ako je to s vypovedou?

datelinka

mozno mate podla nejakej vyssej kolektivnej zmluvy dohodnutu vyssiu vymeru dovolenky. alebo mas odpracovanych 15 rokov po dovrseni 18 roku. vtedy je narok na dovolenku 25 dni.
ak pracujes pocas celeho roka u jedneho zamestnavatela, patri ti dovolenka za kalendarny rok vo vymere 20 dni.
este je moznost, ze pracujes v mimoriadne stazenych podmienkach, vtedy ma zamestnanec este dodatkovu dovolenku v trvani jedneho tyzdna.

mandarinka2

jemu je to jedno povedal, aj tak vlastne koncim 31.12.2009.
no dovolenku - 20dni som si vycerpala koncom septembra. a ze do konca roka mam este tu alikvotnu ciastku (ci ako sa to nazyva :D ) ono sa to tam nejako prepocitava a vyslo mi necelych pat dni.tak ci na tie mam pravo.

datelinka

dohodou - len kvoli terminu, dohodnete sa vopred na ukonceni PP a nebudete musiet plnit dvojmesacnu vypovednu dobu, ak je to pre vas takto lepsie.
s tou dovolenkou nerozumiem, dovolenka za kalendarny rok je predsa tiez vyplyvajuca zo zakona - teda zakonnika prace. nerozumiem aku dovolenku mas na mysli :-)

mandarinka2

no lenze dovolenku som si "vycerpala" uz do konca septembra, teraz mam uz len tu , co mi vyplyva zo zakona.preto neviema ani sef nie.
a preco je lepsie skoncit dohodou? sef vravel, ze je to uplne jedno v mojom pripade.

datelinka

dovolenku si nie ze mozes cerpat, ale musis ju vycerpat. podla zakonnika prace sa nahrada za nevycerpanu dovolenku nevyplaca, iba ak by si si ju nestihla vycerpat pocas trvania pracovneho pomeru. to znamena, ak by ti zo strany zamestnavatela nebolo umoznene vycerpat ju.
ak mas dobre vztahy s nadriadenym, skus ist za nim, ak to bude aktualne a ukoncite pracovny pomer dohodou, vtedy sa dohodnete na termine, kedy sa PP skonci.
odstupne samozrejme nemozes dostat, odstupne sa vyplaca iba v pripade, ak dojde k vypovedi zo strany zamestnavatela a ty netrvas na vypovednej dobe.

jajka001

hej malo by to byt tak, a dovolenku by si si mala vycerpat hoci som nedavno pocula ze sa da prenasat, len treba nejak o to niekde poziadat

mandarinka2

chcela by som sa este spytat, ked mam vypoved napisanu s dnesnym datumom, plati vlastne vypovedna lehota az od 1.novembra, ze? a konci 31.12.?
a mam pravo na dovolenku vo vypoved.lehote? teda mam teraz zo zakona este 5dni, mam pravo si ich vybrat?
na odstupne narok nemam, to som uz zistila. dakujem

salatka

presne tak ... ty si chces ist za lepsim a rozvijat sa a vtedy sa nepozeraj na to, ci mas alebo nemas dobreho sefa ..chces nieco ine a nikto ti v tom nemoze branit .. a neber to tak tragicky.ved sa to stava bezne stale ... ludia davaju vypovede ..tak hlavu hore :-)

mandarinka2

no mam strach, dlho som sa odhodlavala na tento krok. ale mam takeho skveleho sefa, ze bude asi aj sklamany. ale samozrejme, je dolezite mysliet na seba, nie na neho :o)