Ake probiotika

aja05

zeleninu jem pravidelne dost velke porcie, skor ryzu a cestoviny vynechavam, takze by som mala obmedzit mliecne vyrobky a pridat skor ryzu a tak?

Denz

Probiotická liečba odstraňuje zápchu

Zápcha je jedným z najčastejších, ak nie najčastejším gastrointestinálnym ochorením. Mnoho ľudí hľadá efektívne riešenie na tento nepríjemný problém, pričom často sú v snahe o vyliečenie nútení vyhľadať lekársku alebo lekárenskú pomoc.

Probiotiká, špeciálne druhy lactobacillus a bifidobaktérie vedia v správnom zložení a dávkovaní relatívne rýchlo uľaviť od týchto problémom a pri dlhodobom užívaní im predchádzať.

V prípade ľahších stavov zápchy často postačí zaradiť do jedálneho lístka funkčné potraviny obsahujúce tieto živé baktérie, vďaka čomu sa nimi kolonizuje črevný systém a povzbudí sa k činnosti.

Pokiaľ je stav vážnejší a probiotiká obsiahnuté v potravinách ani pri dlhšom užívaní nejavia žiaden pozitívny efekt, je potrebné siahnuť po probiotickom doplnku výživy. Probiotických suplementov je na trhu veľké množstvo, preto je vhodné sa pred kúpou poradiť s lekárom alebo lekárnikom

- mira

Zápcha je zapríčinená prevažne živočíšnou stravou bez vlákniny, mliečnymi výrobkami, sladkosťami, a tiež suchými, pečenými potravinami.

Zmeň stravu, jedz aspoň 3x denne zeleninu, pričom by mala tvoriť 30 % prijímaného jedla, celozrnné obilniny a ochicovadlá, strukoviny, semienka.

jajkafr

Takze
myslím si, že môžeš začať brat Biopron 9 hneď po doužívaní Probio-fixu ak to užívaš len preventívne tak ti stačí 1x denne 1 tabletka ak užívaš antibiotiká tak užívaj radšej 2x denne 1 tabletku Biopronu, neviem aké je dávkovanie pri Probio-fixe...

dr green

Odporucam zeleny jacmen prasok s vlakninou. To Vam pomoze na precistenie criev a nastavi vanm ph, zasadite prostredie pre probitocku kulturu. lacny jacmen kupujem u drgreen.sk

[zruseny12]

AJA
...urcite mozes aj do mlieka aj do acidka...len treba hned to jest,lebo ono tak ako keby nabopnalo...zvacsi objem...
ale v tvojom pripade,ked chces koli stolici pravidelnej,tak by som si ho davala kazdy vecer z vodou,ako som pisala,ze beriem ja...ale je to len na tebe ako sa rozhodnes... prajem ti aby sa ti darilo

Takze

Vcera som vasu temu citala a po dlhsej uvahe som si napokon kupila Probio-fix a Biopron 9(k nemu bol pribaleny aj Biopron Proimun FORTE - 10 cucavych tabliet).
Chcela by som sa spytat s akym casovym odstupom to mozem uzivat. Nariklad zacnem brat ten probio-fix (30tabliet) a hned ako ho douzivam, mozem zacat s tymi dvoma Biopronmy ci radsej nejaky cas pauzu od toho?

aja05

maria dakujem, zajtra si to urcite kupim, vcera som nestihla, ani dnes nestiham. A planujem si kupit to psyllium plus, pretoze to obycajne som skusala a to mi nevelmi pomohlo. moze sa to popripade aj do mlieka alebo acidka pridávať?