pride na to doktorka?-otazka pre zeny:-)

Príspevok v téme: pride na to doktorka?-otazka pre zeny:-)
klaudia0000

Ahojte
takze zacenm asi tak este som nikdy nebola u gynekologicky teraz so mnou chce ist mamka na 17 rokov.
Problem je ale v tom ze ja som menzes nemala asi 7mesiacov kvoli tom ze trpim chudokrvnostou ,ale nabrala som par kil niesom uz taka podvyzivena ale menzes mi nie a nie prist.No moja otazka znie ze ked poviem doktorke ze menzes mam SKORO kazdy mesiac iba par krat meskal ,pride mi na to ze menzes tam nebol uz dlhy cas?
viete,ja hormony brat nechceeem,ochlpenie je z toho strasne, a mne staci ze uz ja som dost chlpata ,potom bude vyzerat ako opica :(

aky je vas nazor ??pride mi na to doktorka,ked jej zatajim moju zapchu menzesu?

jajka001_

čo sa tu človek nedozvie :))) že jedno z dvojciat je neplodne. skor je pravidlom ze tiez sa im narodia dvojicky

datelinka

jasne, ze na to pride.
prve, na co sa ta gynekolog pyta, je datum poslednej menstruacie. az potom ho zaujima, ci mas pravidelnu, aku intenzivnu a podobne.
okrem toho, sliznica maternice sa pocas cyklu meni. kedze si uz niekolko mesiacov nemala menstruaciu, tato sliznica bude dost vysoka a neodplavena menstruacnou krvou. je dost pravdepodobne, ze mozes mat aj cysty na maternici, prave z neodlucenej sliznice. su to neskodne cysty a vacsinou sa jednoducho odstrania podavanim vitaminov B1 a B6 intramuskularne.
ak nemas menstruaciu kvoli nizkej hmotnosti a inak si po gynekologickej stranke v poriadku, niet sa coho obavat, pri dosiahnuti stabilne normalnej hmotnosti sa ti vrati cyklus do normalu a ty budes moct otehotniet.
nemusis si davat ani pichat vyvolavacku.
prosim ta, len sa nespoliehaj na to, ze si neplodna a nemusis pouzivat iny druh antikoncepsie. tento tvoj laicky nazor ta pred otehotnenim neochrani... takze aby si raz nebola velmi prekvapena.

janulienkaP

pááááááni, a ty odkial vies, ze si neplodna??? ved ktory odbornik ti to potvrdil, ked sama pises, ze si este nebola na gynde?? to si sa sama vysetrila a prisla si k takemu zaveru, ze si zdedila po tete neplodnost?

Lilinka4

dievča, ty si vážne vadná??? isto vieš, že si neplodná? a odkial? zato že teta je z dvojčiať a je neplodná? no super. keby sa ja posudzujem podla iných príbudzných tak mám asi všetky choroby svete. Keď si už nabrala odvahu tam ísť, tak preto aby ti pomohol. Takže povedať pravdu, pravdu a nič iné len pravdu. Ak je aj tá tvoja teta ako ty, tak sa ani nečudujem, že je neplodná. Dnes je na to veľa možností to liečiť...

klaudia0000

ale slecny u mna to problem neje ...len ci na to pride doktorka ked to zatajim?...lebo viem ze som neplodna zdedene po tete,tiez ma dvojca...

janulienkaP

tak teda nechapem, na co vlastne ides ku gynekologicke, ked jej nechces povedat o probleme, ktory vie vyriesit lekarka.
zostan radsej doma!

klaudia0000

a ako na to pride?....ja aj tak viem ze som neplodna sestra je dvojca jednovajecne uz som pocula o tom ....ved viete :/

SOFFA

jasne ze na to pride,...a mala by si jej v prvom rade povedat pravdu.nie je to ziadna stranda,ak chces mat v buducnosti deti..