nadmerne ochlpenie

chlpaty zalu

ja to mam tiež zo spodu penisu ked mam predkozku na zaludi tak so spodnej strany v oblasti zaluda na predkozke mi rastu maličké chlpky a neprekáža mi toa ani priatelke pri orálnom sexe takze sa tím netrápte

kkkkkkkaaaaaa

cawte ja mam 14 rokov a mam strasne malo chlpov a mam ich moc male. a moj penis ma 11,5 cm. neviete co mam robit aby som mal ochlpenie akurat???? pls

problemik

Moj problem nie je asi az taky velky ako tvoj mam chlpy vissie od korena penysu ako by som si predstavoval je to problem mam to riesiit vie niekto poradit.mam tam aj tie podkozne tukove zliazky z ktorych vychadzaju chlpky.a ked mam erekciu nevyzera to az tak dobre takze sa bojim oralneho sexu.help dik

anon

No vydis. To nadmerne ochlpenie su vlastne len chlpky na predkožke. Skus to riesit tak, ze si ich skratis na cca 8mm alebo tak nejako. Podla mna si ich v ziadnom pripade nehol, pretoze to potom neskor o par rokov moze vadit pri inych cinnostoiach tym, ze to bue pichat. Predkozka sa aj tak pri sexe stiahne dole, takze tie chlpy budu vlastne pri koreni penisu.

kuki

ako ked sa porovnam so spolužiakmi napr fúzi - tie maju niektori väčšie a aj briadku .... napr take podpažie maju tiež niektory aj viac ale hore na zadku mam zase toho ja dost. a to okolo penisu mi tiež ani tak nevadi to oholim v pohode a vadia mi chlpki na kožke ...

kuki

naozaj dik... pekne si to napisal :) ...
no mam zväčšenu štitnu žlazu a chodil som stym k doktorke no nebolo to važne... doktorka hovorila že je to vporiadku ...

anon

No ja mam 21 a som na tom podobne ako Ty (myslim s tymi chlpmi na predkozke). Nikdy som to nebral ako problem a ani som to neriesil. Podla mna sa na to da pozerat z dvoch stran:
1.Ak je to ochlpenie naozaj veli vyrazne a mas pocit, ze je nadmerne, moze ist o hormonalnu poruchu. Navstiv praktickeho lekara, on zhodnoti tvoje ochlpenie (nie na penise) a v pripade, ze bude mat podozrenie na nejake ochorenie tak Ta pravdepodobne posle za endokrinologom (ten sa zaobera zlazami s vnutornym vylucovanim).
2.Zoberies to tak, ze si buduci muz a u muza je naozaj velmi tazke povedat, co je nadmerne ochlpenie. Teda pokial nema chlpi po celej tvari. Ak sa porovnavas so spoluziakmi, tak sa moze stat, ze tvoje hormoni proste pracuju "intenzivnejsie" ako ich a pripadas si nadmerne ochlpeni v porovnai s nimi. No ked dospejete, tak sa to ochlpenie vyrovna a uz nebudes vidiet ziaden rozdiel.
Ked som bol v Tvojom veku, tak som si tiez poriadne vsimal svoje telo, no pokial nie si chori, a to nadmerne ochlpenie je prejavom choroby, tak to ber ako normalnu vec. Ak si zdravi chlapec, tak tie chlpy neber ako problem. Kazdi z nas je jedinecni a ak sa budes snazit podobat ostatnym, tak tvoja jedinecnost sa strati. Predstav si, ze su chalani, ktori by prave naopak nejake tie chlpy mat chceli.
A prepac tento dlhy prispevok:-).