Svadba a jej platenie

Tajo1

prečo by sa to malo sledovať ?, veď večera je stanovená cenou,v ktorej je aj povinný odber alkoholu, môjmu bratovi, keď sa ženil, tak sa zaúčtovalo 7OO,- Sk (v minulosti), na osobu a potom si každý pil, čo chcel a to sa taktiež účtovalo nakoniec na polovicu, pravdaže sem sa neráta alkohol, ktorý sa doniesol...

Deeee

A potom sa sleduje kto kolko zjedol a vypil......myslim, ze v dnesnej dobe by si svadbu mali platit snubenci sami,pre pokoj v rodinach by som sa na tradicie vykaslala a keby to aj chceli rodicia platit, nedovolila by som im to....nepotrebujem v buducnosti pocuvat, ze si na to vzali pozicku, ktoru musia splacat. Pokial s priatelom na hostinu peniaze nenasetrime (radsej ich pouzijem na nabytok, byvanie)tak bude malicka svadba a obed s najblizsimi

aknitka

u nás to bolo tak, že my sme si spoločne platili obrúčky, hudbu, starejšieho, ja popolnočné šaty, obidvaja topánky, kyticu + pierko, kaderníčka, vizážistka, nechty, výzdoba áut
rodičia platili hostinu (každá strana svojich hostí), koláče, pitie, svadobný oblek (jeho rodičia), svadobné šaty (moji rodičia), pierka pre hostí, kameramana + foto

jajka001_

podla tradicie, ma to platit otec nevesty. ale v reale si to platia snubenci sami, pripadne im rodicia vypomozu, ak su bohati, tak im to zaplatia.