ockovanie po chorobe

Príspevok v téme: ockovanie po chorobe
majka__

mozem byt zaockovana proti chripke uz buduci tyzden, ked antibiotika mam dobrat vo stvrtok? teda ak ratam, ze sa budem citit dobre. lebo dnes mi dala lekarka antibiotika a sa ma pytala ci chcem sa dat zaockovat proti chripke. a kedze mam pocit, ze mi to pomaha, tak som povedala, ze ano. antibiotika mi dala do stvrtku. totiz ja by som to mala co najskor rada za sebou, kedze injekcie nemam rada a kolabujem uz pri pomysleni na nich :o)

mirka 23

majka, si dodrbana cela, maš alergie a astmu z ATB a očkovani a ďalšimi očkovaniami si to len zhoršuješ. Bude to s tebou len horšie, nie lepšie. Je to krute ale je to tak.
A vitaminy? To že zoberieš 500mg celaskonu a zinok z lekarne...tym si len poškodiš.

kaciatko7

jednoocko, nikto tu nikoho neovplyvnuje, ci sa zaockovat alebo nie. ale urcite ma pravo vediet aj o rizikach. v tom, kedy sa dat zaockovat po ATB jej neporadim, kedze s ockovanim nesuhlasim. okrem toho, bolo by dobre si uvedomit, ze temy citaju aj ini ludia, nielen ti, ktori prispievaju, a niekto, komu na svojom zdravi zalezi, uvita, ked sa dozvie aj o negativach ockovania.

majka__

jednoocko: dakujem, ze si ty JEDINA odpovedala na moju otazku zo vsetkych prispevkov. tu je dost vela inak tem proti ockovaniu. a tie web stranky? citala som len jednu v minulosti, ostatne uz odvtedy necitam

jednoockoo

ale ved ona sa pytala uplne na nieco ine a a ani jedna z vas jej nenapisala odpoved na otazku....ja nerozumimem co do ludi ktori sa zaockovat chcu stale rypete, ved je to ich vec...ked vy sa nedavate ockovat dobre, ale nedrbte do nas co sa zaockovat chceme....na to su tu ine temy, a nie do kazdej jednej pomaly to iste pisat

majka: od ocka lekara mam to, ze ockovat by si sa mala ist najskor 7 dni po dobrati ATB

majka__

ATB neberiem preto, ze mam chripku. ockovat sa davam pravidelne asi cca 5 rokov myslim a za ten cas som chripku nedostala. a predtym? stavalo sa mi to aj 1-2x do roka, ze som si ju poctivo musela odlezat. nevravim, ze nebyvam chora, ale od alergologicky viem, ze je to otazka alergie. som totiz astmaticka, alergicka na potraviny a tak si 2x mozno do roka odtrpim 4-5 dni pre nejaku chorobu a potom mi je dobre. kedysi som bravala antibiotika aj 7x do roka (a to neprehanam). ale dnes sa citim v podstate dobre. skusam podporovat imunitu hocijak. v chripkovej sezone beriem vitaminy, pomimo aj ovocie a zeleninu (s ovocim to nemozem prehanat, lebo ma na niektore druhy alergiu... zial). takze ak sa nieco da robit, tak to robim.

india: opises tie problemy, ktore mali ti ludia neskor po ockovani?

kaciatko: to, ze sa dam zaockovat proti chripke myslim neznamena, ze neochoriem na anginu... ci hej?

india

no tak proti chripke som sa nikdy ani ja NEDALA, lebo poznám niekolkych, ktorí mali sice nie hned, ale po par rokoch dost problémy

mirka 23

echola a nie je? Ja som si to kupila, lebo mi došlo C od Damiana. Kyselinu vždy zmiešam s troškou sody bikarbony a mam neutralnu formu C a ak potrebujem niečo okysliť, tak to použivam namiesto citrodeka. Podla mňa by na tom nemalo byť nič zle, nie su tam žiadne prísady...

kaciatko7

a ked uz sme pri tej chripke a ockovani, precitajte si, ake sa robilo velke haloo okolo prasacej chripky a v podstate to vobec nie je tak, ako sa nam niektore media snazia prezentovat. je to naozaj na zamyslenie.
komentare.sme.sk