radite na skuskach ?

luciferka

Ahojte, tak ja napr radim, ale len dvom ludom..., neznasam ked na pocas skusky niekto otravuje, neustale sa otaca a prosika....., kazdy rubeme na vyske za seba, cim menej nas vysku ukonci tym lepsie pre nas...., nenavidim, ze ja sa ucim ako magorko, a ini si pridu vsetko odpisu, maju len o stupen horsiu znamku ako ja, a nikto to ani len neoceni, pricom vsetci ucitelia vidia kto odpisuje a kto nie...., je to postavene na hlavu, cele nase skolstvo...., a napr. spominate ze je tazke sa dostat na skolu, no mozno na par odborov, ja som mala prijimacky tak lahke, ze som to presla na jeden sup, prijimacky za pol hodku hotove..., a teraz v skole, milion predmetov, tazke ze az, je toho tolko ze neviem kde mi hlava stoji, ale je to siroka oblast, tak asi nemaju inu moznost ako nam toho zaradit tolkoto....kazda skola je o inom, ja viem o skolach v USA len od ucitelov co tam studovali..... a napr. jeden nam vravel, ze tam je nepripustne odpisovanie, ze ho hned vsetci zalovali a odvrhli..., a tu pisete pravy opak, asi zalezi od konkretnej skoly....

dobra vila

Ach jaj, stava sa z teba prava amicka, s tymi to ide tazko, koncim konverzaciu :D.
Zartujem, predcim ma zaskrtis. Nechapes ale, co ti hovorim Je logicke, ze nejaky magorko (cize 75%americanov :D ) neukonci hocijaku skolu. Ale maju omnoho viac moznosti, volnych miest, kurzov ako nasinci.
Proste...kebyze si chcem podat na, co ja viem, herectvo, tuto musim robit prijimacky na VSMU, pricom vezmu asi tak 10 ludi, vratane kameramanov, rezisera, producenta atd...ina drina... tam si podam prihlasku a som tam. Nehovorim, ze na najlepsej, ale mam odbor, ktory chcem a budem mat o nom papier.

teskamesa

Tak sa s vami uz lucim, idem si dat obed a drzte sa v tych skolach, je jedno, kde ich vystudujete, ale urcite vam studium otvori nove obzory. Nech sa vam dari.

teskamesa

dobra vila, tak ja som mala stastie na profakov, ktori boli Americania - az na tri vynimky, pokial si dobre spominam - jeden bol Rus, ktory pracoval pre NASA, v USA zije dobrych 30 rokov, potom jedna Turkyna, taktiez tu zije velmi dlho a jeden Ind, tiez sem neprisiel na rok... Velmi zalezi od danej skoly. Ja som studovala na Columbia University. Kazdy stat ma mnoho skol a urcite sa to velmi lisi. Ze system je lahky? Zalezi od odboru, jasne, ze Social Studies, Women studies a podobne odbory su lahke. Ja som si urobila MBA a ten myslim ze podpriemerny Amik len tak lahko neukonci.

0vecka

2 teskamesa podla mna to neni o tom kolko si musela makat ja makam na vyske minimalne proste mi to pali a fakt nevidim dovod preco by som niekomu obcas neporadil hlavne ak ten clovek bol ku mne mily obcas sa zastavil podebatil

dobra vila

teskamesa, ale vsak ja nic proti tvojmu nazoru, ja ti iba pisem, a to musis uznat aj ty, ze za to tamti studenti to maju omnoho lahsie. Tu sa mnoho nadanych ludi nedostane na VS (ano, je to chyba systemu statu a podobne). Nicia ina!!
Ale napriklad s tymi ucitelmi, co spominas, su z roznych kutov sveta (vacsina ani nie je american). Napriklad dojdu do ameriky, oducia si tu 2 roky /prikladne/ a vracaju sa spat.
System je tam lahky a pre kazdeho, aj pre podpriemerneho americana. Vsak maju to dobre spravene, nie? toto iba mozeme zavidiet...
Aj ked ja osobne, sa ameriky zdaleka tak nezastanem ako ty, nie je to moja srdcovka, ale som rada, ze tebe sa tam tak paci/lo.

teskamesa

lulu, zakladne a stredne skoly sa mi viac pozdavaju na Slovensku, ale vysoku skolu by som uprednostnila americku. Akurat moj manzel ma ukoncenu vysku na Slovensku a robili mu obrovske problemy s tym, aby mu ju tu uznali, ani na to uz nechcem spominat.

teskamesa

Prisla som sem len s umyslom napisat, ze ja teda neradim, lebo lajdakov nepodporujem, ja som vzdy musela tvrdo makat.

lluullu

my na VS mame skoro vsetky prednasky v powerpointe a prednasky mame zaujimave, s novymi informaciami(myslim, tym ze ucitelia sa stale vzelavaju), to len tak btw... Myslim, ze na moj vek som toho videla tiez dost, ale nemyslim si, zeby americania mali lepsi vzdelavaci system.