Energeticky prijem

Príspevok v téme: Energeticky prijem
lost

Aky je odporucany energeticky prijem ?

Nasiel som ze 5000 kJ a ma sa rozlozit do 5-6 porcii denne.

Lenze teraz som pozrel na sladkost co som mal (2xlina) a ta ma v 100gramochudajne 2241kJ x 120gramov je 2 689 kJ... (Je to vobec realne ze to ma az 2241 kJ?)
Teraz sa mi to nezda, staci mi 4 taketo sladkosti na 1 den a prezijem? :)

Alebo ako sa to vlasne mysli ?

doubledog

jedz viac proteinov, cize masa, tvarohu, mliecnych vyrobkov (najma jogurty ci kefir), soju moc nejedz, pre muzov neni az tak vhodna
pridaj aj nejake ovocie a zeleninu
salamy a sunky co najmenej, takisto sladkosti len vynimocne

lost

No robil som to tak ze som si piekol chleba (500 gramov promix T muky + 500ml voda + 30g drozie + cukor + sol).. 45-50 minut piect... Vsetko toto 90 minut, kazde dva-tri dni :)
Vela prace s tym a neprakticke dost (neviem si predstavit toto na dovolenke).

Ale ked bol ten chleba cerstvy, akurat vychladeny, tak to bol neskutocne chutny :)

januska338

jj to je pravda...preto mlieko nahrad radsej sojovym, vajca jest nemusis, bielu muku nahrad celozrnnou, cize aj vsetky produkty musia byt z nej...vsetko sa da...skus sa fakt zamerat na vyrobky zo soje,,,chutia super a obsahuju vela hodnotnych bielkovin...drzim palce...

lost

No ta alergia.. tiez sa mi to zda divne, ze vyliecit sa z nej .. ale neviem preco to potom doktorka povedala :)
ako by som na to mohol pri najhorsom doplatit ?

karioll2

ak to myslis vazne,chod k lekarke,alebo za dietnou sestrou v nemocnici alebo na internete z relevantnych zdrojov si zozen tabulky na sacharidove jednotky a na vyzivove hodnoty
v zasade by si mal mal okolo 15 schj,bielkoviny okolo gramu na kilo vahy,nezabudat na tuky,cca 20% z objemu stravy a pohyb,aby ti narastli svaly a nie tuk
inac ak mas raz diagnostikovanu alergiu,mas ju na cely zivot.ze momentalne nemas prejavy,neznamena nic,mozes na to velmi skaredo doplatit

januska338

Aaha..ale aj tak radsej este uprednostnuj bielkoviny vo forme napr soje, strukovin a pod. Nie zivocisne - ako maso...Teda samozrejme jedz aj to, ale nie v tak velkom mnozstve...
Podla vsetkeho si typ s velmi dobrou termoregulaciou,,laicky povedane spalovanim..cize tebe neublizi jest kludne tych 3000kcal denne...nic sa ti nestane,,a pokial chces este aj pribrat, tak uz vobec nie..otazne je, ci chces pribrat svalsvto, alebo tuk :D ...
V tomto pripade nevidim nejaky strasny problem v jedalnicku,,,len obmadz tuky a biele pecivo...cize udeniny radsej menej, sacharidov mozes prijimat viac, na ukor tukov!...ale skor v komplexnej forme..ako je ryza, zemiaky, zelenina...prakticky sa nemusis obmadzovat,,,iba vramci zdravia zvol lahsie a zdravsie potraviny...

lost

A ozaj, ten ciel nemam ziadny, len upravit jedalnicek aspon tak, aby nebol skodlivy, respektive aby som na to nedoplatil za par rokov. A aby malo telo celkovo lepsiu vyzivu...

lost

Vek 20, vyska tak 180-183, vaha tak 60+-1, sedavy druh prace, celkovo malo pohybu.
Schudnut urcite nie :D ked uz tak mozno pribrat 5kg, neviem ci 60 nieje priliz malo, ale celkovo nemam s vahou problem, jedine ze mi kazdy hovori aky som vychudnuty. Ale takuto vysku/vahu mam uz 3 roky a nemeni sa to skoro vobec (stale sedim a jem kedy chcem).

Este malicky detail, posledne 2 roky som bol alergicky na bielu muku, mlieko, vajicka, orechy, a vsetko z toho vyrobeneho. Teraz mam z tychto jedal mierne jest, a neskor mam ist na krvne testy, ci sa to zlepsilo alebo nie (alergologicka povedala ze ak sa necitim zle, tak by sa to mohlo zlepsit, uz 2-3 mesiace jem vsetko aj to na co som bol alergicky a necitim radikalnu zmenu)

januska338

v prvom rade si zapamataj, ze musis udrzat intenzitu 5-6 jedal denne. A ani jeden z chodov, nesmie byt vynechany, aj keby si vstal o 12.tej. Rozratas si to tak, aby si jedol kazde 2-3 hodiny.
Neviem ake mas ciele..Iny jedalnicek maju bezny ludia, ktori nemaju nijake zasadne ciele. Iny, ti, ktori chcu schudnut,,,ini sportovci atd...takze vsetko sa odvija od tvojich cielov.