Dieta alebo rozvod...

Príspevok v téme: Dieta alebo rozvod...
M&M

Tak sama neviem, co bude lepsie riesenie.
S manzelom sme sa spoznali, ked som mala 17.
Po 3 rokoch sme sa vzali a teraz uz tahame 8 manzelsky rok. No s kazdym pribudajucim zacinam vidiet nasu buducnost nie v prave najlepsiom svetle. Uz ked sme sa brali, som mala akesi pochybnosti, ale vraj, kto vtedy nema?!
Moj muz je ako clovek a priatel pre druhich- velmi dobry, zabavny, ochotny pomoct. Ma hadam vsetky vlastnosti, ktore dobry kamos ma mat, ale ako manzel je to uz o inom. Rad ma ponizuje , buzeruje, neustale mi beha za chrbtom a vravi, co mam ako robit, kedy…Ak sa nieco stane, nevyjde ako ma, pokazi sa – automaticky je to moja vina. Rad krici, nadava, pouziva dost vulgarny slovnik, nedokaze ovladat svoj hnev, je vybusny…Ono to uz v podstate zacina byt vzajomne. Cez vsetky tie buzeracie a ponizovacky aj pred znamymi, sa uz cez to bez kriku neviem preniest, som alergicka na cokolvek, co mi s ironiou povie a uz vobec to nedokazem s lahkostou pustit jednym uchom dnu a druhym von ako kedysi.
Velmi ma to ubija, aj preto ,lebo trcime v zahranici, kde sme financne a po inych strankach odkazani samy na seba. Nemam kam ujst, nemam sa komu vyzalovat, bez toho aby na mna necumeli ako telce na nove vrata, tym, ze by som ich sokla skutocnostou takeho “dokonaleho” paru. Jeden znamy mi povedal…ved ta nebije, nepodvadza, tak co sa stazujes? Ale je to naozaj to, nacom sa da udrzat vztah a tvarit sa ze vsetko je ok, ako ma byt? A co tak porozumenie, respekt, zaujem o toho druheho ako kedysi?
Neviem, stale premyslam nad tym, kde sa stala chyba, preco sme sa tak rychlo odsudzili, preco sa hadame 300 dni v roku…
Mozno je to tym, ze ideme proti “prirode” a nemame ziadne deti. Mozno, ak by sme mali nejake, prestali by sme sa tolko koncentrovat na nase chyby a zamerali sa to, co by bolo podstatnejsie a ,co by nas spajalo.Prosim poradte, ak viete …

jajka001_

problemy sa neriesia tym ze si spolu spravite dieťa. najprv si poriešte vzťah a az ked budete vediet spolu zit tak rozmyslaj o dieťati. dieťa nie je vec, nie je to nastroj, je to zivy tvor a navyše človek.
a ak má niekto tendencie ťa ponižovať, načo s ním si? bud si za to môžeš sama, tým že si to necháš a tým to v nom podporuješ, alebo to má jednoducho v sebe a nezbaví sa toho, ani ked sa mu postavíš. v kazdom vztahu ale platí že sa chovajú k tebe tak, ako im to dovolíš. zrejme si ťa neváži. prečo, na to musíš prísť ty. možno že to ponižovanie je vzájomné a ani si to neuvedomuješ. začnite sa OBAJA k sebe chovať milo. ak sa máte radi, tak to pôjde.

ivanka_83

mna rozculuje to, ze mi vycita take veci, co sam robi.a nebavi ma to uz riesit.muzi si myslia, ze nemaju ziadne chyby.ale to nieje pravda.dokazu byt rovnako neznesitelny.aj ked ja si myslim, ze zena nieje neznesitelny tvor dovtedy, nez sacne zit v spolocnej domacnosti s muzom a postupne zatrpkne.zeny je uzasny a krasny tvor.no k comu muz, ktory ju zacne casom len ponizovat?si tucna, neschopna.a pritom to vobec nieje pravda.presvedcujem sa o tom denne hlavne na tomto fore.a zeny sa traúia a neustale riesia.nerieste.hlavne si s takym uzasdnym chlapakom nerobte deti, bo to je slucka okolo krku.

kaarramelka

On sa nezmeni,ver mi.Moj muz je tiez taky,ale len ked si vypije.Tiez som bola vzdy ticho,aby som ho nedrazdila,no teraz ked on mne raz ja jemu dvakrat.Nikdy nezacnem ja,len sa branim.Tiez tak raz jedna moja kolegyna povedala,ze ved nepije tak,ze by padal k zemi.Tym ze sa na vsetko co sa mi nepaci ozyvam,tak sa mi zda,ze sa kroti.Myslim si,ze bude skakat potial pokial mu dovolim.A Ty tiez.

ivanka_83

suhlasim s fenixom.tvoj manzel je kreten a hlupa zena si mysli, ze manzel tuzi po dietati a preto sa tak chova.tak na to zabudni.ta ma plne zuby.a chce zmenu.ja to tak citim s tym svojim.a dieta mame a z daleka nemame take problemy ako ty.tiez zijeme v zahranici-v cesku.kde zijete vy?