Ako to chodi na psychiatii? hospitalizacia

psych

Tamaraa...závisí to aj od toho, v ktorom meste a do ktorej nemocnice ides...niekde nie su tie pomery najlepsie..myslím tým, napr.vychádzky do parku totiž nie sú všade možné lebo jednoducho ich nemocnica po okolí nemá...ale napriek tomu sú všelijaké denné programy na ktorých sa pacient môže zúčastniť..Držím palce a hlavne sa neboj:) Ak sa stav nedá zvládnuť ambulantne a aj ty to tak cítiš, tak to treba aspoň vyskúšať..

katty192

tamaraa, mobil môžeš mať pri sebe, len to nesmieš s telefonovaním preháňať, inak ti ho vezmú
takže ráno si idete po lieky najete se (kuchynka je väčšinou spoločná) umyjete, začne vizita, po vizite sa ide von, alebo na dielne, potom je obed, zase lieky (doobedu si lekári volajú pacientov na pohovor - vždy len niektorých, teda nie všetkých), asi okolo druhej je voľný režim (môžeš si robiť, čo chceš, aj učiť sa, alebo tí, ktorí môžu, idú von, sami do mesta, to je jedno kde aj vycestovať môžu, len sa musia vrátiť do určitej hodiny) potom je večera, po večeri zase vizita, pozerá sa telka a tak.

tamaraa

Dakujem za nazory, povzbudenia, realitu... Zaujimali by ma aj malichernosti, ci mi nechaju mobil, ci je tam jedalen, alebo sa je v izbach, ci sa tam smiem ucit (chodim na VS), co vsetko si treba priniest... Zial, zijem v pomeroch, kde sa na psychiatrickych pacientov hladi ako na vyvrhelov spolocnosti, preto sa to nemam koho popytat.

katty192

nie sú tam žiadni blázni, blázni neležia v nemocniciach, ale v ústavoch, toto sú ľudia, ktorým sa zosypal svet a už bolo toho na nich príliš, prípadne, áno, schyzofrenici, ale aj s tými sa dá, závislí, dá sa... a že si tam niekto pokričí alebo je zatvorený? to je všetko normálne a nezabudnem dodať, pacienti sa snažia ťahať za jeden koniec, veľmi si pomáhajú, prostredie je srdečné

katty192

keby mi niekto takto veľkolepo otváral oči pred nástupom, tak by som veru ohromne zauvažovala, vidno, že hádate a netušíte

filla

keď tam bola moja svokra a boli sme ju pozrieť hovorila,že sú tam aj ľudia,ktorí sú zavretí v klietkach - to už sú ťažké prípady a že niekedy sa chovajú ak divé opice - doslova...takže na to sa treba pripraviť...vrieskajú atď

filla

elviee práveže napísala pravdu...neviem prečo by mala byť trápna,je to proste tak,nikdy nevieš,akí blázni tam budú ležať...to ale neznamená,že si aj ty blázon...na psychiatrii sa liečia aj ozaj psychotické tipy,ale aj úzkostlivý ľudia,ktorí s "hlúposťou" nemajú nič spoločné...a tých si tam jednoducho netreba všímať...držím ti palce tamarra,zvládneš to určite,keď musíš,tak musíš...

katty192

elviee si trápna
dá sa to tam vydržať, časom sa stane toto prostredie pre teba útočišťom, ľudia sú príjemní a pacienti tiež, ničoho sa neboj a daj sa do poriadku, držím palce

elviee

Hospitalizacia je hrozna, hlavne to prostredie. Ale zavisi, v akom zariadeni budes lezat. A cakaj roznych psychotikov, ktori ti budu liezt do veci a trepat kraviny, obcas v noci vrieskat, ze ich bude nahanat personal a podobne...

Radka21

mam tam pribuznu a citi sa tam fajn :-). Je o nu postarane, personal je vraj mily a trpezlivy, venuju sa roznym rucnym pracam, maju samozrejme povolene navstevy a vychadzky. Ale viac naozaj neviem.