zvlastne bolesti hlavy

Príspevok v téme: zvlastne bolesti hlavy
Pavol Paulie

Ahojte, moj problem spociva v tom ze mam zvlastne bolesti,niekedy to ani nevnimam ako bolest ale ako zvlastny pocit, jednak ako mierny tlak alebo mierne palenie.Bolest sa nezhorsuje pri fyzickej aktivite.Citim to na pravej strane hlavy v zadnej casti pri pravom uchu a okolo az do zahlavnej casti na pravej strane.Niekedy je to v pohode, ale niekedy to tazsie znasam.Pri tom mam strasne stuhnuty kyvac hlavy tiez na pravej strane, a aj s okohybnym svalom na pravej strane sa mi tazsie hybe.Celkovo sa mi hlava tazsie otaca do prava.Niekedy ta bolest vystreluje do praveho ramena respektive celej sije a pleca na pravej strane.Pri tom mam strasne precitlivenu pokozku tam kde ma ta hlava tak zvlastne boli.Pred ani nie mesiacom som bol na CT hlavy ktore bolo ciste.Chcel by som sa spytat ci by to nahodou nemohla byt dystonia popripade ci s tym ma niekto skusenostia a ako to liecit alebo tlmit.Dakujem

Peto T

Podla mna je to krcna chrbtica. Treba ju precvicovat, je na to kopec cvikov, neurolog by Ta mohol poslat na rehabku, kde Ta tie cviky naucia.

Ak mas niekoho, kto by Ti to rozmasiroval, tak aj toto casto pomoze, nielen krk ale aj plecia, na lopatkach, medzi lopatkami, cely chrbat. Ak to vystreluje kvoli stuhlinam, tak pri masirovani niektorych miest to mozno budes citit az v hlave.

Kazdopadne, navsteva neurologa dobry napad.

Na tlmenie bolesti hlavy pouzivam vitamin C, pretoze na rozdiel od paracetamolu ma neutlmuje a citim sa vyborne, a C nezatazuje pecen. Davkovanie je rozne, podla potreby. Niekedy stacia 3 gramy, niekedy nestacia a musim uzit viac. Vysledok sa dostavi cca za 15 minut (ak sa nedostavi, potrebne su vyssie davky).

Pri takychto davkach treba dbat na stabilny zvyseny pitny rezim po zvysok dna, pretoze vitamin C je diuretikum. Uziva sa najlepsie aspon s trochou jedla. Treba sa vyhybat pripravkom s umelymi farbivami, prichutami a sladidlami. Dobre su napriklad ciste chemicke praskove formy (kyselina askorbova alebo askorbat sodny ci vapenaty), kyselinu askorbovu dostat napriklad v DM drogerii, alebo sa da objednat u Damiana (badatel.sk) alebo od firmy Vitar.

Taketo davky nie su vhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza a medi a vaznom deficite G6PD. Viac: rizikaockovania.sk

Verim, ze aj ini Ti poradia nieco dobre, ja som poradil to, co sam robim.