Nechcem kojit

Príspevok v téme: Nechcem kojit
mirka57

Ahojte,pravdepodobne vam to bude pripadat ako blba otazka,ale aj tak som zvedava.A bola by som rada keby ste mi odpisali na otazku a nie ma kritizovali. Len pred 3-mi dnami som zistila,ze som tehotna a uz sa mi zacina vynarat kopec otazok. No najma ma zaujima,ako dlho musim kojit babatko? Aka je ta najkratsia mozna doba? A ked ho prestanem kojit,tak bude problem ho naucit na flasku? Dakujem za odpovede.

mirka57

Aj z toho mam iste obavy,ale aj ine veci ma trapia.Mam dost citlive prsia na dotyk a neznasam,ked ma manzel po nich bozkava,alebo oblizuje alebo nieco podobne. Postupom casu si na to uz zvysol a uz to nerobi,ale niekedy sa pozabudne a znova ten hnusny pocit. Proste ja viem,ze nebudem moct kojit,nevydrzim to. A pokial viem pocas tehotenstva su prsia este citlivejsie ako obvykle,tak to nechcem vediet ake ich budem mat ja :( A na tu otazku,ze odkedy moze babo papat sunar a ci ho nebude odmietat mi neviete odpovedat?

linenka

mirka57 /
tiez som bola na tom ako ty. uz v tehotenstve som si povedala, ze nebudem kojit. bala som sa, ze moje prsia uz nebudu take pekne, pevne.
ked sa mi narodil syn a doniesli mi ho na kojenie, tak mi komplet dohryzol dasnami moje bradavky, z ktorych som az krvacala. bolo to na zblaznenie. ked som s nim prisla domov, uz poucena, ako treba kojit, tak som prehodnotila svoj postoj ku kojeniu. kojila som 1rok. no po cely ten cas ma boleli brdavky, ale aj napriek tomu, mozem povedat, ze som nezazila krajsi pocit, ako ked som kojila dieta. o praktickych, zdravotnych a financnych zalezitostiach nehovoriac.
moje dieta ma 9 rokov a ja mam stale pekne, pevne prsia. neovisli mi vobec. ked sa obavas toho.
ale ako pisala/neeela/, uz v nemocnici ti daju injekcie na zastavenie laktacie.

mirka57

Ja nemam problem s malymi prsiami,takze mi to nevadi. A to len normalne poviem,ze nechcem kojit a oni to urobia? A to bude len tak hned papat sunar? Ci od kedy? Pol roka kojit nemienim,mozno nejaky mesiac vydrzim,ale tak dlho nie. Ja som tiez bola kojena len 2 tyzdne a som v poriadku.

neeela

Tak to sa mas na co tesit- uvidis, ako sa ti prsia zmenia pocas tehotenstva. Dufam, ze nespachas samovrazdu. Dieta sa odporuca kojit aspon 6 mesiacov. To je idealne. Ale ked nechces kojit, tak ti hned po porode daju injekcie proti tvorbe mlieka a ty toho maleho neboracika mozes zacat napajat sunarom. Radsej chod na potrat, ked pre to male nechces urobit maximum.

mirka57

No,o tom pochybujem. Som fakt dost citliva na svoje prsia. Ja nechcem kojit,resp.chcem co najmenej.Vies mi odpovedat na moje otazky?