ZRUTIM SA-VDAKA MATKE alebo JE NA VINE OTEC ?

Príspevok v téme: ZRUTIM SA-VDAKA MATKE alebo JE NA VINE OTEC ?
simonka:(

Rano vstanem vojdem do kuchyne ahned pocujem narazky este sa ani neozvem a hned ma matka zacne rozculovat ustipacnymi poznamkami...zacne aj otom ze moj otec pije a poviem daj mi s tym pokoj ale ona jak naschval pokracuje pride sestra sak nerozpravaj otom itak neprestane....obe sa rozculujeme....mastka ma problem dobre otec pije ale ona svoj dusevny nepokoj velmi dobre prenasa na nas...teraz mam srdce az v krku nepravidelne dychanie a citila som sa az tak na odpadnutie...este k tomu je tu u nas aj jej mama...a ona sa stale zastane jej takze sme so sestrou nato same...ale ked ja sa nechcem rozculovat kazde rano chodim do skoly rozculena aj teraz je sestra s matkou pocujem a pocujem len to ako sestra vravi bud ticho a matka furt otom istom jak keby nam naschval robila zle aj som jej to povedala ze to robis naschval ona ze nerobim a zas tacala o otcovi co tak nenavidime....nenavidim ked zacne rozpravat pred nami otom...ze bodaj by tvoj otec do rana zdochol bolo by dobre....je zo strasne...boze robim daco zle ja ??? dnes som jej vynadala do vsetkeho povedala osm ze ju nenavidim nemala by som ale ked to je pravda...pije mi krv a ona ma raz vysaje do sucha...kazdodenne slzy stres trapenie....mam chut rozbijatveci...ja som bola kludny clovek ale tym kazdodennym stresom mi asi praskaju nervy a ozculujem sa stale ked daco povie...keby mi aspon povedala nieco pekne...ale nie...furtlen tak ustipacne a ne mne ale len tak ze....jesis maria ma 16 rokov a nevie toto hento spravit ? pritom som ani nevedela pred tym ci odomna daco chcela ci daco potrebovala....co robim zle ?

jajka001_

jedina moznost je ignorovat ju. je to tazke. alebo sa odstahuj - to asi tazko ze. tato robi problemy, ze mama tolko nanho stazuje? alebo je to taky ten typ ze radsej zalezie a je ticho a nevsima si ju? rob to tiez tak.

simonka:(

jaj jajka001_ uz chapem ako si to myslela...jj myslim ze aj to je ejdnen z dovodov preco moj otec pije aj on jej uz tolko krat vravel nech sa tolko neopakuje...

acdar

Tento problem som mal kedysi aj ja s mojou zenou. Rozpravala a otravovala ma a vobec ju nezaujimalo, ci ma tym nejak vyrusuje, alebo obmedzuje. Svoju zenu som na to parkrat upozornil a ked to nepomohlo, zavolal som na nu policiu.

jaja:)

bola by som rada keby sa rozisli a avzajom si nevideli do zivotov ale ked moja matka by sa asi o seba postarat nevdela...a ona to mozno aj vie iked to nedava najavo apreto su spolu..a ja sa zas odstahovat nemozem lebo nemam nato vek a ani financie :( snazila som sa otom s matkou pozhovarat ale ono to vyustuje stale do toho isteho ze zacne osvojom a ja chytim nervy lebo ona to nevie pochopit ...(nemam rada ked dakomu daco vysvetlujem polopatisticky cely zivot a ten clovek to nepochopi)sak mohla by aspon vidiet co to s nami robi a stale "zavolam na teba psychiatriu" a ja jej poviem ano rutim sa psichycky ale to vsetko vdaka tebe...ja uzneviem byt kludna ja o nezvaldam ano som natom zle a nemozem sa otom s nimi ani pozhovarat kludne nebit mojho priatela sa zrutim az na dno....

SugarLips

Za to, ze je tvoja matka a za to, ze ma emocionalnu inteligenciu na nule, nemusis byt zhovievava. Dopriala by som ti,a by si mala moznost sa odstahovat. Neuveritelne to pomaha precistit vzduch.
Dalsia vec je, ze jej navrhni moznosti, aby sa umlcala a vyriesila problem a nie o nom blabotala. Nech opusti tvojho otca. Naco s nim je? Pochybujem, ze kvoli vam- detom.