Voda z vodovodu

Príspevok v téme: Voda z vodovodu
sibe im?

www.zdravie.sk

Len nevzdelany kreten moze propagovat pitie vody z vodovodu bez instrukcii, kedy sa ta voda moze pit. Preco nikde nenapisu, ze chlor je skodlivy a treba pockat, kym sa z vody odpari? Preco nenapisu, ze ak sa do tela prijima anorganicky chlor, tak sa usadza v tkanivach a sposobuje poskodenie, moze posobit ako volny radikal a pod???

karioll2

a rad by som upozornil,ze pitie destilovanej vody ta moze zabit
a nema absolutne ziadne vyuzitie pre organizmus
ak je to mozne,skus sa v spomienkach vratit do skoly

jopal

acdar, nepovedal si jediny argument, preco je nevhodna. To ze si to myslis, je podla mna malo. Ja si uz tie jeho argumenty moc nepamatam, ale bola to najvhodnejsia alternativa zdravej tekutiny. Cital som to mnoho rokov dozadu. Dal som si tu namahu: Kniha sa vola Ako si ovladat telo II. (Harvey a Marilyn Diamondovci.) V kazdom pripade, ak je vodovodna voda zdrava, je to najlepsia alternativa. Ak nie je, zalezi od kompromisov. Ale kto Vam bezpecne a nezaujeto v dnesnej dobe potvrdi kvalitu vody? Na druhej strane, predpoklad nezavadnosti kvalitne destilovenej vody je pravdepodobnejsia, nie?

mirka 23

kariol netrep hluposti a neprovokuj.
Chodime k lekarovi menej ako ostatní, resp. vôbec a ked už tak len na prehliadky o svoje dane nemaj obavy, tie idu na iných "občanov"

acdar

Jopal,

destilovanu vodu propaguju akurat tak v USA, lebo tam maju vsetci vysoky tlak a preto nemozu prijmat vela sodika a keby tam niekto dostal infakt, tak su tam ludia schopni zazalovat vodarne a sudit sa s nimi. Destilovana voda sa da pit mozna len ako caj, lebo inak je na pitie nevhodna, si myslim.

jopal

Tak ste si baby "pokecali", ja by som zase k teme. U nas cele desatrocia, cela rodina pijeme odstatu vodu z vodovodu. Neviem dokazat jej nezavadnost,len si myslim, ze ani mineralky nie su vitazstvo. Urcite najlepsie riesenie su filtre, ale aj to nie hociake. K vode z vodovodu som sa dopracoval po precitani nejakej knihy od zahranicneho autora, ktory mineralky odsudil a vysvetlil to tak logicky, ze som to dokonca pochopil aj ja. Ba isiel tak daleko, ze na pitie doporucoval vodu destilovanu, co ale je dost problem zhanat a kupovat je to financne narocne. Ale mozem povedat, ze caj z nej je uzasny...

malaalam

a este voda z vodovodu je ekologicky najlepsia..je fajn ze budete mat bunky bez chloru /ktoreho je minimalne mnozsvo/ ale budete zaplaveni plastovym odpadom, ak by mal kazdy na Slovensku denne vypit jednu flasu stolovej vody tak je to DENNE okolo 5,5 MILIONA plastovych flias...

barbinka

baby však sa nehádajte. Ja budem len tú vodu z vodovodu, myslím, že je to najzdravšie, čo môže byť. A ďalšia vec, moja mama poslala vzorku vody dávnejšie na rozbor a bola nezávadná. Som z Bratislavy, konrétne Petržalka.

kaciatko7

katka1111, ak ti moj nick pripada infantilny, tak co sa znizujes a reagujes na moje prispevky? fakt nechapem, co sa zatazujes. keby som mala nick aj macko-usko, tak teba do toho nic. neposudzuj prispevky podla nicku. asi lepsie na teba nereagovat, nebudem si predsa nervy zrat s tebou. ano, samozrejme, ze diskusia je o nazoroch a je uplne logicke, ze nie vzdy sa zhoduju. to mi je uplne jasne aj napriek mojmu nicku, ktory teba rozculuje. inac na to, aby som mala spravne nazory, nepotrebujem byt uz v menopauze :) ale to, ze voda z vodovodu je plna chloru a je skodliva, to uz vedia aj take kaciatka ako som ja :)

koštialko

Zaujimalo by ma čo ste pili pred 20 rokmi ked v obchodoch bola tak akurat lacna malinovka. A dnes každy len mineralku lebo je "niečo super". Osobne pijem vodu z vodovodu a ešte zaleži z akeho zdroja je ta voda.Mam rada aj zmrazovanu, dostane po zmrazeni inu chuť.Vyskušajte....