Caste striedanie nalad

Príspevok v téme: Caste striedanie nalad
XXXYZ

Mam jeden problemik, ktory mi dost vadi, nici moj zivot a vadi vsetkym naokolo. V jednom kuse mam uplne inu naladu. Dlhsi cas ma trapili depresie, ktore sa len velmi zriedka vystriedali dobrou naladu, neskor to zacalo byt asi 1:1, co bolo celkom fajn, ale teraz som na tom tak, ze rano mam dobru naldu, doobeda som nastvana, kazdeho urazam a vsetko mi lezie na nervi, poobede ma to omrzi tak len kecam, kecam, a kecam a vymyslam uplne blbe foriky na ktorych sa smejem ako uplne nadrogovana, za chvilku zase mam strasnu depku, mam chut si podrezat zily a nenavidim cely svet. A kebyze ide iba o nalady nejako to predycham, ale s nimi sa mi menia aj nazory aj postoje. V priebehu par minut sa mi moze nalada, nazory, a sposob komunakacie nevyspitatelne menit a ani sama aku naladu budem mat o chvilu. Je to naozaj dost otravne... Prosim poradte co s tym mam spravit. Dakujem pekne za vsetky rady.

xxxyz

este som rozmyslala nad tym, ci to nemoze byt ADHD ... mala som to, ked som bola destko, brala som nato dake ukludnujuce lieky... ale nie dlho, mohlo sa to vratit???

XXXYZ

psycholog: Mam 16 rokov, takze v podstate som este v puberte, ale pokial viem, tak toto vyrazne striedanie nalad by malo myznut do 15 rokov, ci nie?

psycholog

Ziadna manicka depresia. Maniodepresivnu psychozu ti v prvom rade moze diagnostikovat jedine psychiater.. a po druhe, priznaky, ktore opisujes sa na maniodepresivnu psychozu nepodobaju. Striedanie eforickych a depresivnych nalad sa nedeje v pribehu dna ale v priebehu tyzdnov a mesiacov. V tvojom pripade to vyzera skor na hormonalnu instabilitu. Ak si stale v puberte, pre toto obdobie nie su vobec nezvycajne stavy, ktore popisujes. Kolko mas rokov?

XXXYZ

Dakujem vam vazne za rady, najskor to naozaj bude ta manicka depresia... neviete asi ako sa to lieci? treba psychiatra, ci staci psycholog???

XXXYZ

AdamKrt: diky za radu, ale v tom to asi nebude...na stitnu zlazu beriem pravidelne, lieky a chodim na vysetrenia a vysledky mam v poriadku :-)

AdamKrt

XXXYZ:

toto sa napr. stava pri poruchach stitnej zlazy, ked je nedostatok jodu. Jod mozes doplnat. Napr. pripravok KELP je vytazok z morskych rias, ktore su bohate n jod. Vyse 95 percent obyvatelov krajin, co neziju v primorskych statoch ma problem s nedostatku jodu, pretoze ho v nasej strave neni vela. To ovplyvnuje funkciu stitnej zlazy, hormony. Mozu nastat aj stavy ako striedanie nalad atd.