Priateľove povinnosti voči rodine - hranice...

Príspevok v téme: Priateľove povinnosti voči rodine - hranice...
alžbeta

neviem sa vnútorne vysporiadať s tým, že priateľ je taká "dobrá duša", že robí "aupair" deťom svojej sestry, kedykolvek ho o to požiadajú.dokonca pár krát to zasiahlo aj do našich plánov-odriekol ich- čo mu bolo vytknuté. nie je to často, ale mám obavy. tie deti mám rada, dokonca chápem aj to, že momentálne býva s rodičmi a je v centre diania, ale neviem si reálne predstaviť, že ak budeme žiť spolu, tak švagriná mi dá deti "do opatery" kedykolvek bude potrebovať, on nedokáže povedať nie, lebo je zvyknutý pomáhať a ja to budem brať ako zásah do súkromia. sú moje obavy oprávnené? vopred ďakujem za názory...

Alzbe

Nadviazanie na tému po rokoch- Už byvame spolu po rokoch. ohľadom detí sa to dalo na spravnu mieru relatívne, aspon ho s tým tak často neotravujú, otravujú starkovcov, kt. sú zvyknutí. ale ostatné veci sú stále, sú to veci v riešení priateľovho otca, kt. on vymyslí a priateľ sedí pri nich, kým sa nedoriešia, začnú projekt a musia dokončiť a u nás doma sa môže diať čo sa chce, celý systém sa podriaduje dokončenia niečoho, čo on začal s otcom pre sestru na ich dome, popritom my tiež bývame v môjho otcovom dome a neotravujeme ich s tým. aj toto je bežná pomoc rodine, či len zlozvyk, kt. sa neviem zbaviť? priateľ to považuje za normálne, za svoje záľuby, za pomoc rodine, mne sa však zdá, že naše veci sú na úkor toho a vadí mi to...čo vy na to? áno vážim si ho za to aký je niekoľko rokov...:-)

anonym_6805

no toto povolanie patri medzi typicke s takymito ludmi,alebo jak by som to povedala,teda ucitelia,psychologovia,sestricky,manazeri,assistenti su velmi napomocni ludia a preto im hrozi to co mam ja teraz....rozumies mi?

anonym_6805

No ved prave,nejde len o to strazenie,ale ide ovela a on to este nevidi,mozno nechce vidiet,vies? jak ja ked mi moja najlepsia kamoska,ktora toto vsetko videla a pocula do mna hucala,varovala ma,prosila a ja som ju pocula co hovori,ale nepocuvla som,chapes,pretoze vtedy my takto "postihnuti" sme akoze naivni a hluchi a slepi a robime pre druhych,len aby bolo dobre a aby bol pokoj a aby nas ini lubili,je to zvlastne proste...

ty prosim ta neupusti od toho,ze ti to vadi a furt mu to vrav,aj ked je hluchy,ved musi raz pochopit..
ake ma zamestanie mozem vediet?