Chladova alergia

Kaťuša

Dobrý den aj ja mam asi alergiu na chlad, bola som alerg, vyšetrenie, robili testy , ale Dr, mi nepovedala nič, bola som na krv na imunit,asi povie až ked bude mať všetky výsledky, no teraz ked idem von kat sa hned pustí nádcham porobia sa mi male červené flak len po tvári asi že je nechranená, ale take ,že jeden prekrýva druhy, Poradte, dakujem

zuzic

ja mam tiez oslabenu imunitu...ale asi moj problem tuto pochadzat nebude lebo ja mam problemy celorocne ci v lete tak aj v zime stale takze asi musim aj tak hladat inde:( ale aj tak dakujem

[zruseny12]

...aspon tak to bolo pri dcere,ze ju tam poslala obvodna,lebo uz bola nestastna z toho,aka bola stale chora atd.
inak nemusi sa ti to potvrdit,ja mam podobny problem...stale pri prievane,chlade atd.kycham,smrkam,tecie mi z nosa...ale aby som mala nejeke kozne prejavi to nie...tak si myslim,ze mam tiez tu alergiu na chlad.../ale ja mam aj oslabenu imunitu,tak to moze byt aj tym/davam si na toto pozor a snazim sa teplo obliekat...
ziadne umeliny,vsetko bavlnene,teple veci,ziadne studene napoje...

zuzic

maria vdaka takze si musim popytat od obvodnej? no chystam sa na imunol. aj tak sa chcem dat este raz pretestovat tak teda si vypytam aj toto. dakuje za radu neviem ci sa potvrdi skor pochybujem ale ja uz tak zufalo hladam tu pricinu ze ked mi to lekar nadskrtol uz sa toho chytam:)

[zruseny12]

ZUZIC
na imunologii by mali taketo testy robit...aspon dcere to tam robili,ale mala odporucanie od obdovnej lekarky...
a nemala ziadne kozne prejavi,len ako som pisala kasel,az sa dusila a velmi casto bola chora,sice obcas sa jej objavili aj take suche miesta,ale ja som to nepripisovala tie miesta k chladovej alergii...
alergia na CHlAD sa jej potvrdila...
tak skus sa infor.u obvodnej...

zuzic

ria vdaka, bola som aj u imunologa lebo orl lekar chcel vylucit pricinu nadchy z alergie. robili my kozne testy aj brali krv ale ziadnu alergiu nezistili. no na tu chladovu som sa konkretne nepytala to my az neskor naskrtol orl doktor ked nevedel najst inu pricinu. tie ruky neviem pozorujem dlhsie ale neviem ci je to zrovna tym, vies len hladam pricinu ci by to nemohlo suvisiet. dakujem za pomoc

Ria45

zuzic
neviem,či si bola u imunológa alebo len u obvodného lekára,ale zmeny na pokožke sú dôkazom toho ,že je tam nejaká alergia ,tie sa vyskytujú aj pri chlad.aler. ale aj alerg.na snlko.
Ja mám alergiu nielen na chlad ale aj na slnko,na slnko hlavne z jari a potom v jeseni a prejaví sa to len na odkrytých častiach tela ,čiže dekolt a ruky,tak ma obvodný lekár poslal na imunológiu a tam mi robili krvne testy.
Zmeny na pokožke, myslím tým červené,svrbiace a zároveň paliace fľaky s drobnými bodkami,tie nemám stále len tak asi 15-20 min.po priamom kontakte tela s chladom,napr.ak by som dala ruky do snehu alebo si ľahla nahá do snehu.
Pri slnku je to horšie tie červené fľaky ostávajú dlhšie aj týždeň.Zas tam som častejšie vystavená sln.lúčom aj každý deň.
Neviem,či som ti tým pomohla ale skús posledovať,či tie zmeny na pokožke máš vplyvom chladu a myslím ,že môžeš pýtať tie krvné testy,možno aj na obvode by ich urobili, neviem.

zuzic

ria a mozem si vyziadat krvne testy kvoli tomu? teraz som trochu popletena lebo ja som sa lekara pytala ze co mi moze byt ked mi alergiu nezistili kvoli chronickej nadche a on povedal ze este by to mohla byt alergia na chlad. ked som mu povedala ze mavam problemy s pokozkou na rukach povedal ze to s tym nema nic spolocne...tak som fakt mimo...

Ria45

prezývka

...ak mas alergiu na chlad tak to vyskusaj,blbost to urcite nieje,alebo teraz ked je sneh skus na chvilu strcit ruky do snehu a uvidis.Ja tu alergiu mam a mam to potvrdene aj krvnymi testami.
To co opisujes ty to podla mna alergia na chlad nieje.Pri chlad.alergii sa cervene flaky vyhadzuju len pri styku s chladom a potom miznu.

joni_

mne sa chladova alergia prejavuje viacerymi vecami:
vzdy v chlade, alebo pri prechode zo zimy do tepla a opacne, mi tecie voda z nosa
ak chodim po vonku bez rukavic v chladnom pocasi (namusi ani mrznut, staci ze je veterno) tak mi scervenie koza na prstoch a potom to pali akoby som to mala zodrate alebo popalene
ked som v chladnejsom prostredi ako som zvyknuta, chodim casto na WC
a ked zjem nieco studene tak mam bolesti v zaludku