lindynette

Príspevok v téme: lindynette
Matulqa

dobry vecer gynekolog mi predpisal tuto antikoncepciu aby som sa mi upravil cyklus a plet. Dnes mam akurat druhy den mensturacie chcem sa spytat v letaku je napisane mnozstvo nepriaznivych ucinkov.. Pisu, ze ak vracanie pride 3-4 hodiny od uzitia tabletky tak nezabrala a nie je vhodna. Ak ju uzijem prvy krat a nebudem vracat to znamena ze mi sadla, a ked ich budem brat dalej tak bude vsetko ok? Alebo budem vracat za kazdou tabletkou ked mi zle sadnu? Ake skusenosti mate s lindynette?

levicaaaaa

ty bláho, ja s teba asi zomriem dnes...

:(((

ak budeš vracať do 4 hodín od zobratia tabletky, tak nie si chránená pred otehotnením a musíš to riešiť tak ako keby si zabudla vziať tabletku...
chápeš?????????????

ak by si vracala hneď po užití tabletky (to ale nezačneš do troch minút, si nemysli)tak sa vybodni na účinok ale rieš to, že ti nesadli a mazaj ku gynekologovi...
chápeš???

Matulqa

no ale potom logicky z toho vyplyva, ze ked sa uz vstrebala bez problemov tak som aj chranena ale vracat uz nebudem

levicaaaaa

Matulqa: pochopila si to dobre... v prípade že by ti samotné vracanie spôsobila antikoncepcia, tak neužívať ale k lekárovi

Matulqa

takze to znamena, ze to vracanie sa tyka toho aby sa vstrebala? aby sa nevyvracala ale zaposobila a nie toho, ze ta tabletka sposobi vracanie? Lebo ja som to pochopila tak, ze tabletka nerobi zle organizmu tak preto zena vracia... nechcem vracat a diskutujem tu a este som ju nezobrala lebo sa bojim vsetkych tych ucinkov co su tam

levicaaaaa

MAtulqa: ešte raz ti to vysvetlím.

Ak by si zvracala po užití tabletky, aj po užití zajtrajšej tabletky, aj po užití pozajtrajšej tabletky, tak tú popozajtrajšiu už neber ale naklusaj ku gynekologovi, aby ti dal dačo iné.

Čo sa týka ochrany pred tehotenstvom: ak budeš vracať (hocikedy, aj len tak z prejedenia, črevnej chrípky, atď) do 4 hodín od užitia, tabletka sa nevstrebala a účinok ochrany proti počatiu je ZNÍŽENÝ ! po 4 hodinách si vracaj koľko chceš :D na účinok to vplyv nemá...

Matulqa

levica ... mna zaujima to, ze ci mozem vracat len kym sa vstrebe alebo aj potom doteraz som nepouzivala hak tak neviem... a preco mi taku predpisal kvoli bolestiam co som mala... Doma nevedia ze mi ich predpisal a ked mi zacne byt len tak zle tak budu mat podozrenie co sa deje a vracanie nie je moje hobby :D

levicaaaaa

Matulqa: ono v tom letáku to je myslené tak, že pri užívaní tabletky ak by si mala zažívacie ťažkosti (vracanie, hnačka) ale nie z tabletky, ale normálne, z prejedenia, z črevnej chrípky, a tak podobne, to znamená, že ak zvraciaš alebo hnačkuješ do 4 hodín od užitia tabletky, tak sa nevstrebala a treba užiť novú. inak by nebol zachovaný účinok.
ak by si vracala po užití prvej tabletky a ďalšej, tak nebrať a okamžite k lekárovi.

mimochodom, lindynette ti na pleť nepomôže. nechápem, prečo ti gynekolog na pleť predpísal práve predpotopné lindynette... sto krát modernejšia antikoncepcia je na trhu a on ti zrovna šupne lindynette a ešte ti aj povie, že sa ti upraví pleť :D

aninka555

ahoj Matulqa! :)ja berem Lindynette uz 4 mesiac a nemam s nou ziadne problemy, prave naopak: menstruaciu som mala vzdy neznesitelne bolestnu, a teraz je vsetko f pohode, ziadne bolesti. ale tiez je to individualne, jednej je dobre druhej zas nie... takze na to musis dojst ty sama. a stym vracanim neviem.. este som z toho nevracala