POMOŽE MI NIEKTO

Príspevok v téme: POMOŽE MI NIEKTO
OSUDOVÁ

ahoj mám problém s ktorým sa neviem vysporiadat som nezamestnaná bez finančných prostriedkov chová ma manžel ,ja sa starám o jeho mamu,ktorá mi žerie nervy dost na tom ,že sama so sebou mám problémi,s manželom sa nedá porozprávat o ničom mám velké deti chlapcov ale tý maju svoje..ja sa cítim strašne sama nemám nikoho ,komu by som sa zdvoverila,musím všetko dusit v sebe ked to inak už nejde tak sa chcem porozprávat z manželom ale vždy sa pritom velmi povadíme on má svoje problémi a nie aby som ho zatažovala ,ešte zo svojimi neviem čo mám robit zhnusil sa mi celý život,už od marca som ibna doma zatvorená nikam nechodím jednoducho nebaví ma žit neviem či to prejde alebo to bude ešte horšie jednoducho sa bojím..

darika

ten navrh som dala zo skusenosti mojej mamy.Moja stara mama je jeden mesiac u jednej dcery a druhy u druhej.Je uz s rozumom daleko od sveta,ale ma aj dni,ked sa s nou da.Je to ale na zblaznenie a moja mama aj z toho dovodu ostala na antidepresivach.Starka sa kazdy mesiac tesi,ze je raz u jednej,raz u druhej.Niekedy nevie vobec.Oni dve su ale na dochodku a beru tak isto peniaze za opatrovanie.Tie si delia na pol.Takze pokial sa ludia vedia dohodnut,vobec to nie je zatazovania,akurat to ma tu vyhodu,ze kazda z nich ma aspon na mesiac trosku klud.
Osudova a co sa tyka toho,co robis ty,klobuk dolu.Ty si tu 1/10 si uz davno za tych 10 rokov odpracovala.Takze si to vobec nedostala.Mas to odrobene aj po psychickej stranke.Len kde je tych dalsich 9/10?Predpokladam,ze rozdelenych po rodine.Majetok je to najhorsie v rodine,ked sa deli,ale voci tebe je to velmi nefer.

jajka001_

tak to nie, nenechaj sa takto vydierať, máš svoje práva. tvoj problem je ze sa nevies pobiť za svoje potreby, nikto sa za teba nepostavi, musis to zvladnut sama, bez ohladu na to čo kto povie, takto ziť, sa nedá, to je trápenie

pauli 73

osudová a to ti stojí tá 1/1O z domu za to?ved to nie je žiadna výhra, babka zomrie a to ta ešte len peklo čaká v dedičskom konaní :(za 1/10 domu obetuješ svoj život. môžem sa opýtat kolko máš rokov?

osudová

DAKUJEM BABY ŽE MÁTE O MNA ZÁUJEM aspon trochu ma to potešilo ale o babku sa musím starat iba ja lebo mi dala 1/10 z domu,dochodok má iba pre seba z toho mi nič nedá ,lebo ona má ešte aj vnukov a dceri ktorým sa musí zavdačit,aby si ich nejako získala ale moje deti tam nie sú na tie skoro vždy zabúda .tá 1/10 to je ten največší zádrhel za to je hriech preto nemožem od nikoho žiadat pomoc,ja som si toho vedomá ,ale jednoducho nevládzem niest to bremeno ,ale to nevie nikto pochopit ,lebo každý to berie iba cez peniaze,.máš desatinu staraj sa ,nás to nezaujíma či máš z niečoho žit alebo nie .inak o babku sa starám ,už 10 rokov zadarmo ju stravujem za tú desatinu.

pauli 73

Darika, ked osudová nepracuje,tak de facto majú s babkiným dochodkom 2 prijmy do domacnosti....a sú traja...keby sa zamestnala aj osudová tak je to úmerné...tri príjmy-tri osoby, matematika nepustí
a prehadzovat si babku každý mesiac je nepraktické riešenie, z dvoch dovodov:babke by to iste nepridalo ani psychickom ani fyzickom zdravý(a zas by si to odniesli len príbuzní) a si vieš predstavit mat mesiac klud a mesiac stres?
Podla mna je to vyčerpávajúcejšie ako mat nejaký zauživaný systém...ale to už je na osudovej...a akú má babka diagnózu?

darika

neviem presne kolko to stoji,ale ja pocitam aj s tym,ze jej dochodok im pomaha v domacnosti.A aj babka nieco stoji,ved isto berie lieky...Odhadujem,ze tam ide o alsheimera.
Osudova-nema manzel surodencov?Zeby ste si babku striedali po nejakej dobe,napr kazdy mesiac.

pauli 73

Darika a kolko teda stoji opatrovatelka? Ked hovoríš,že drahe a nestačilo by to? Ved babka ma iste aj svoj dochodok...a nemusi byt celodenna starostlivost trebars len na 6 hodín. Osudova by nič nevyhrala keby ostala nadalej s babkou doma, predsa babka ju psychicky ubija, ona potrebuje medzi seberovných ludi...verím,že je frustrovana a možno preto je aj viazne komunikácia s manželom.

darika

tak to mas velmi tazke,pretoze babku do ustavu dat,co by blo najjednoduhsie,by bol velky problem.Tam sa caka aj roky na prijatie.Opatrovatel stoji vela penazi a keby si si aj nasla pracu,nevystaci to.Vybav si opatrovatelske a popros s manzelom deti,ci by vam aspon raz za tyzden s babkou nepomohli aspon na 3 hodinky.Su to jej vnucence,mohli by to urobit pre vas.A za tu chvilku si treba vyjst vonku.Ked aj sama.Len tak,na kavu,prejst sa po obchodoch,alebo si len nakup v klude urobit.Najlepsie by bolo s manzelom.Asi ste dost odsudeni a nemate spolocnu rec.Treba to napravit.Kazdy mate problem,zle nehovorite spolu o tom.

pauli 73

osudová, najdi si zamestnanie a manžel nech platí nejakú opatrovatelku pre babku. zamestnaj sa aspon na polovičný uvazok a babku nech opatrujú len na tých pár hodín čo budeš v práci...manžel predsa nemôže od teba chciet aby si obetovala všetko. Aj ked si v strednom veku máš právo na svoj život! A konaj ihned lebo život ti pretečie pomedzi prsty ani sa nenazdáš...