moja mama

Príspevok v téme: moja mama
zabiatko

ahojte mam taky problem teda problem to ani nie je ale zacina mi to vadit a kazit mi moje prezivania atd..no aby som upresnila ide o to ze moja mamina je na mna velmi naviazana som jedinacik a ona roky rokuce je sama bez muza, moj otec je agresivny opilec ale to je o inom. ja mam priatela a ja sa absolutne s nicim nechcem mamine zdoverovat, nechcem jej nic hovorit lebo je strasne podozrievava na vsetko co spomeniem mojho priatela len upodozrieva, ci je to tak naozaj, ci ma on akoze moj priatel netaha za nos. priklad nebyvame s priatelom spolu casto on ma toho dost vela,to sa jej nezda pri tom mne to vyhovuje mysli si ze ma on iba klame a ja jej nejdem vyhovorit ze nie. mam pocit ze sa pred nou niekedy nasilu pretvarujem aj ked nieco nie je v najlepsom poriadku-co je normalne ze nic nie je idealne a obcas sa nieco vyskytne jej ani zmienku o tom a este som nasilu vesela pred nou..dokonca mam pocit ze aj ked som prilis spokojna aj to jej vadi..len ma sleduje, ked som trochu posmutnejsia hned ze co mi je a viem ze uz naraza hned na priatela ci je vsetko ok..zacina ma to coraz viac tazit lebo mi to prekaza viac a viac...mate niekto nieco podobne alebo je to aspon z casti normalne? lebo ja uz zacinam pochybovat o svojej mamine pri tom mam len a mam ju rada nadovsetko..len sa mi nezda ze je to ok. inak mam 24 rokov.
dakujem za reakcie

lesna žienka

pripajam sa k nazoru esty. z toho,čo pišeš usudzujem,že tvoja mamča je taka uzkostliva preto, lebo sa o teba boji,nielen kvoli tomu,že si jej jedine dieťa,ale chce ťa ochraniť pred niečim,čo ona sama zažila (kedže si pisala,že maš otca alkoholika). uprimnym rozhovorom jej všetko vysvetliš,že sa nemusi o teba tolko bať. 24 rokov je dosť,aby si bola trošku samostatna, len s nou musiš ist na to opatrne,aby si jej nejakym slovom neubližila, ved predsa to s tebou mysli dobre:) ty to určite zvladneš:)

esty

asi matku nezmeníš, proste je taká. Ma jedine teba a nechce o teba prísť. Často si matky neuvedomujú, že ich malé dieťa už nieje dieťaťom, ale už je dospelé. Určite to s priateľom nemyslí zle, len sa o teba bojí aby si nedopadla ako ona. Chce ťa chrániť. Ak sa dá s ňou porozprávať, tak sa porozprávaj o tom , hlavne v pokoji. Je možné , že si ešte nezvykla nato, že jej dcéra ma už priateľa. Skús byť trpezlivá a skús aj viac volať k vám priateľa...aby ho tvoja mama mohla lepšie spoznať,ak ti na tom záleží.