Prospesne pre srdce

Príspevok v téme: Prospesne pre srdce
usmev:)

rada by som sa popytala na nejake pripravky preospesne na srdce:-)
totiz, som vemi citlivy clovek, na rozne zmeny reagujem velmi citlivo, vnimavo, veci prilis prezivam, niektore zbytocne analyzujem, viem sa trapit aj pre uplne zbytocnosti, velmi vela sa stresujem.. a vsetky tieto okolnosti prispevaju k tomu, ze obcas mavam busenie srdca, pripadne prave naopak - pocitujem akoby slabost na srdci (ano, mierne to suvisi s panickou poruchou).. zakladala som aj temu "PP-ckari a podobni:-)", kde som obsirnejsie vysvetlila moje stavy, tak ak ma niekto zaujem, kludne si to moze precitat:-)
rada by som sa teda popytala co je dobre uzivat na posilnenie srdca.. nejake 100% prirodne preparaty, ktore prospeju mojmu srdcu.. viem, ze ho obcas prilis "namaham", hlavne vtedy, ked sa stresujem alebo mam vycerpavajuce tyzdne a malo spim, potom nasleduju dni, kedy citim ako strasne mi busi.. no a naopak - byvaju aj dni, kedy citim akoby slabost na hrudniku, slaby tep, ale potom to prejde a je lepsie..
vedel by mi niekto poradit co bude pre mna vhodne? prosim, ziadne lieky v pravom slova zmysle, skor nieco "neskodnejsie", ale zaroven ucinne a pre mna prospesne..
velmi pekne dakujem za odpovede:-)

usmev:)

jajkafr, mas pravdu:-) len ked nie vzdy je to take lahke.. ked ma raz clovek taku povahu, nejde to zmenit.. ja som od malicka taka.. vzdy som bola taka citliva, vedela som rozplakat pre rozne veci, vzdy sa ma take citlivejsie temy dotykali.. ale nie len v tomto smere.. napriklad aj na zmeny pocasia reagujem citlivo.. alebo aj na zmeny prostredia, jednoducho, akonahle vyjdem zo svojho stereotypu, uz citim na sebe nejake priznaky:-) aj ked sa snazim veci menit, niektore idu lahsie, niektore tazsie a niektore sa mi nedaria zvladat ani dodnes..
ale je pravda, ze ja sa aj dost sledujem:-) mozno som taky mensi (alebo vacsi?:-)) hypochonder, uznavam.. aj z maleho zdravotneho problemu dokazem urobit ten najvaznejsi.. ale aspon sa snazim zachovat chladnu hlavu a nemysliet hned na najhorsie, naozaj sa snazim:-)
ale co je velke plus, zo zivota sa viem naozaj velmi tesit:-) skutocne som vdacna za kazdy novy den, kazde nove rano, tesia ma aj tie najmensie veci, z ktorych mavam usmev na tvari:-) len, zivot beriem az prilis zodpovedne, tak sa staviam aj k povinnostiam, a preto, ked uz je toho na mna vela, nedokazem zit pre nieco ine ako prave pre tie povinnosti.. nedokazem vtedy relaxovat, ked viem co vsetko ma caka a co vsetko musim urobit, aby som to stihla do danych terminov..
myslite teda, ze by bolo zbytocne nejako posilnit srdce? neviem, ale ja sa o neho dost bojim.. stale mam pocit, ze si ho nicim.. prave tym, ze ked mam viac stresu a pocitujem busenie srdca.. alebo niekedy naopak, ked citim tie akoby slabosti pri srdci.. potom ma v hlave napadnu cudne myslienky, opat to "co ak" a uz zacinam vymyslat.. uz si predstavujem, ze co ak mam chore srdce, co ak raz z toho busenia moje srdce prestane pracovat, co ak.. toto je to, coho by som sa chcela zbavit a z coho usudzujem, ze by som o neho nechcela prist a tak ho chcem aspon troska posilnit:-) takze by to bolo zbytocne? nemoze sa mu nic stat?:-)
dakujem za odpovede:-)

jajkafr

usmev:)
ahoj... myslím si, že v tvojom prípade nie je potrebná liečba srdca, ale liečba tvojej psychiky. Skús sa viac tešiť zo života. Nepremýšľaj nad hlúposťami lebo aj tak to nevyriešiš a zbytočne sa trápiš.