Prečo ešte nespíte?

lleilla

ved prave, myslim, si ze keby sa v klasickej priemernej rodine prepocitali vydavky na stravu na jednu osobu,tak rozhodne ine cisla by asi vysli...ja tym, ze nie som odkazana aktualne sa prisposobovat, tak si varim a vyberam potraviny len podla seba, a moja kuchyna je prevazne cestoviny, z masa( co je dost polozka) jedine kuracina, vyhoda leta-kopec zeleniny, ovocia a jedno je fakt- ked nakupujes zdrave potraviny, maju vyssiu cenu, ale mas pravidelny prijem jedla a clovek sa odnauci "zobkat" hovadiny a komplexne za ten mesiac to menej stoji-ale tiez som uverila, az ked som si to na vlastnej kozi overila

Maoam

ale preco potom tolko ludi na SVK bedaka, ze ake su vysoke ceny za jedlo, energie bla bla ked to vobec nie je pravda

my sme 2os a na stravu ide 350e/mes. a to jeme uplne normalne...(DE)

a to som nepocitala drogeriu, prach na pranie, toaletak atd.,
vsetky energie k tomu, elektrina je len 90e/mes., no a poistne, prenajom samotny ....

pisem to preto, lebo stale tu citam, ze na Slovensku su nemecke ceny, ale ako vidim, ludia totalne prehanaju

Maoam

nechcem tu rozputavat ziadne diskusie, len som sa pytala, ze ci je to pravda s cca. 70e, dakujem pekne za odpoved :-)))

Maoam

fuha...

ved vsetci na SVK vravia, ze ceny za potraviny mate jak v DE, ale ja v DE minime na potraviny mes. 200e minimalne, ak nie viac

lleilla

Maoam, tak my tu mozeme spravit akurat svoj priemer - ja cisto na seba, taku ciastku na potraviny neminiem za mesiac, u mna je to menej