Uhry a diery po nich

delphia

akne zdaleka nie je problematika len pubescentov. ma rozne formy a moze sa vyskytnut u novorodenca, v dospievani, v mladom aj zrelom veku, v klimakteriu.

mimi22

Ja mam uz 31 rokov a stale mam problemy s pletou akurat co mi pomaha su lieky roacutan ale je to velka zataz na organizmus

delphia

Sacrifice321 kozmeticke sluzby zdaleka uz nie su len pre zeny. frekvenciu cistenia vie urcit kozmeticka jedine na zaklade posudenia tvojej pleti.

maruska84 pristrojove hlbkove cistenie je zial, obycajne vytahovanie penazi z vreciek klientov. ziadny pristroj nedokaze z hlbsich vrstiev dostatocne odstranit maz.jednoducho to treba naozaj manualne povitlacat.
co sa tyka cistenia pleti v salone- ak mas plet zdravu, bez akne, tak odstranit komedomy naozaj nie je problem ani doma (samozrejme ma to svoje rizika). ale ak plet je aknozna, toboz s aktivnym akne, tak jednoznacne je potrebne odborne osetrenie, nakolko nie je vytlacanie ako vytlacanie. nie vsetky vyrazky sa daju a mozu vytlacit a jednoducho je chyba, ak sa nasilu tlacia a tak nasledne vznikaju na pleti jazvy, flaky, skvrny. tie su potom dlhodobym problemom a ich odstranovanie je neraz financne velmi nakladne. takze neda sa zovseobecnit potrebu, resp. nepotrebu odborneho osetrenia pleti.

Denz

10 najlepších tipov ako sa zbaviť akné
Ach, tie nepríjemné uhry. Vyzerá to tak, že im nikto neunikne: bez ohľadu na vek a pohlavie.

Napriek tomu, že existuje množstvo produktov na pokožku na odstránenie týchto červených, bielych alebo čiernych hrčiek, len veľmi ťažko sa ich zbavíte na tvári.

Skôr než si začnete na tvár natierať 3 rôzne druhy krémov a vytláčať si ich, prečítajte si, čo všetko môžete urobiť, aby bola vaša pokožka opäť krásna, jemná a žiarivá.

1. Prvá časť je najťažšia. Prestaňte si ich vytláčať!

Vytláčanie vyrážok je pre pokožku najškodlivejšie. Po vytláčaní opuchnú, sčervenajú a vo väčšine prípadov sa navyše zapália. To má na svedomí vznik nových uhrov a navyše si môžete narobiť malé jazvy na tvári.

Ak sa vytláčaniu nedokážete ubrániť, bezprostredne potom si umyte tvár aj ruky mydlom a vydezinfikujte prípravkom s obsahom alkoholu.

2. Pravidelne si odstraňujte mejkap – bez ohľadu na to, ako veľmi ste unavené...

Po návrate z práce alebo zo školy si hneď odstráňte mejkap. Niektoré prípravky upchávajú póry a to má za následok vznik uhrov.

3. Tvár si umývajte jemným mydlom

Používajte mydlo na citlivú pokožku, aj keď v konečnom dôsledku nezáleží na tom, či je mydlo určené na pokožku s akné alebo nie. Dôležité je, aby bolo mydlo jemné, inak situáciu ešte zhorší.

4. Odumreté kožné bunky pravidelne odstraňujte pomocou pílingu

Na píling používajte jemné prírodné granule, napríklad mleté škrupiny orechov s kokosovým maslom. Počas pílingu netlačte na pokožku až príliš, aby ste ju zbytočne nedráždili. Po pílingu si opláchnite tvár čistou vodou a vysušte ju opatrným prikladaním uteráku na tvár.

Ak by ste si pleť utierali, mohli by ste poškodiť novú pleť, ktorú ste pomocou pílingu odokryli.

5. Používajte kvalitnú tonizujúcu emulziu

Tonikum odstráni z tváre zvyšky mydla a sťahuje póry. Na suchú a normálnu pleť použite vatový tampón namáčaný v citrónovej šťave a tonikum na mastnú pokožku s obsahom minimálne 3% peroxidu vodíka.

6. Dodržiavajte denný režim

Akné je pretrvávajúci problém, preto musíte byť vytrvalí a trpezliví. Prvé výsledky sa obyčajne dostavia po 2 až 8 týždňoch. Keď sa akné zbavíte, nezačnite zanedbávať pravidelnú starostlivosť.
Pokračujte s pravidelným čistením pleti každý deň, inak sa problém čoskoro vráti.

7. Skontrolujte si vlasy

Ak je to možné, odstráňte si vlasy z tváre. Ak si chcete nechať ofinu, pravidelne dbajte o hygienu vlasov a pokožky na čele. Okrem toho sa nikdy nedotýkajte pokožky bezprostredne potom, ako si chytáte vlasy. Mastné vlasy môžu vážne zhoršiť stav vašej pokožky.

8. Doprajte si dostatok spánku

Výraz „vyspať sa do krásy“ má niečo do seba. Nedostatočný alebo nekvalitný spánok v kombinácii so stresom zvyšujú mastnotu pleti, čo v kombinácii s potom a nečistotami vedie k upchávaniu pórov a vzniku uhrov.

9. Pravidelne meňte posteľné obliečky

Odporúčame pravidelne meniť posteľné obliečky a obliečky na vankúš. V konečnom dôsledku si líhate tvárou na vankúš každú noc, preto by mal byť čistý.

Väčšina baktérií sa prenáša z tváre na obliečky a odtiaľ sa opäť vracajú na tvár. Takýmto spôsobom si môžete opäť poškodiť už čistú pleť a opäť zhoršiť akné.

Odporúča sa tiež vždy po pár mesiacoch vymeniť celý vankúš.

10. Zakrývajte uhry vhodným prípravkom

A čo v prípade, že uhry sa nedajú skryť? Použite spoľahlivý krycí krém s vysokou účinnosťou krytia a krémovou štruktúrou, ktorý spoľahlivo prekryje všetky nedostatky pleti, bez ohľadu na to aké červené alebo zapálené môžu byť.

maruska84

ahoj, kazdy radi kozmeticku, ale niekde je tu aj tema o hlbkovom cisteni u kozmeticky.. pokial ta kozmeticka nema specialny pristroj na "vycucavanie" uhrov, ale ich vytlaca manualne, tak to si mozes aj doma.. napar sa nad bylink.cajom a na prsty si daj vreckovku a vytlacis.. potom si daj na to "sťahujúcu masku" (kúp v drogérii) na pleť alebo bórovú vodu (tu kúpiš v lekárni) a tá ti to dezinfikuje a stiahne.. kozmeticka ti nic ine neurobi.. ja som spociatku chodievala, ale prestala som, robim si to doma a ok :) tiez ta napari, vycisti plet, vytlaci, da masku a si :) skoda penazi..r adsej si zainvestujem do lepsej pletovej masky,napr. z lekarne a mam ju na viackrat..

Sacrifice321

U kozmeticky som v zivote nebol myslel som ze je to zalezitost len pre zeny.. Ako casto by som tam mal chodit a kolko to cca stoji ? A stymi dierkami fakt nic ? Mam ich hrozne velke

delphia

uhrovitu plet treba nechat obcas precistit hlbkovo u kozmeticky. s dierkami zrejme nezmozes nic, nakolko mas porovitu plet a strukturu pleti len tak cary-mary nezmenis. na jesen a v zime skus niekolko x absolvovat mikrodermabraziu. zjemni pory a obmadzi upchavanie porov