zufala z nadbytocnych kilogramov....

Príspevok v téme: zufala z nadbytocnych kilogramov....
Lenkam

ahojte,

mam 164 cm a vazim 72 kg. mojim problemom je ze som uz zufala z mojich nadbytocnych kil. nie a nie schudnut. mam skusenosti s viacerymi dietami ale nikdy som nevydrzala pri nich. chvilu som drzala aj 90 dnovu dietu ale ludia maju skusenosti ze kila sa vratia spat, tak som s nou prestala. s cvicenim nemam problem, chodim do posilovne aj na aerobiky, jem 3x denne skor zdravo ako nezdravo ale bohuzial sa to nehybe... viete mi poradit...ako sa raz a navzdy zbavit tych kil?

nocojaviem

Viem,že veľa ľudí odsudzuje 90 dňovú diétu,ale mojim kamoškám,ktoré mali obe cez 80kg im ju poradila dietologička.Teraz maju obe kočky pod 65kg a váhu si držia už rok.Dietologička im sama povedala,že je to vlastne delená strava,je to zdravý spôsob chudnutia.Ale zmenila im to tým,že v sacharodivý deň nejedia žiadne sladkosti,to museli úplne vylúčiť a v 29.deň nemajú vodový deň,ale normálne pokračujú bielkovinovým dňom.A obe nádherna schudli,okrem toho sa im upravil krvný tlak,cholesterol.Keď mala jedna z tých kámošiek 70kg,tak jej dietologička povedala,že stačí ak bude už len striedať 3 dni - bielkoviny,škroby,sacharidy a žiadne zeleninovo - ovocné dni,ktoré ako sama odôvodnila majú význam pri väčšej nadváhe,no ak už potrebuje niekto zredukovať len 5-6kg,stačí striedať 3dni za sebou a nejesť žiadne sladkosti,mastné jedlá,chipsy,žiadne sladené nápoje.
Myslím si,že ak to odporúča dietologička,tak tá diéta je zdravá.

Lenkam

ahojte, dakujem za rady, studovala som vsetky prispevky a naozaj mi ako lepsia cesta vysla zdrave stravovanie a nie 90dnova, ktoru tu vsetci tak preferuju. dnes som sa do zraveho jedenia pustila a s nadsenim :-) a samozrejme som na seba tvrda co sa tyka pitneho rezimu...

Sophinka_ budem rada ked si popiseme na emaily tak mi napis lenka.mala@atlas.sk ja nevidim tvoju adresu :-)

- mira

Lenka, Zmeň jedálniček, zmení sa ti aj postava. NEMUSÍŠ HLADOVAŤ.
Hlavne nejedz živočíšne bielkoviny a tuky. Tie sú hlavnou príčinou nadváhy. Všetko čo potrebuješ nájdeš v nerafinovanej rastlinnej strave, ktorá obsahuje veľa nbrúsených obilnín a zeleniny, strukovín. Nejedz repný cukor.
Váha pôjde dolu prirodzene bez utrpenia, postava nadobudne pekné tvary. Budeš mať veľa energie, vedci to overili na pokusných zvieratách, ktoré bez živočíšnych tukov a bielkovín ochotnejšie a intenzívnejšie cvičili.

[zruseny2]

Viem, ze som nenapisala ziadne dolezite info, len som ta jednoducho chcela namotivovat.. ze ked to zvladli ini, zvladnes to aj ty.. ved nie si o nic horsia, nie? ;)

btw kazdy sa tu teraz ohana tymi 90dnovymi dietami.. ja osobne som ju sice nikdy nedrzala, ale ani ti nic take neodporucam.. da sa to zvladnut aj inak, normalnejsim sposobom :)

ako som hovorila..ak budes chciet, mozme pokecat.. viem ako sa citis..

pekny vecer :)

[zruseny2]

Ahoj Lenkam,

fenix ma pravdu, je tu uz o tom popisane hodne.. skus sa v tom trochu pohrabat..

Aby si videla, ze sa to da:

Mam 21 rokov, vysku 166cm a kedy som vazila 50kg. Kvoli urcitym zdravotnym problemom som pribrala na neuveritelnych 82!!! Takze som vazila o 10kg viac nez ty a to som este o 2cm nizsia..

Bola som z toho tiez psychicky na dne, ale pred cca 4 mesiacmi som si povedala, ze uz musim zacat so sebou nieco robit..

Ubehli 4 mesiace a ja mam dnes 65kg.. Ano.. je to stale vela, stale som tucnucke prasiatko, ale mam o 17kg menej.. a prave tieto zhodene kg ma pohanaju dalej aby som neprestala, pretoze sa to da a ja to zvladnem..

A ako schudnut? Dolezita je hlavne motivacia, aby si vedela kvoli comu chces schudnut.. Pretoze ked nemas motivaciu, tak jasne, ze ta to po par dnoch prejde.. Neviem co by motivovalo teba.. Predstav si, ze v lete uz mozes byt kocka v bikinach.. alebo fakt neviem.. to uz necham na teba :)

A ten princip chudnutia.. fakt je tu vela tem, kde je toho vela popisane..takze ked budes mat cas, skus si to poprecitavat.. pripadne ak chces, mozme popisat mailom :)

Drzim palce! Zvladneme to! ;)

ushko

Lenkam, problem je v tom, ze papas strasne malo casto.. clovek nesmie nejest v bdelom stave viac ako 3 hodiny, bo sa mu spomali metabolizmus a ... zakonite priberie :o/ papat treba kazde tri hodinky, zdravo a nie vela :o))