Fortuna vita

Príspevok v téme: Fortuna vita
evica444

Dočítala som sa na nete, že Dr. Turjanec objavil akýsi "zázrak" na choroby štítnej žľazy - tekvicový olej s viazaným organickým jódom, ktorý po kúre dokáže vyliečiť ochorenia ŠŽ. Chcela som sa opýtať, či už má niekto s tým skúsenosti, či ho užíval a aký mal účinok. Dík za vaše názory

RNG

Jodizovanie olejov na zistenie, kolko je v nich nenasytenych zloziek nie je ziadna velka veda, ale bezna prax.Pouziva sa to uz od prvych dni ako test pri hydrogenacii rastlinnych olejov(stuzovanie, vyroba margarinov)uz od rokov 1920tych.
Dokonca si mozete o tom precitat dnes uz skolacke navody pre studentov, pozri napr
dwb4.unl.edu
Kedze nenasytene rastlinne oleje su schopne prijat velke kvantity jodu na nasytenie(poznas to podla straty farby , ked sa jod naviaze), bezne sa pouzivaju na dodanie jodu a tu napr uvediem davkovanie jodu v makovom oleji, kde sa podla tejto literatury s velmi zaostalej oblasti sveta, z roku 2000 spomina doplnanie jodu tymto jodidovanym makovym olejom, a to v jednorazovych davkach niekolkosto miligramov
211.76.170.15
Takze vsetky reci o unikate a uzasnej novosti a 40 rokov vyskumu dr Turianicu pri jodidovani olejov su oblbovanie verejnosti, pri vsetkej ucte k profesorovi, ktory by nemal dovolit rozsirovanie takychto rozpravok, ked ma trochu hrdosti v sebe.
211.76.170.15
Nuz ked to preniklo do Indonezie uz pred rokom 2000,a pouzivaju tam megadavky jodu v oleji na odstranenie hrvola/goiter na krku, je mi dost nezrozumitelne, ako je mozne udrzat v takej nevedomosti okolo jodu ludi v podstatne civilizovanejsich krajinach a tvrdit lzi okolo skodlivosti jodu vo vyssich davkach, ako denna odporucena na stitnu zlazu.
Inac tu jue aj projekt [pre mladsich studentov na jodizaciu roznych olejov , kde spomina aj dymamiku,, tj rychlost jodizacie v sekundach
www.all-science-fair-projects.com
Clanok je sice zamerany najma na propagaciu "zdravych nenasytenych rastlinnych olejov(dalsia jednostranna loz v teoriach okolo cholesterolu, kde zabudaju spomenut, ze az 80% cholesterolov nie je z jedla, ale sa vytvara v nasej vlastnej peceni a to najma z prebytocnych cukrov, najma z fruktozy)

pozor kopia

Originál sa volá fortuna vitae, nie olejovita,to je podfuk. Tento olej vynašiel prof.Turianica všade je aj písané že originál. Treba ho brať dlhodobo a iba postupne vysadzať lieky. Ja ho beriem už 5 rokov. Tiež mi chceli vyoperovať ŠŽ, ale som si nedala. Nedá sa spoliehať na lekárov, musíte si zvážiť každý sám komu budete veriť. Po operácii je už neskoro. Mám s lekármi veľmi zlé skúsenosti. Skoré uzdravenie.

ica

Verča,ja som brala rybí olej s organicky viazaným jodom a lieky som postupne vysadila. Beriem už len ten olej a to udržiavaciu dávku. Zrejme je to jedno na čo sa jod naviaže.

Maros75

-odkaz odstránený-

Pangamin JODAMIN ORGANICKÝ JOD tbl 200
Cena s DPH 3,00 € v lekárni
Pangamin JODAMIN obsahuje ORGANICKÝ JÓD, jeho dostatočná konzumácia je celoživotne potrebná. Potreba jódu stúpa v období tehotenstva a dojčenia. Pivovarské kvasnice ďalej obsahujú celú radu VITAMÍNOV, MINERÁLOV a STOPOVÝCH PRVKOV (viď zloženie). Dávkovanie: Deti 2x denne 2 tablety po jedle, dospelí 3x denne 3 tablety po jedle. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Tablety dostatočne zapite vodou.

Verča

Prosím vás, pri hypofunkcii ŠŽ je jedno, či si kúpim organicky viazaný jód vo forme tekvicového oleja alebo viazaného na rybí olej? keďže rybí je z finančnej stránky oveľa výhodnejší.. Môžem ho užívať spolu s liekmi, alebo mám postupne dávky liekov znižovať? Vďaka za radu:)

evellina

ahojte,aj ja uzivam olej Fortuna Vitae od prof.Turianicu,pretoze mam znizenu funkciu SZ.Uzivam druhu flasticku a taktiez musim napisat,ze L-thyroxin znizujem a citim sa ovela lepsie ako ked som brala synteticky hormon.Okrem toho mi strasne vypadavali vlasy,ved ja som tu na fore dobry pol rok prosila o radu,alebo aspon aby mi niekto poradil ci tie vlasy vobec prestanu padat a nikto mi nedal na to odpoved.A odkedy beriem olej,vlasy sa mi uplne znormalizovali,myslim aj kvalitou,lebo boli strasne suche,bolela ma cela vlasova pokozka a strasne mi padali.Chvala Bohu a vdaka oleju mam to uz v norme....:)
...a samozrejme idem si dokupit dalsie flasticky...
Ja mam este cysty na oblickach,ktore pripisujem tiez znizenej funkcii a uvidim po case,kontrolu mam o pol roka s cystami,ci nahodou aj to sa neupravi...ak by sa tak stalo,tak to by uz bol zazrak...drzim prsty vsetkym...:)

biene

Prosím, poraďte niekto, kde sa dá objednať FORTUNA VITA. Na webe je všade Fortuna Vitae. kde mám kúpiť originál?

pozor kópia

Pri kúpe oleja dávajte pozor na názov, musí sa volať FORTUNA VITA nie jeho kópia olejovita, ten nekupujte. Ja ho užívam už niekoľko rokov. Fortuna vita je originál od prof. Turianicu, ktorý ho vynašiel.Nedajte sa oklamať internetovým obchodom. Mám s týmto olejom veľmi dobré skúsenosti a pomáha aj na iné choroby, nielen štítnu žľazu. Prajem veľa zdravia.

I.MAJKA

Je to pravda olej fortuna vita je perfektný, ja už beriem 8 flašku, som bez liekov a bez operácie, verím prof. Turianicovi a nie lekárom. Skúste a uvidíte.