Neucinne ockovanie! DR.Mark Randal rozhovor Anita Petekova

Príspevok v téme: Neucinne ockovanie! DR.Mark Randal rozhovor Anita Petekova
SISINKAAA000

rozhovor s Dr.Mark Randalom

www.ockovanie.org a rozhovor s Dr.Mark Randalom
dr.Mark Randal

ockovanie vobec neucinkuje spravne citate vobec!!!!ide len o peniaze a zistite si ake velke!!!clovek neinformovany moze kludne aj umriet a co deti ?nase malinke kolko ortute znesu?hlinika?v hlavicke?kolko ich umiera prave po ockovani proste si to precitajte a budete v soku comu sme verili!!!
ANITA PETEKOVA A OCKOVANIE VIDEJKO

RNG

kedze velmi mnoho studii lekarov bolo robene prave tymto tzv syntetickym vitaminom D-3, ktory je bioidenticky s tym co sa nachadza napr v rybacom oleji, zatial nikde nebol urobeny dokaz, ze by ten v rybacom oleji bol ucinnejsi alebo ze by ten "synteticky" D-3 menej ucinny
Situacia je tu podobna napr otazkam na ucinnost kyseliny askorbovej vyrobenej(enzymaticky proces) a izolovanej z ovocia.Tam tiez nebola poznana ziadna superiorita prirodnej izolovanej nad vyrobenou(proces vyroby je vlastne tiez prirodny)

RNG

peto, ked chces len prirodny vitamin D-3, napr Swanson ma dobre a lacne kapsule s obsahom 2000 IU na kapsulu.
A rozne rybacie oleje maju rozne davky vitaminu D-3.

Peto T

elle: Rozumiem.

Dieťaťu by 2 kvapky denne mali stačiť, pretože obsahujú 1000IU, čo je množstvo, ktoré už čo-to ovplyvní (v pozitívnom zmysle).

U dospelých veľmi pozitívny vplyv majú dávky od 2000IU (to sú 4 kvapky), ale aj 1000IU je oveľa lepšie ako nič. Čiže 2-4 kvapky. Či sa dá užívať viac Vigantolu dlhodobo, neviem, ale snáď áno, keď deti môžu 2 kvapky.

Stále hovorím o zime. V lete, ak máš dosť slnečného svetla, vystavuješ väčšinu plochy tela bez krému priamemu slnku, tak by som dávky zmiernil alebo úplne vysadil.

To je môj názor.

elle

Podla toho co som si tu precitala, aj v inych temach, tak skodlivy je vitamin D2, ktory sa uz ale nevyraba a D3, ci Vigantol je ovela slabsi ako vit. D z prirodnych zdrojov. Tak preto ma to na zaciatku vystrasilo mierne..

Peto T

elle: A nepísal som, že Vigantol škodí. Písal som, že syntetický vitamín D3 môže spôsobiť predávkovanie a krvácanie, pri rádovo vyšších dávkach (ide o veľmi vysoké dávky).

A keďže ťažko odhadnúť, čo to spraví u konkrétneho človeka, tak som Ti v podstate radil zostať radšej u odporúčaných dávok a neexperimentovať s vyššími.

Toť vsjo.

Peto T

elle: Napísal som, že Vigantolu by som si netrúfol užiť toľko ako prírodného vitamínu D, ale dlhodobo maximálne 2-4 kvapky denne, a len krátkodobo viac.

Je to môj osobný názor, z princípu opatrnosti, pretože viem, že umelým vitamínom D3 sa dá predávkovať pravdepodobne ľahšie, než prírodným.

Pre deti sa odporúčajú 2 kvapky denne. Takže nechápem, s čím máš problém.

elle

Fallo, preco?
S tym Vigantolom to bolo myslene skor ako vtip, myslela som si ze to budete brat s nadsadzkou. Ani by ma nenapadlo dat si ho, je predpisovany pre dojcata. Ja sa v lete dost opalujem, takze mam zasoby vit.D na cely rok :)