Búšenie srdca, strach z ničoho nič

MIRAGE009

JA SOM Y TYCH,KTORI SVOJE EMOCIE NEDAVAJU VELMI NAJAVO A DLHO ICH V SEBE DUSIA A TO BOL SPUSTAC MOJICH PROBLEMOV.TENTO ROK V JULI TO BUDE 10 ROKOV CO BOJUJEM SAMA SO SEBOU A STALE NIE NAJST TU SPRAVNU CESTU.UZIVAM LIEKY ALE SU CHVILE KED NEVIEM CO SAMA SO SEBOU.NEVERIM SI A UZ DAVNO NIE SOM TOU CO SOM BYVALA A TO MA FRUSTRUJE ESTE VIAC.NAVSTEVY PSYCHIATRA SU O NICOM.MOZNO BY BOLO DOBRE SKUSIT HYPNOZU,NEMA S TYM NIEKTO SKUSENOST?

Kika H.

ahojte som Kika a som len zo zš - ky mam 13r. a ja akoze da sa povedat ze nemam dajake ,,velke problemy\" so rdcom ale raz sa mi stalo daco strasne.. pila som v jeden den vela kofoly cca kazdych 20 mn. neviem preco som bola strasne smadna a este neviem kto ma upozornoval aby som davala pozor lebo moze dojst aj k dacomu horsiemu ,nech ,,pijem s rozumom\" a ja som sa tomu len tak akoby smiala ze ,,,o com tocia?!\" a kaslala som tzv. na to ,ale bolo to okolo tej 2-hej pooobede a my zavolala kamoska ci nejdem von a ze sa ma pytala by som nesla von aj s jednym chalanom ich kamosom a ja ze :,,noo neviem\" lebo ten chalan sa mi trocha kedysi pacil a neviem asi tam este nieco bolo a hrozne sa mi rozbuchalo srdce..ja som to brala ,,akoze v norme\" lebo to sa mi stava casto ked dotycneho co mi je ,,sympaticky\"zazriem , o nom aj hoci pocujem adt. ale teraz som to nevedela zastavit,.. spociatku som sa snazila nevsimat si to ale dotelefonovali sme a ja som sa triasla a srdce mi islo doslova vyskocit.. lahla som si na postel -nic ,sadla som si -nic ,stala som -nic ,.. proste cokolvek som robila nic nepomohlo ,bolo to na zblazdnenie proste este nikdy sa mi nic podobneho len tak zrazu akoby nestalo.. a doteraz neviem od coho to bolo,potom som si nakoniec sadlana postel a zhlboka dychala a po dlhsej chvili to niako preslo.. bolo t velmi cudne a nechapem co s tym mala ta kofola spolocne.. napisala som sem z jedneho dovodu:mozu vyvolat tzv. busenie srdca aj sladene napoje? ked ich pijem casto??? dakujem Kika

pasquale111

AHOJTE VSETCI...NAHODOU SOM NASIEL TUTO DISKUSIU....PRECITAL SOM ZOPAR ODPOVEDI....KAZDEMU RADIM LEN TOLKO ZE ZACNITE SPORTOVAT...BEHAT, BYCIKLOVAT SA, POSILNOVAT, HRAT NEINDIVIDUALNE SPORTY, CHODTE PLAVAT...CITTE SA DOBRE!!! TOTO VAM ZARUCENE POMOZE...JA SOM MAL TIE ISTE PROBLEMY..POVEDAL SOM SI ZE DOST A OD VTEDY SA DA ZIT NORMALNY ZIVOT..ZACINAL SOM S BEHANIM...POSTUPNE SOM PRIDAVAL KILOMETRE...FUNGUJE TO!!!!! A NAJDITE SI PARTNERA

mimka_

ja nie som psychiater ja vam mozem akurat napisat co prezivat pri pp ja.ale co som citala tak toto ma kazdy pri zaciatkoch je len tobusenie,potom strach niekam ist a tak kazdodenne ataka s palenim hrude,noh,ruk...aj mne prichadzalo zle iba v noci.od prveho silneho ataku co bola pri mne rychla to bolo hlavne v noci a cez den v klude.po takom mesiaci to bolo kedykolvek.ked som bola pod stresom stacil telefonat,sms a ja som mala taky atk,ze hroza.cesta automnehrozila teda sama soferovat.po 3 mesiacoch takeho zivota som sa bala aj dychat.prisli myslienky,ze si sama ubliizim,ze skocim z okna bez toho aby som o tom vedela no hroza...to vsetko je pp.ataky busenie srdca,palenie tela,hlavy a strach zo zosalenia,strach z obchodo,z otvorenehoalebo uzatvoreneho priestranstva... a derealizacia...to ste akoby nie svoja aj koby mimo diania...aj to sa mi obcas stava.pp vie ako zamavat s clovekom.ked som zacala s liekmi 3 krat do dna som mala atak nie vzdy ale za 3 tyzdne co som ich brala a telo so zvyklo som bola presvedcena,ze mi niet pomoci,ze umriem tak zle mi bolo.3 tyzdne som lezala na postely a x krat do dna merla tlak...tak zle som na tom bola .a zo vsetkaho som si myslela a bala infarktu.pp nie je sranda

usmev:)

praveze teraz som v skor opacnom stadiu - ked nemam povinnosti a relaxujem, som uplne v pohode, vsetko je super, ale akonahle pride den, kedy mam vela povinnosti, to a to treba stihnut, to a to urobit, pride nejaka stresovejsie situacia a bum uplne stresujem, panikarim a vsetky priznaky su tu ako na koni..

Wiqi

no ja som zavreta doma, chodim sa max prejst raz za tri dni..nic ma nenaplna, nic nebavi, nemozem ist s nikym nikam sadnut ani na kavu v baroch, krcmach, mi pride zle tak absolutne nikam nechodim viem, je to asi chyba ale ja sa proste BoJIM

mimka_

ohladom strachu z tych tabletiek by som timohla popisat,ale ja som uz na vyber nemala.bola som fakt na tom zle.preto vam lekara odporucam cim sskor.mne to zacalo tak isto ako vam.myslim sze usmev je uz v dalsej faze.púoznam to sama na sebe.a co sa stresu tyka ano je to z toho ale nie vsetko.kazdy sme v sterse a nie kazdy to ma.pp pride u kazdeho necakane bez priciny a vplyvu aj vy ste si urcite vsimly,ze sa vam to stava ked sa snazite relaxovat nie?aspon co viem od lekara presnapricina sa nevie

Wiqi

usmev, tak ja som presna kopia teba, ked mi niekto povie, bud v pohode, aj ked mam pred sebou riesenie nejakeho problemu tak nie som a som velmi vystresovana z kazdej malickosti, a ked zacnem pred spankom rozmyslat nad problemami hned sa mi rozbusi srdce a prichadza zle a nervozita

Wiqi

mimka nie, ten neurol nosim pri sebe keby nieco, uzivam len bylinkovy extrakt z valeriany a persen a cajiky, tabletiek sa bojim ,neurologicka mi predpisala effectin ale ten, co so mnou urobil, jedna tabletka, to tu ani radsej pisat nebudem -hororrr,a sama som vonku este nebola odvtedy,velmi mi pomaha spolocnost priatela, on je teraz vonku a uz mi prichadzaju zle stavy