Jeho najlepšia kamarátka...preháňam?

Príspevok v téme: Jeho najlepšia kamarátka...preháňam?
megannie

Kočky, ako to beriete keď má ten váš najlepšiu kamošku? Možno nie som normálna, ale mne to dosť vadí. Jasne, že mu nechcem zakazovať kamarátky, ale oni spolu chodia aspoň raz do týždňa na kávu alebo do kina, každý deň si volajú a sms-kujú. Dokonca viem o tom, že keď máme my s priateľom nejaký problém, tak on to preberá s ňou. Ona sa mu tiež stále zdôveruje a keď mu zavolá, že má problém on hneď vyštartuje za ňou. Baby ako by ste to brali? Vám sa to zdá normálne, či len ja preháňam???

ellie

a este by som rada dodala - v takychto pripadoch plati - obratte si situaciu a predstavte si ako vas drahy/draha takto beha za nejakou kamaratkou/kamaratom na ukor vas.. pacilo by sa vam to?

lenka123

Cim mu budes viac vycitat a branit mu,tym to bude horsie a bude s tym pokracovat poza tvoj chrbat.Urcite je na nu citovo namotany,lebo bezne kamaratstvo medzi muzom a zenou sa takto neprejavuje.Proste je to tvoja sokyna a ten tvoj nevie kde je sever a nechava si otvorene zadne vratka. Predstav si, ze mu oznamis,ze si sa rozhodla vztah s nim ukoncit. Co urobi on? Hned vystartuje za nou a ona ho vylieci bez akejkolvek psychickej ujmy. A co to spravi s tebou? Budes sa velmi dlho trapit,prejdes vsetkymi moznymi pocitmi,az kym nedozrejes na to,ze takyto vztah by aj tak nemal v buducnosti perspektivu. Ved si len predstav,ze by si s nim mala dieta a on namiesto starostlivosti o teba a o dieta,bude nadalej riesit starosti svojej kamaratky,ved ta z toho aj vystrie. Uvedom si,ze priatelstvo medzi zenou a muzom neexistuje.Aspon z jednej strany je to vzdy nieco viac. Ak ti na nom zalezi a chces ho mat spat len pre seba,musis ist na to inac.Viem,co hovorim,lebo som sama presne tymto istym presla pred 20 rokmi a zvitazila som.Radu mi vtedy poskytla suseda,s ktorou som mala blizky vztah a hoci sa mi to najprv priecilo,uvedomila som si,ze nemam co stratit. Takze ziadne vycitky a ziadne otvorene rozhovory s priatelom na tuto temu,kedze doteraz vobec nezabrali.V prvom rade si uvedom svoju cenu. Ziaden chlap nestoji za to,aby si sa kvoli nemu trapila. Bud chce mna,alebo dovidenia.Chlap je od prirody usposobeny na to,aby dobyjal. Teba uz ma viac menej istu,vycitil,ze si mu uplne vo vsetkom oddana a preto inde sa snazi svojou tzv.ochotou pomahat a ochranovat len aby dobyl. Ta kamaratka ho takto vyuziva a imponuje jej ako ho ovlada ale nepusti si ho k telu, co jeho este viac ku nej puta.Ved ked sa poznaju uz roky,tak par by tvorili uz davno. Nesmies dopustit,aby volne straveny cas s tebou bola pre neho akasi povinnost,
len aby nemusel pocuvat tvoje vycitky, hoci myslou by bol pri inej. V prvom rade musis ty zmenit svoje spravanie. Uvedom si,ze nezaujem pritahuje.Zacni ziarit optimizmom a radostou a oznam mu ze napr. v nedelu mas stretnutie s kamoskou a bud cely den prec. Ak sa ta opyta,ci ma byt sam doma,tak bez akejkolvek ironie a ako samozrejmost ho posli napr.za kamosom,alebo ku Evicke,mozno bude potrebovat s niecim pomoct alebo si nieco vymysli. Len pozor na ton hlasu,aby nemal pocit,ze sa citis ukrivdena a robis to z nejakej pomsty.O dva dni napr.povies,ze zacnes chodit do posilovne.Iny den mu napr. zavolaj z prace,ze prides neskor,lebo nahodou si stretla byvaleho spoluziaka a pozval ta na kavu. Domov sa vratis s kyticou kvetov,ktoru si samozrejme kupis v kvetinarstve.Bude cumiet ako puk a zacne byt ostrazitejsi a to je ten moment o ktory prave ide.Ty musis byt k nemu stale mila ako keby sa nic nedialo,a keby sa pytal, co to je za spoluziaka,musis mat pripravenu pohotovu odpoved,ze predsa o nic nejde a blablabla.Nesmies teraz v tomto obdobi trvat na tom,aby ste kazdu chvilu stravili spolu. Ak on navrhne nejaky spolocny program,maj dopredu pripravene,ze ti to je luto,ale uz si sa dohodla s tou alebou tou kamoskou,napr. na turu,damska jazda.../nie ze ho ozaj vezmes :-)/,hoci mozno budes v skutocnosti sediet sama kdesi v parku.Nezabudni sa ho obcas spytat aj na Evicku,co ma nove,atd.,musis predstierat o nu skutocny zaujem ale bacha,ziadne vycitky na jej adresu,lebo to vsetko pokazis. Ty mu musis ukazat svoju nezavislost, ze nebude vsetko tak ako si on povie a co by on chcel. Ty musis vztah riadit,lebo inac sa ti vsetko vymkne z ruk.Nechaj ho aj trosku trpiet a byt na pochybach a zaroven ho aj objat /metoda cukor a bic :-))/.Chlapi nemaju radi oddane zeny,ktore mu vo vsetkom vyhoveju ani nemusi ta poznat skrz naskrz,musis byt prenho aj trosku tajomna a nevesat mu vsetko na nos. Tato kura trva par mesiacov,nejde to zo dna na den.Ak to vyskusas a budes badat u neho postupnu zmenu zaujmu viac o teba si na dobrej ceste a vydrz v nezavislosti, ak nie , tak tvoj priatel ta nelubi az tak,aby si s nim uvazovala o buducnosti a nie je o co bojovat. Drzim palce.

ShaulaThalit

Okamzite by som mu to povedala, okamzite by som mu vysvetlila ze je taketo priatelstvo nepripustne... priatelstvo medzi muzom a zenou neexistuje, tak sa zmier bud s tym, ze nie si pre neho jedina, alebo nech si chlapec vyberie a uvedomi, co chce....

winki

Chcela by som vidieť jedného chlapa, ktorý by toto toleroval svojej priateľke.
Ja som mala a aj mam velmi dobreho kamosa moj priatel to nevedel tolerovat a nakoniec sa preto so mnou rozisiel...teraz som s tym kamosom obmedzila styky na minimum teda nestretavame sa casto ked tak na kave a aj to vtedy ked nemam iny plan s mojim terajsim priatelom. Ked ma on nejaky problem alebo ja tak mi napise na pokeci alebo zavola ale urcite by som ani ja ani on nikdy nebehala za nim domov. Kamaratstvo ano ale odtial potial a urcite nie na ukor vztahu.

metoyou

Ja by som to netolerovala. Viem, ze keby si mu dala ultimatum - ty alebo ona - vyberie si ju, proste su to chlapi a viem to z vlastnej skusenosti - povedia si, teraz zakazujes toto, potom tamto. Ja len nerozumiem tomu, aka naj kamoska, podla mna priatelka a manzelka by mala byt ta naj kamoska s ktorou sa chcem rozprávat, chodit na kavu, do kina. A nechapem preco to tie akoze NAJ kamosky robia a vsimnite si baby, vacsinou ide o zensku, ktora ma problemy v manzelstve alebo nema chalana. ja proste neverim v dobro cloveka a preto som asi taka pesimistka. megannie nenic si zivot a netrap sa kvoli nemu, vidis on sa netrapi. Ale rozumiem, my zeny sme take...milujeme celym crdcom, ach...

ramirka

ja by som bola na tvojom mieste rovnako napalena ak nie viac ...skus mu este raz vysvetlit ze ty si jeho rpiatelka nie ona tak nema dovod s nou travit tolko casu a skakat ked nieco potrebuje ...ona nema inych priatelov ze musi stale otravovat toho tvojho?? ona by si mala uvedomit ze on ma niekoho komu by mal predovsetkym venovat pozornost...a poviem ti z jej strany to nie je cista hra...kazda baba co sa takto kruti okolo nejakeho chalana ma nieco za lubom..ineje mozu byt priatelia ale naozaj si myslim ze tie stretka by sa mohli zredukovat nech sa stretnu ale len raz za cas to o com stale kvakaju..

acdar

No podla mna by si sa vobec nemala miesat do jeho vztahou s priatelkou. Je to slobodny clovek a moze sa rozhodnut sam s kym a kolko casu bude travit. Preco ho chces obmedzovat a rozkazovat mu, co ma robit?

ellie

Ja sa ti ani nedivim, ze ziarlis, keby moj mal taku, tak ziarlim ako ´besna´. Keby to bolo na mne, zakrocila by som nejako radikalnejsie, urcite by som trvala na tom, aby obmedzil tie vyjazdy s nou, ziadne kino ani nic podobne - nevravim, ze obcas neskocit na kavu, ale toto urcite nie ! A skor chce vymalovat u nej ako u vas?? Ta baba si ho podla mna pekne obmotava okolo prsta.

adriankaaaa

tak ja by som mu to určite netolerovala...buď ja,alebo ona...on to s ňou myslí možno priateľsky,ale jej by som neverila,pokiaľ ona nemá priateľa,určite sa ho snaží zbaliť...na 100%,má v ňom podporu,vo všetkom jej pomôže...určite sa na neho už psychicky dosť naviazala...dievča,rob s tým niečo!