Odporucana davka lecitinu

RNG

spaceboy, to "moze sa to prejavit..." su standartne utoky na potravinove doplnky na to aby nastrasili ludi bububu.
Nikde v literature, tj vyskumnej , nie medickej a farmaceutickej, nenajdes ziadne nasledky "predavkovanim" lecitinu.
Ja osobne ani moja zena sme ani pri vyssich mnozstvach nic nepocitili.
Nie ze by som podporoval megadavky, lebo ja som osobne za rozmanitost, ale obcasne vacsie davky(raz za tyZden), az 10 gramov naraz pomahaju ucinne cistit cievy, pripadne aj pecen od tukovych a tukovobielkovinnych nanosov.

spaceboy

ahoj, ja som sa zas docital, ze odporucena denna davka je 2000 az 5000 mg, vacsie davky sa davaju len pacientom s Alzheimerovou chorobou. Ak by si pravidelne uzivala vacsie davky moze sa to prejavit neziaducimi ucinkami, nevolnostou, hnackami, naduvanim, nadmernim potenim. Je tiez moznost uzivat lecitin prirodne, zdrojom su soja, arasidy, ryza, vajcia, slnecnicove semienka, fazula, kukurica a ine. Nieco o tom mozes najst aj tu o-bicykel.blogspot.com

RNG

Lecitin tvori znacnu cast mozgovej hmoty(az 30% suchej vahy), tj sa dost dobre v tele skladuje, takze ho netreba brat kazdy den, ale radsej 1 krat za tyzden velku davku, kopcom polievkovu lyzicu, lebo tak ovela ucinnejsie cisti cievy od usadenin stvrdnutych znicenych tukov a tukovobielkovinnych zlucenin(cholesterolov)
Kto ma mvelmi zapchate cievy, moze ho brat aj hoci kazdy den ale osobne si myslim, ze 2 x tyzdenne je viac ako dost.
Kedze sa jedna o potrebnu zlozku mozgu, tak ho clovek moze a ma brat cely zivot.

mlino

ako sa vlastne uziva ten lecitin? kazdi den? ake davky? a zavisi to aj na hmotnosti uzuvatela? ci netreba vetsiu davku? a ako dlho ostava v tele po uziti respektive kedi sa vytrati?
DAKUJEM

zvedavka11

myslim, ze u neho k tomu mohlo dojst od chladu, casto prechladne, lebo sa vrhne do prace aj ked neplanoval, a nie je na to obleceny, zvlast v tomnto zimnom obdobi.
este jednu otazocku mam. dnes som kupila slnecnicovy lecitin od firmy Lanes health. non GM. vidim rozdiel len v jednej hodnote oproti sojovemu lecitinu, ale cenovo vychadza velmi podobne. prekvapilo ma to, pretoze si spominal, ine druhy lecitinov dostat tazko a su drahsie, ak dobre pamatam. tento drahsi nebol. je teda kvalitnejsi, ako sojovy, alebo je to to iste, a ucinne rovnako? aku vyhodu ma lecitin zo slnecnice?
neviem teda, ci sa mam tesit z tohlo ulovku, alebo je to celkom jedno, ci sovojy alebo slnecnicovy, z vajicka ci ine.
za odpoved dakujem.

RNG

Kazdy nosime v tele plno roznych virusov, menujem len niektore ako HSV1 a 2, CMV, VZV, EBV rozne HPV a ine, z ktorych mnohe napadaju aj nervy a vystelky roznych organov pri docasne/permanentne znizenej viralnej imunite. Herpes na pere(HSV1) je dokaz, ze mu poklesla viralna imunita a ze si ju musi zvysit, inac aj dalsie ine virusy v tele sa zaktivuju a poskodia mu rozne casti tela. POkles viralnej iomunity moze byt z hladu, chladu, napadnutia inym mikrobom/mikrobmi a podobne.

zvedavka11

dakujem RNG. jemu sa vyhodil na ustach pred par dnami herpes, a tiez sa citil choro, asi tri dni ostal doma sa liecit, hoci to jeho liecenie je mojim zdanim neliecene, ale o tychto triaskach tvrdil, ze to boli asi nervy alebo nieco, co nespajal s chripkou. ja som si nie ista, mozem sa ho na to popytat, ale aj tak dakujem za uistenie, ze to nie je z lecitinu, pretoze ho beru pricasto. ak by chceli znizit davky na 2xtyzdenne, bude cistiaci , efekt tiez dobry, dostatocny?
dakujem

RNG

Zvedavka, dnes je hrozne vela virusov, chripkovych a inych, takze take priznaky nsu nskor z chripky. Ale ked si mysli, ze to mohlo byt z lecitinu alebo nizkeho cukru, kedze jedia az o 2 hodiny neskor, co som nikdy neodporucal, tak nech beru lecitin spolu s jedlom, ktore neobsahuje tuk, ale obsahuje cukry/sacharidy, ktore su pre telo potrebne na energiu.
Ak ta triaska bola z nizkeho cukru, to sa da velmi lahko dokazat meranim cukru v krvi.

Ja odporucam ludom, aby mali doma minimum teplomer, tlakomer a glukomer, samozrejme okrem toho v zasobe nejake antimikrobialne doplnky na pripad choroby a bezne brane doplnky, ako selen,zinok, jod, vitaminy C E D-3, zdroje DHA(rybacie/krill/calamarine oleje) mikrovlakniny nakazdodenne branie a probiotika na obcas dosadenie na crevnu floru.

V pripade chripok to ale je uplne ina situacia.S tym branie lecitinu nema nic spolocne.To je casto zalezitost sezonna, styku s ludmi a stave viralnej imunity.

zvedavka11

dobry vecer RNG
uz som tu pisala o mojich rodicoch, ktori beru lecitin, teraz kazdy druhy den po lyzici rano zamiesaju do vody. aby neprijimali iny tuk, tak myslim, ze jedia az po dvoch hodinach neskor, ako si to odporucal. nie som si ista, ci si daju nieco beztukove, alebo len ovoci, ale myslim, ze niekedy nic. ocinovi sa vcera stalo prvykrat v zivote, ze sa citil velmi zle, na umretie.tlak mal len 145, nie vysoky. mal triasku zvnutra, ale samozrejme nie teplotu. musel si lahnut, lebo nevladal ani stat na nohach. doobeda sa to opakovalo asi 3x, potom isiel do nesta a este raz, musel vbehnut do restiky a dal si caj, posedel a relaxoval.
dnes sa to neopakovalo.
chcem sa opytat, hoci si uz pisal, ze to nema ziadne vedlajsie ucinky, moze to ovplyvnit posobenie tabletiek, ktore zaroven uziva na tlak? nebiju sa spolu? chudacisko, obaja boli z toho vystresovani, lebo nikdy vzivote take nieco nezazil.
ma aj nejake stresy z inych problemov, moze to mat suvis? co brat na posilnenie pri strese? alebo chybajuci mineral ci vitamin?
kto vie, o co ide?
za odpovede dakujem