Ake mate skusenosti s O2?

AdamKrt

Neviem, co oni vedeli, ci nevedeli, ale jednoducho nam to nechceli dat na firmu a ja viem od kolegov, co to maju na starosti, ze patrime specialnym balikov programov k VIP zakaznikom.

Neviem, ci maju nejaku dohodu medzi sebou, alebo co, nic nechceli povedat, len ze pre nich nie sme doveryhodny partner. Vtip bol v tom, ze tam, kde som potreboval, nemal T-mobile pokrytie signalom, takze som bol nuteny do Orange. Keby vsak zavolam do T-mobile a chcem od nich internet, tak nemusim urobit nic a po telefonate do par dni mi donesu co chcem /ako VIP/. No a Orange nas poslal rovno haja. Len sme s kolegom valili oci, ako telce na nove vrata... :) To sa este nikomu z nas v zivote nestalo. Pritom firma nema v ziadnej exekucii, ani nema problem. Aj v Orange by ten internet dali, keby sme kupili nejake telefony. Hajzlici, chceli si vynutit hlasove sluzby. Tudle nude :)

lost

AdamKrt, a ako vedeli ze je ta firma VIP u konkurencie?

To si zdielaju informacie, ci maju nejaky black/white/VIP list ?

lost

Presne to je ten problem, Orange by sa z logickych dovodov mal snazit ziskat si Vasu firmu tym, ze da lepsiu ponuku ako VIP T-Mobile :D

No nie vzdy sa da zjednat lepsia cena. Ale clovek za to nic neda ak to skusi. Neviem preco ale mne sa take " jednanie " zacalo pacit. To iste s poplatkami v banke... Oni sa eventualne zlomia, lebo oni potrebuju nas a nie my ich (ak je na vyber). Aspon vacsinou a ked je na to cas.

AdamKrt

No, to je na predajcovi, ci da zlavu, ci nie. Mne sa napr. v Orange stalo, ze sme chceli na firmu jeden mobilny internet. Firma patri medzi VIP zakaznikov T-mobilu a normalne nam Orange odmietol dat mizerny mobilny internet. Museli sme to napokon kupit cez dcersku spolocnost a este aj to preverovali, akoby cloveku hadam sli uver davat... Ze to ich ustredie po pol hodine zamietlo a basta.

Ale, ze by nam ho predali, ak si kupime telefonny pausal... To su sluzby, ze sa cloveku zaludok obracia !!!

lost

Nepaci sa mi trh na Slovensku pretoze znevyhodnuje:
1. zakaznika - vysoke ceny
2. predavaca - nizke platy

Cize, aj napriek tomu ze plati zakaznik plati vela, ten isty zakaznik (predajca) zarobi malo.

Cize kde sa ten nesmierny objem penazi straca ?

lost

AdamKrt, no mne pomaha ze zajdem za predajcom, poviem mi ze sa mi ponuka nepaci, ale chcel by som to upravit, a on to zoberie, takto som si "vyjednal" uz peknych par ponuk a usetril som slusnu ciastku, ktoru investujem do niecoho ineho ako na BMW majitelov predajni ;)
Vtip je v tom ze na mne stale zarabaju, ale ovela menej, ale aj tak sa im to zrejme paci/oplati.

Ale mas pravdu, 1000 ludi nepomoze, ale ak by to robil kazdy alebo aspon 50% ludi, tak by to pomohlo. Ved mne rozum zostava stat nad tymi cenami :)

Je to sice ovladane trhom, ale podla mna zakaznici ovladaju trh ;)

Vsetko sa da, len treba chciet. Ten styl rozmyslania ze "zveziem sa s davom (trhom)" alebo "ved to tak ma byt" popripade "niekto to casom upravi" som uz opustil. Vzdy by mali ludia a aj predajcovia pamatat na "zakaznik nas Pan", a ak Pan zabudne ze je Panom, tak co robia jeho sluhvia/predajcovia ? ;)
Zneuziju to, co ine...

AdamKrt

Lost:

a Ty si myslis, ze keby sa to aj 1000 ludom nepacilo, ze si pomozu ? Figu borovu. To je o postaveni na trhu. Keby bola vacsia konkurencia, tak si to dovolit nemozu. Tebe ako obcanovi ostava, bud to akceptovat, alebo si nic nekupit...

Geronimo9632

Nie som ten typ, co sa narodil s telefonom na uchu, volam iba vtedy, ked to potrebujem. A uz som bol na tolko rozculeny s cenami od Tecka ci od Orangu, ze som sa vybral do O2 a zakupil novu kartu a od vtedy sa uz nerozculujem.
Ked si len porovnate ceny v slabej sieti u T ci O, tak zistite ze sa nemozu vyrovnat cenam v O2 co maju stale, ci je slaba prevadzka ci silna ... pre mna bol toto hlavny argument na zmenu operatora.

usiko

spokojna, neobmedzujem sa vobec vo volaniach /pri orangei som musela ratat minuty a aj tak som platila majland/...a platim do 50 eur mesacne...a to volam a posielam dost smsiek....

akurat sa stane ze mi sms niekdy dojde s niekolkodnoivym meskanim, ale to je vynimocne....

Lost

AdamKrt, podla mna to spolocne ma dost. Vezmi si ine krajiny ktore maju okolo 5-6 mil. obyvatelov a maju daleko lepsie ponuky (z EU).

Mame to stastie ze aspon ta O2 sem dosla, inac by sme tu stale mali duopol(TM a OR).

Mne osobne je to uplne jedno, ked chce niekto platit tak nech si plati kolko len chce. Len tak napriklad, este aj s bytmi v BA. Mozno tu ani nejde o tie ceny ako ten pomer vyplata/cena.

V poslednom case sa to ale zlepsuje a ceny idu mierne dole, ale nie dost rychlo.

Ked si myslis ze sa mylim, tak preco sa nam -neviem kto to bol, ci hovorca, ale z - Orangeu smial ze: "Slovensko je specificky trh" ? Naozaj veris tomu ze to povedal z pohladu geografickeho/zaludneneho ? ;-)

Mozno je to tym, ze Slovensky narod je este priliz mlady.. (ale nechcem sem tahat politiku)