MYCOMAX-znova?

Príspevok v téme: MYCOMAX-znova?
habibinka

Prosím poraďte mi...asi pred troma týždňami som užila Mycomax a veľmi rýchlo sa mi po ňom uľavilo.Asi pred 4 dňami však opäť začalo to nepríjemné svrbenie a výtok,aj keď nie tak veľmi,ako prvý raz.Má zmysel užiť Mycomax znova?A akú prevenci mám používať,aby som predišla mykóze?existujú nejaké \\\\\\\"vitamíny\\\\\\\"?Alebo domáce recepty(biely jogurt,ocot...)Ďakujem za reakcie

regyna

Treba sa poradiť s lekárom! Mne sa tento problém tiež pravidelne vracia a keď nepomohlo jednorazové užitie MYCOMAXU, tak mi ho gynekológ kázal brať aspoň rok - raz mesačne. Teraz idem na ročnú prehliadku, tak uvidím, čo mi povie, ale mám pocit, že to stále tam je :-)Prečo je niekto precitlivelý na všetko a niekto sa o seba ani poriadne nestará a nič mu nie je - je to nespravodlivé:-(

akinom007

Rozhodne by som neskusla babske rady ako jogurt a podobne.
Bud by som isla gynekologovi, alebo ten Mycomax kludne si ho mozes davat raz mesacne preventivne aj po dobu pol roka a samozrejme uprav aj stravu"protikvasinkova dieta" dost to pomoze

duun

Ahoj
aj mne sa po mycomaxe ulavilo, zial este na kratsie.. len 3 dni :(. Pomohlo vtedy doliecenie canestenom / candibene. Odvtedy sa to vracia po antibiotikach a aj vdaka hormonalnej liecbe :( ale s tym velmi vela nenarobim. Celkovo.. masticky na lokalnu liecbu su sice niekedy neucinne, resp. menej ucinne, ale asi by som mycomax neuzivala tak casto. Je v tom dost chemie a skoda nicit pecen, ak mast/cipok zaberie a nezatazi organizmus. Po mycomaxe by som asi siahla znovu ak by to nepreslo lokalnou liecbou za 3-5 dni.
Kvasinky su svine.. pomaha v zaciatku oplachnut zriedenym octom, niekto radi tea tree olej.. mne vysusil kozu a nepomohol, ale zase na plesen na nohach bol dobry, tiez jem kazdy den aspon jeden probio jogurt - ak aj nepomohol na kvasinky dolu aspon mam dobre travenie :) Na ukludnenie pomoze aj oplachnut vlaznym repikom, ci harmancekom - harmancek ale niekoho drazdi. Tiez som na internete nasla, ze niektorym zenam opakovane kvasinky sposoboval zanedbany zub, aj mrtvy, odtial bola zatazena imunita a kvasinky mali raj. Pomoze aj obmedzit sladke, resp. vylucit cukor celkom, vela veci je sladkych aj tak, netreba ich dochucovat. Drzim nam vsetkym rovnako postihnutym palce.. a aj ked je to zle a dost na nervy, najma to svrbenie, netreba zufat, bude lepsie a s panikou sa to zhorsuje, sama mam odskusane, ze stres je tie pre kvasinky vydatna pomoc. Hlavu hore :)

neva

Najlepšie by bolo asi, keby si navštívila gynekologa. Možno Ti jedna dávka nestačila, možno je potrebná dlhodobejšia liečba. Hoci Mycomax dali do predaja bez lek.predpisu, predsa by to chcelo konzultovať s lekárom, ked to malo len krátky efekt u Teba. Hlavne začni užívať probiotiká, ale nečaj zázrak za 1-2 dni, ja ich beriem s menšími prestávkami už 4 roky.