Cervene oci po porode

titi...

Katka1111 možno máš pravdu mamička zle tlačila,nie do bruška.No ja tu mám jeden prispevok kde som pýsala aj moja gynekologička to mala dokonca na hrudníku.Sama to povedala.Nie raz,dvakrát.Totiž dvakrát rodila.Myslim ked mne vedela vysvetliť čo mám robiť ako tlačit..tak aj sama to vedela.Predsa sa jej to stalo,druhýkrát už s tým aj počítala.Ja som to nemala,sesternica mala oči ako zajačik.Stvrtok rodila v sobotu som ju navštívila ešte to mala.Normálne bola histerička,nechcela prísť von sa ukázať,ako vyzerá.Po týždni ked došla domov už tam nič nemala.

katka 1111

ak popraskajú cievky v očiach alebo na brade, hrudníku je len znak toho, že maminka tlačila zle, to znamená do hlavy a nie do bruška:)))Nemyslím, že je to vinou nedostatku antioxidantov aspoň čo sa týka pôrodu, je to len tým, že tam vznikol veľký tlak, ktorý mamička pri tlačení smerovala hore nie dole....

bublik

dakujem za rady, skusim tie obklady :-) ja si myslim ze som oci neotvorila, podla mna keby som ich otvorila tak ich zoskrabkavaju zo stropu... vraj sa to stava aj ked clovek tlaci "do hlavy" namiesto dole... co ja viem, ale s tymi cievami a antioxidantami to bude asi pravda, mala som cervene bodky po celej tvari aj na hrudniku, a to som ani nemala tazky porod, jasne ze sa kvoli tomu nestresujem, chodim medzi ludi a smejem sa na ich reakciach :-)len som uz chcela vyzerat ako clovek, ale tak ja pockam...

RNG

Inac je plno zien, co tlacili pri porode s otvorenymi ocami a predsa im nepopraskali v ociach cievy. Praskanie ciev nie je dobry znak, lebo ked ti prasknu v mozgu, mas mozgovu porazku A ked ti prasknu na srdci(vencove=koronalne cievy) tak mas srdcovy infarkt.
Preto sa o ich pruznost treba starat a brat hromadu antioxidantov ci uz v zeleninach a ovoci alebo aspon v doplnkoch

RNG

kristuska, aj kojace mamicky mozu mat nedostatok enzymov. Keby boli enzymi skodlive, nemohli by ich predavat ako potravinove doplnky. Potom by matky vystrihali pred vsetkymi surovymi ovociami a zeleninami, lebo tie obsahuju enzymi. Nakoniec ked ma matka malo enzymov, tak ani dieta od nej pri kojeni nedostane dost enzymov a to mu moze skodit v tele.

zuna75

...tiez som mala po porode hrozne krvave oci a to som ich pocas tlacenia urcite neotvorila..lekar povedal,ze ćim najcastejsie prikladat horuce obklady...neviem, medzi ludi som sa odvazila vyjst az po dvoch tyzdnoch,do vtedy som vyzerala hrozne...ale neries, hlavne je zdrave babo

jojda

Preboha :-O. Ja som sice este mlada, ale netusila som, ze zena musi mat pri porode pocas tlacenia zavrete oci :-O. To este aby som si aj toto pri tom pamatala :D. Kriste, uz vidim, ze tento problem budem raz riesit aj ja, lebo fest ich pri tom tlaceni zavrete mat urcite nebudem!
Bublik, zelam len to naj, nech sa ti ocka "uzdravia".

kristuska

Pane boze, RNG, zena pri porode tlaci, tak nemala dost antioxidantov, ked jej praskli cievky????????? A dana zena koji, tak sa nebude cpat enzymami...

RNG

krehke steny cievok v tele su hlavne z nedostatku antioxidantov.
Ked niekto berie pravidelne vitamin C s bioflavonidmi a ine antioxidanty, ma to riziko praskania cievok podstatne mensie.
Inac hojenie v tele zrychluju enzymi, napr bromelain a papain.

titi...

Netreba na to brať nič samo sa to vstrebe,pár dní to trvá.Ja ked som rodila,moja spolubývajuca na izbe sa sťažovala lekárke aká škaredá ostala po pôrode,červené oči ako zajačik...Gynekologička jej povedala netreba to riešiť zmizne to samo,má sa tešiť ,má zdravé bábo a nezaoberať sa s takým malým problémom.Nemala mať otvorené oči,však bola na to upozornená zavčasu.To bola pravda,aj mne hovorila nech sa neopovážim otvoriť oči ked mi káže tlačiť.No ja som to nemala,ale vlastne ona sama mi rozprávala,že ked ona rodila mala popraskané malé cievky aj na chrudniku,mala ťažký pôrod ale s tým nič sa nerobilo.Takže o pár dni tam nebudeš mať nič.Pôrod už máš za sebou a všetko sa postupne zahojí a vráti sa do normálu.Treba vydržať.