Neznesitelné bodavé svrbenie

Príspevok v téme: Neznesitelné bodavé svrbenie
Deskrypt

Dobrý den,
Musim vam opisat jeden problem lebo sa uz dost bojim ze skoncim velmi zle. Problem sa zacal cca pred 2 a pol rokom , prislo prvé lahké svrbenie a stupnovalo sa to az doteraz. Popisem vam to jedine takto, je to velmi neznesitelné ,strasne bodavé až bolestné svrbenie kože, začína to od chrbta a končí to skoro uplne všade. Nedá sa to absolutne vydržat ide to velmi do psychiky. Prejevuje sa mi to vacsinou s prechodu zo zimy do tepla. Alebo pri fyzickej námahe, pri hocijakej , pri stahovani nabytku ale aj pri vysavani takze som odpisany nemozem vykonavat niaku cinnost. Robí mi to aj v termalnych kupaliskach, v obchodnych centrach kde je teplejsie , pri nakupoch , pri pokladni, proste skoro vsade kde je teplejsie alebo do toho zasiahne trosku stresu. Pomaly ma to psychicky ruinuje. Jedine co mi nato pomáha je ked sa rychlo natriem nejakym kremom ktory mi ochladi kožu ,studená voda alebo studeny vzduch aj to uz v poslednej dobe moc nepomaha. Najprv som isiel obvodnej tej som to popisal absolutne nevedela co to moze byt , isiel som koznej ktora mi dala anthistaminika ktore vobec nezabrali. Tá ma zas poslala gastroentologovi a ani ten netusil co to moze byt, ten ma poslal Alergoimunologovi. Takze asi takto nejako. Rozhodol som sa chodit homeopaticke s ktorou sme cely problem preriesili , dala mi nejake homeopatika ktore pravidelne uzivam ale tiez vobec nepomaha. Skuste mi prosim vas nejako pomoct uz vazne neviem na koho sa mam obratit vsetko mi pada pred ocami koli posratemu svrbeniu, musel som dokonca aj z vysokej skoly odist. Skuste prosim... Dakujem velmi pekne

kajomaxo

Zdravím Vás všetkých s podobným problémom. Myslím že určite patrím k Vám pretože tento problém mám už pekne od dávna. Nevyriešil som ho do dnes!!!
No aspoň si môžme deliť sem tam svoje doterajšie ako aj nové skúsenosti.
Vložím tu na začiatok svoj prví príspevok okopírovaný z článku ktorý sa z tej starej doby 2006 uchoval na nete a potom pri troške času napíšem nové poznatky.
Článok:
Prosím Vás o radu. Mám 37 rokov a mojím novým problémom sa stalo hrozné svŕbenie, presnejšie bodanie, celého tela, ktoré akoby ležalo na posteli s bodliakmi. Teraz viem že keby to takto malo pretrvať dlho tak sa zbláznim. Nechcem svoj stav dramatizovať kvôli pozornosti, ale len kvôli tomu aby sa niekto so mnou ztotožnil a prípadne mi pomohol. Po prvý krát som to zažil pred 8 rokmi, dostal som vtedy chrípku a po teplote a spotení som dostal to hrozné svrbenie. Potom to trvalo asi rok tak že po sprche som si to automaticky vyvolal vodou. Začal som mať strach z vody. Myslel som vtedy že je to chlór ale reakciu som dostal aj u rodičov v sprche kde chlór nie je, dokonca na lyžovačke po páde na sneh sa mi namočili rukavy svetra a celé ruky až po ramená šialene svrbeli. Postupne, asi tak po dobu troch rokov to utichalo asi tak na 90percent, celkom fajn i keď som si vypestoval v sebe hrozný strach s každého náznaku bodnutia v koži. Dnes sa mi to opäť vrátilo a zdá sa že v horšiom štádiu pretože už nie len zo sprchy ale aj tak samo od seba, cez deň i v noci.Tak čo mi poradíte prosím. Tu sú moje poznatky a dohady:Alérgia? Asi nie, i keď je teraz jar svrbelo to aj cez zimu.Nervy? Možno, pretože pri náznaku zasvrbenia mi od strachu vzniká vnútorné teplo až tak že mi telo zaplaví horúčosť a vlhne koža, striedavo mi naskakuje husia koža a cítim si všetky chlpky na tele ako bodajú.Stresy? Som podnikateľ, stresov je veľa aj známy hovoria aby som zvolnil tempo, že je to vidieť na mňe že som unavený. Má to súvis prvý krát tomuto stavu predchádzala náhodne autonehoda(stres) a teraz rozbieham dva veľké obchody naraz, t.j. úver,pôžička,zamestnanci samé vypetie,(stres).Koža? Mám extrémne suchú kožu nerád sa mastím, nemám žiadné výražky, používam kvalitnú neparfémovanú kozmetiku, najviac ma dráždi koža na krku vzadu okolo límca a pri poškrabkaní nechtami, tam hodne páli. V poslednom letnom období sa mi urobily veľké červené fľaky na krku pod ušami a smerom k ohryzku, tie som však vyliečilpo veľmi dlhom čase ale ostali mi po nich suché akoby vráskavé miesta ktoré svŕbia keď ich nemastím, vyvolalo to slnko so strieb.retiazkou?Alergia na chlad? Niekedy áno! Niekedy nie, lebo reakciu zastavím paradoxne pobytom na studenom balkóne.Priedušky? Chronický zápal že by, často ich cítim aj nádchu sústavne po ráne.Ľadviny? Mám len jednu, o tú druhú som prišiel pred rokom kvôli rakovine.Ja viem je to Chaos ale ak niekto vie trocha poradiť tak zachráni jedného človeka pred mučením aké si vie málokto predstaviť.Ďakujem veľmi pekne.

kajomaxo

Zdravím Vás všetkých s podobným problémom. Myslím že určite patrím k Vám pretože tento problém mám už pekne od dávna. Nevyriešil som ho do dnes!!!
No aspoň si môžme deliť sem tam svoje doterajšie ako aj nové skúsenosti.
Vložím tu na začiatok svoj prví príspevok okopírovaný z článku ktorý sa z tej starej doby 2006 uchoval na nete a potom pri troške času napíšem nové poznatky.
Článok:
Prosím Vás o radu. Mám 37 rokov a mojím novým problémom sa stalo hrozné svŕbenie, presnejšie bodanie, celého tela, ktoré akoby ležalo na posteli s bodliakmi. Teraz viem že keby to takto malo pretrvať dlho tak sa zbláznim. Nechcem svoj stav dramatizovať kvôli pozornosti, ale len kvôli tomu aby sa niekto so mnou ztotožnil a prípadne mi pomohol. Po prvý krát som to zažil pred 8 rokmi, dostal som vtedy chrípku a po teplote a spotení som dostal to hrozné svrbenie. Potom to trvalo asi rok tak že po sprche som si to automaticky vyvolal vodou. Začal som mať strach z vody. Myslel som vtedy že je to chlór ale reakciu som dostal aj u rodičov v sprche kde chlór nie je, dokonca na lyžovačke po páde na sneh sa mi namočili rukavy svetra a celé ruky až po ramená šialene svrbeli. Postupne, asi tak po dobu troch rokov to utichalo asi tak na 90percent, celkom fajn i keď som si vypestoval v sebe hrozný strach s každého náznaku bodnutia v koži. Dnes sa mi to opäť vrátilo a zdá sa že v horšiom štádiu pretože už nie len zo sprchy ale aj tak samo od seba, cez deň i v noci.Tak čo mi poradíte prosím. Tu sú moje poznatky a dohady:Alérgia? Asi nie, i keď je teraz jar svrbelo to aj cez zimu.Nervy? Možno, pretože pri náznaku zasvrbenia mi od strachu vzniká vnútorné teplo až tak že mi telo zaplaví horúčosť a vlhne koža, striedavo mi naskakuje husia koža a cítim si všetky chlpky na tele ako bodajú.Stresy? Som podnikateľ, stresov je veľa aj známy hovoria aby som zvolnil tempo, že je to vidieť na mňe že som unavený. Má to súvis prvý krát tomuto stavu predchádzala náhodne autonehoda(stres) a teraz rozbieham dva veľké obchody naraz, t.j. úver,pôžička,zamestnanci samé vypetie,(stres).Koža? Mám extrémne suchú kožu nerád sa mastím, nemám žiadné výražky, používam kvalitnú neparfémovanú kozmetiku, najviac ma dráždi koža na krku vzadu okolo límca a pri poškrabkaní nechtami, tam hodne páli. V poslednom letnom období sa mi urobily veľké červené fľaky na krku pod ušami a smerom k ohryzku, tie som však vyliečilpo veľmi dlhom čase ale ostali mi po nich suché akoby vráskavé miesta ktoré svŕbia keď ich nemastím, vyvolalo to slnko so strieb.retiazkou?Alergia na chlad? Niekedy áno! Niekedy nie, lebo reakciu zastavím paradoxne pobytom na studenom balkóne.Priedušky? Chronický zápal že by, často ich cítim aj nádchu sústavne po ráne.Ľadviny? Mám len jednu, o tú druhú som prišiel pred rokom kvôli rakovine.Ja viem je to Chaos ale ak niekto vie trocha poradiť tak zachráni jedného človeka pred mučením aké si vie málokto predstaviť.Ďakujem veľmi pekne.

Matuss

Ja mám tiež podobný problém už asi tri roky. Mňa to pichlavo svrby hlavne ráno alebo po sprchovaní tak cca hodinu. Veľa som o tom čítal všade možne na internete. Môže mať svrbenie naozaj veľa príčin nakoľko ide o súčasť nervovej sústavy ale mne sa najviac osvedčila teória že ide o mikrotrhlinky na pokožke v dôsledku jej vysušenia. Začal som používať sprchové oleje namiesto gelu ktorý pokožku vysušuje od FA sú najlepšie a po kúpaný si nohy a ruky natriem regeneračný telovým mliekom. Keď som tento ,,rituál" poctivo dodržiaval mal som pokoj. Potom som si myslel že to prešlo celkovo tak som prestal a po dvoch-troch mesiacoch sa to vrátilo. Takže som začal znova :) Hádam to niekomu pomôže ;)

maui

demik, v zime sa to objavilo znova, ale miernejsie. Neviem kedy som zacal uzivat KHCO3/Kalinat, ale pomohlo to aj ked nie uplne.Teraz cez leto uz nic neberiem lebo priznaky nemam, ale v zime sa to asi zas vrati, tak potom napisem. Zda sa ze u mna sa to spusta v chladnom obdobi a potom v kombinacii s fyzickou aktivitou a potenim sa to prejavuje.

demik

pre maui - bodavé svrbenie kože
píšeš že leto si prežil celkom dobre - bral si nejaké lieky? a ako si prežil zimu? Mne sa to stále objavuje,nič mi nezistili, beriem lieky na tlmenie
demik

maui

Ahojte,
obcas sem nakuknem co je nove. Ja som cele leto prezil viac menej bez priznakov, obcas tie pocity zacitim, ale len minimalne. Posledne dni registrujem ze to trochu nabera na intezite, aj ked len velmi mierne. Ak sa to opat vrati zrejme vyskusam radu od RNG o alkalyzovani :) Ak mate niekto nieco nove, tak sem s tym.

RNG

Ja som mal roky svrbenie, ale odvtedy, co sa alkalizujem to prestalo(viac zelenin a najma KHCO3/Kalinat vo vinarskych potrebach,1/4 az 1/2 lyzicky skoro rano do 1/2 litra teplej vody alebo caju a jest az po hodine az 1.5 hodine.

maui

demik

nic mi nikde nezistili. Ja som inac aj trochu tusil ze ked sa otepli ze to ustupi, a tak aj je. Posledny 1-2 mesiace je to ok, obcas sa to vrati ale je to velmi mierne. Vsetko to suvisi s teplotou a tym padom asi dalej s kozou a potenim. No mechanizmus tej hnusoby stale nepoznam.
Ty si zistil nieco nove? Obavam sa ze na jesen alebo v zime sa mi to vrati.