Známkovanie zošitov na strednej?

Príspevok v téme: Známkovanie zošitov na strednej?
jajoman

Môže učiteľ známkovať zošity žiakom 3 ročníka na strednej? Nie je to trošku také hmm odveci?Ak sa niekto učí na jednotky a napr. si robí za okraje poznámky alebo ich ani nemá učiteľ mu za to zhorší známku si myslím, že nie je správne.

A ešte môže byť v škole vrátnik ktorý vás bez priepustky od treedneho učiteľa nepustí zo školy ani keď máte viac ako 18 rokov? Niekedy ak triedny chýba a niekto potrebuje ísť k lekárovy je umenie tú priepustku zohnať.

jajoman

U nás chcejú 3 učitelia zošitý známkovať, a jeden vyžaduje presné kritéria ako ten zošit musí byť.Ak je v poriadku nič sa nedeje a ak nie v tom lešpom prípade vytrhne stranu v horšom dá 5.
Mňa dosť štve to známkovanie lebo som žiak jednotkár ale poznámky si robím posvojom tak aby som ich ja chápal a lepšie sa mi učilo a trvalo to čo najmenej času.Ale nevyzerá to moc esticky pre iného možno až nepriehladne ale ja sa v tom vyznám.A tak neviem či mám tie zošity prepísať alebo skúsiť učitelovy niečo povedať...

Čo sa týka toho vrátnika ak chýba triedny žiak musí behať od učiteľa k učiteĽovy aby zohnal priepustku.Niek každý ju chce dať. Na žiadnej inej škole som takýto príncíp ešte nevidel.

Deee

waaaaaaaau to je ina basa...ja som bola na osemrocnom gym...za zosity sa nerobil ziaden cirkus, okraje boli, boli, neboli tak neboli, hlavne bolo, co je v hlave a nie v zosite, priepustky byt nemuseli, kto kedy prisiel bol tam ked chcel ist prec nebol problem siel pa, vratnik sa zaujimal jedine o cudzie osoby, ktore prichadzali, nic viac

katka..

To zalezi na ucitelovi. Ja som zazila dokonca na vysokej skole, ze nam na skuske kontroloval prednasajuci zosit, kto ho nemal, nemohol urobit skusku. Proste vyucujici si moze urcit svoje pravidla a ty ak to musis respektovat, ak nechces mat zbytocne problemy.

tekvicka

haha vacsinou su ucitelom zosity ukradnute a nemusite mat niekedy ani zosit no ale aj my sme mali na gympli taku jednu uzasnu ucitelku ktora okrem inych vystrelkov aj znamkovala zosity - napr. datumy - to tazka chyba ked nebol datum a pod....otras

Airiana

jajoman no to s tymi zositmi sa uz nezvykne tak prisne brat na strednej ako na zakladnej to je pravda, a je to asi aj trosku divne,ale ucitel pokial chce a vyslovene vyzaduje svoje vlastne pravidla mali by sa asi dodrziavat,lebo hoci by si s tym siel aj za riaditelom,asi je jasne na koho strane by bol... na strednej sa ale ucitelia vacsinou so zositmi nezaoberaju
u nas na strednej plati ze ked nemas priepustku vratnik ta nepusti,neviem ako je to inde,...ak mas 18 mozes sa sam ospravedlnit (ak nieje dane inak) ale u nas to zial neplati...cize tieto veci pokial mas v poriadku skoly napisane platia... ale tak myslim si ze ked potrebujes ist k lekarovi pustia ta

aknitka

neviem na akú strednú chodíš, ale u nás (chodila som na gympel)na niektorých predmetoch sme ani nemuseli mať zošity. učiteľovi bolo jedno či budem mať poznámky alebo nie, podstatné bolo vedieť učivo. niektorí zase ak bol zošit škaredý len zabedákali, ale nič viac. je to čudné, ale ako učiteľ si myslím že má na to právo. a čo sa týka vrátnika tak neviem lebo my sme na škole nemali žiadneho, ale pamätám si že aj tí spolužiaci čo už mali 18 nemohli voči škole vystupovať ako dospelí. všetko museli riešiť za nich rodičia.