Potrat ci trapenie?

Príspevok v téme: Potrat ci trapenie?
Mochito

Ahojte mam problem a rada by som pocula nazory od ludi. Som tehotna, no nemam ani 15 ani 20 mam slusnych 30 a som slusne vydata a s manzelom sme spolu 9 rokov. Teraz som uz dlhu dobu nezamestnana a mala by som prave nastupit do prace. Dlhov mame uz po milu jarmilu...A teraz ked konecne sa mozu veci pohnut a dat do poriadku tak pride tehotenstvo. Jedno dieta uz mame a uvazujem ze si to necham zobrat ale rada by som si to aj nechala, ved je to novy ludsky zivot a mat na krku vrazdu...no ak si to necham neprezijeme...manzel to uz dalej z jednej vyplaty neutiahne...skuste mi dat Vas nazor...nerozhodnem sa podla toho, ale urcite mi to pri rozhodovani trocha pomoze

Slobodna

lenkaLL nevidím tam ani kúsok reality, je to taká detská básnička, ktorá podľa mňa do tejto témy nepatrí a snaží sa zahrať akurát tak na city. To je môj názor, neviem prečo ste všetky také pobúrené za to, že som sa nerozplakala nad ňou a nie som z tej básničky celá paf? No nie som :) Podľa mňa by mali k tejto téme vyjadrovať svoj názor iba ženy, ktoré niekedy stáli pred takýmto rozhodnutím alebo sami museli z nejakého dôvodu absolvovať potrat. Ale najlepšie by bolo nepýtať si radu od cudzích žien v takomto prípade, toto si aj tak v konečnom dôsledku musí rozhodnúť každá žena sama a nie vždy je osožný názor okolia, ktorý sa veľmi ľahko môže zmeniť na nátlak okolia. Ale myslím, že sa tu teraz aj tak zbytočne hádame podľa mňa nad dosť detskou a trápnou básničkou. Tak ak dovolíte milé dámy, mohli by sme to aj uzavrieť. Vám sa páči, mne nie.

pauli 73

ved ano ale je to téma Mochito a nechaj na ňu ako to zoberie, možnože jej to tak nepríde...
a v konečnom dôsledku Mochito je už asi rozhodnutá...

Slobodna

Toto podľa mňa nie je názor. Básnička je to pekná ale nepatrí do tejto témy. To je zas môj názor. Názor je podľa mňa odpoveď áno-nie plus nejaké vyjadrenie. Táto báseň mi príde ako psych. nátlak, niečo také ako obrázky plodu pri potrate atď.

pauli 73

slobodná, ale Mochito - zakladatelka témy chcela počuť názory druhých, však si prečítaj jej príspevok a lenkaLL vyjadrila takto svoj názor, čo je na tom?

Slobodna

Nehnevaj sa lenkaLL ale toto sem nepatrí. Nemám rada takýto psych. nátlak:( Nech sa rozhodne akokoľvek, je to jej rozhodnutie, ona so svojím rozhodnutím bude žiť a nikto nemá právo ju za jej rozhodnutie odsudzovať. Je v dosť ťažkej situácií aby jej to robil niekto ešte ťažšie.

lenkaLL

"Mamička, ty ma nechceš?
Necháš ma zomrieť, než sa narodím?
Veď ani nevieš, či som dcéra a či syn.
A či som z lásky nevzišiel? Spomínaš,
Ako si vyznávala lásku komusi?
Tma chodila jak nočná hliadka popri vás.
Milencov nikto vidieť nemusí.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že vezmem si viac lyžičiek?
Veď by som iba z omrviniek žil,
tak, ako žije malý, drobný vrabček.
Natrhal by som lesných ostružín.
Za vojny hladní ľudia jedli korienky
a matka predsa dala dieťa do plienky.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že uberiem ti z krásy?
Ja si ťa celú premaľujem len.
A keď aj trošku krásy nazbieram si,
môžeš sa vo mne vidieť každý deň.
Veď v deťoch svojich vždy sa vidia mamy.
Nemusíš do zrkadla hľadieť ani.

Mamička, ty ma nechceš?
Tak rád by som vidieť najkrajšie dva šperky,
zlaté slnko a mesiac s hviezdičkami.
Rád by som videl sýkorky a čajky,
keď vykúkajú z hniezd, aby uvideli mamy.
Rád by som videl ružu, kúsok neba
a najviac teba, mamka moja, teba."*