 bála som sa s tým ísť na vyšetrenie nakoniec som sa po pol roku odhodlala no vlastne presvedčila ma mamka lebo raz ma to chytilo keď bola doma mamka a nedalo sa to zakryť. Lekárka ma poslala ku gynekologičke mala som nejaký zápal a tuším cystu, vybrala som lieky a bolesti stále pretrvávali poslala ma na chirurgiu slepák vylúčili, tak mi znova predpísala lieky ani tie nezabrali tak ma poslala na laparoskopiu. Lekár po operácii povedal, že mám kŕčové žily v podbrušku. Odvtedy už prešlo 6 rokov a moje bolesti v podbrušku pretrvávajú. Mávam časté zápaly vaječníkov, tiež som bola na gastroenterológii, alergológii pre vylúčenie nejakej potravinovej alergie všetko negatívne. Teraz cez leto ma to začalo bolieť viac myslela som, že ide znova o zápal vaječníkov tak som zašla ku gynekologičke a tá ma poslala na chirurgiu, že to bude slepé črevo. Lekár mi povedal, že ide pravdepodobne o chronický zápal, ale že aj keď mi ho odstráni tak není isté, že tie bolesti ustúpia. Objednal ma na operáciu a v júli mi odstránili laparoskopicky slepé črevo. Bolesti, ktoré mi spôsobovalo slepé črevo prestali, ale v pravom podbrušku ma bolí stále. Ani ja ani lekári nevedia čím to môže byť. Vaječník to nieje pretože tie moje bolesti sú nezávislé od menštruačného cyklu. Od operácie prešli 2 mesiace tak dúfam, že to sú bolesti ešte odznievajúce z operácie a časom to prestane bolieť úplne alebo už neviem :(